اولین سفر استانی روحانی در هاله ای از ابهام!

مجموعه : اخبار
اولین سفر استانی روحانی در هاله ای از ابهام!
خبرهای جدید ایران و جهان
در حالی استاندار استان ایلام از اولین سفر حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران به این استان خبر داده اما سفر رئیس جمهور در هاله ای از ابهام قرار دارد چرا که اخبار دیگری از دولت در این باره شنیده می شود.

محمدرضا مروارید استاندار تازه منصوب شده دولت اولین کسی بود که از اولین سفر استانی روحانی خبر داد و البته این را منوط به محقق بودن شرایط عنوان کرد.

مروارید در جلسه شورای اداری این استان با اشاره به این مطلب گفت: اگر آمادگی لازم در استان ایلام باشد حسن روحانی رئیس جمهوری 20 آبان‌ماه به استان ایلام سفر می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر این مهم در استان ایلام محقق شود تحولات بزرگی در ایلام روی خواهد داد که باید پیگیر این موضوع شد.

استاندار ایلام گفت: پیگیری ما هم این است که استان ایلام را آماده ورود دکتر روحانی رئیس جمهوری کنیم.

البته پیش از این برخی منابع از احتمال اولین سفر روحانی به این استان خبر داده بودند.

در این میان یکی از روزنامه اصلاح طلب نیز خبر شروع اولین سفر استانی را تایید و ضمن اشاره به این مطلب تاریخ این سفر را دومین دهه آبان ماه عنوان کرد.

این روزنامه طی گزارشی نوشت که یک مقام آگاه در دولت خبر داد که عزم دولت بر تداوم سفرهای استانی است و این سفر‌ها برای حفظ ارتباط و اعتماد مردم به دولت روحانی است و بر همین اساس هم دولتمردان می‌خواهند خیلی شفاف و روشن با مردم در این سفرها از باید‌ها و نباید‌های پیش رویشان سخن بگویند تا این اعتماد مستحکمتر از گذشته بین مردم و دولت بر قرار بماند.

وی در پاسخ به اینکه این سفر‌ها از چه استانی آغاز می‌شود و تغییر آرایشی که معاون اجرایی روحانی بر آن تاکید دارد چگونه است، گفت: از آنجا که روحانی در زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری فرصت نکردند به چند استان مثل ایلام، چهار محال بختیاری، خراسان جنوبی و… سفر کنند نخستین سفر دولت قطعا از میان آنها انتخاب می‌شود.

اما هنوز مدت زیادی از این اظهار نظرها صورت نگرفته بود که محمدرضا صادق مشاور رییس جمهور طی اظهار نظری از نبود هیچ تصمیم گیری مشخصی برای انجام سفر استانی رییس جمهور خبر داد.

محمد رضا صادق با اشاره به این که بر سر سفر رییس جمهور به هیچ کدام از استان ها تصمیم گیری صورت نگرفته است، گفت: به طور حتم رئیس جمهور، وزرا و مسئولان دولت یازدهم برنامه ریزی لازم را در راستای حضور در استان های مختلف کشور خواهند داشت.

البته اظهار نظر صادق به طور حتم اولین اظهار نظر در باره سفر رییس جمهور نبود، به گونه ای که پیش از این محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور و نوبخت سخنگوی دولت نیز در این باره اظهار نظر کرده اند.

حالا در این میان مشخص نیست، که کدام اظهار نظر در این باره درست است، آیا روحانی به سفر استانی خواهد رفت و یا نخواهد رفت؟

آیا ایلام اولین مقصد این سفر خواهد بود و یا استان دیگر و در نهایت این که آبان ماه موعد اولین سفر استانی دولت خواهد بود.

به نظر می رسد، تکلیف نهایی را در این باره شخص رییس جمهور روشن کند.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته