ماه رمضان نازوب

ماه رمضان نازوب

ساعت مچی شگفت انگیز فضا + عکس

مجموعه : علمی
ساعت مچی شگفت انگیز فضا + عکس

یک شرکت سوییسی به نام MB&F ساعتی با تعداد نسخه محدود ارائه داده که در فضای خارج از زمین قادر به فعالیت است.

 

حدود 50 واحد از ساعت HM6 Space Pira ساخته شده‌اند و طرح آن بر اساس کشتی فضایی است که «کاپیتان فیوچر» در کارتونی در دهه 1970 آن را هدایت می‌کرد. بهای این ساعت 230 هزار دلار اعلام شده است.

 

ساعت جدید از فناوری موسوم به توربیلون برای محاسبه اثرات گرانش استفاده می‌کند و این بدین معناست که می‌توان از آن حتی در محیط بی‌وزنی مانند ایستگاه بین‌المللی فضایی استفاده کرد. فضانوردان این ایستگاه در شرایط گرانش صفر نیستند اما وضعیت همیشگی سقوط آزادشان به سمت زمین به آن‌ها امکان شناورشدن می‌دهد.

 

ساعت ابداعی دارای چرخ تعادلی در درون محفظه چرخانش است و بنابراین، در صورت استفاده از آن در ایستگاه فضایی بین‌المللی، این محفظه به طور مداوم حرکت می‌کند تا زمان ساعت را دقیق نگه دارد. کره مرکزی که زمان را رهگیری می‌کند، توسط «گنبد» بلوری آبی‌رنگ و شفاف در قسمت فوقانی و زیرین پوشیده شده‌ است.

 

 ساعت مچی شگفت انگیز فضا + عکس

 

بخش مرکزی این ساعت دارای گنبد جمع‌شدنی است که می‌تواند از عناصر رهگیری‌کننده زمان در مقابل تشعشعات فرابنفش محافظت کند. این موضوع در لحظاتی که کاربر از جو زمین برای حفاظت بهره نمی‌برد، کارآمد است. دو بخش کروی در بخش جلوی ساعت نیز برای نمایش‌دادن ساعت و دقیقه می‌چرخند.

 

 ساعت مچی شگفت انگیز فضا + عکس

تمامی فناوری جدید از 475 جز منفرد تشکیل شده که 80 جزء آن محفظه را شکل می‌دهند. همچنین 68 جواهر در این ساعت گنجانده شده‌اند.

 

 برچسبها:

مطالب داغ چند روز گذشته