دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

عضویت در کانال تلگرام

دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

دنیای دانستنی ها

آموزش گل آرایی بر روی کیک

آموزش گل آرایی بر روی کیک
برای شروع کار کمی سفیده ی تخم‌مرغ را بر روی گل‌های طبیعی می‌زنیم و بعد آن‌ها را در شکر می‌غلطانیم. 2- 1 ساعت طول می‌کشد تا این گل‌ها سفت و خشک بشوند .این نوع گل آرائی، نمای بسیار قشنگی از گل طبیعی و نمادی از شیرینی روی کیک دارد.
گل‌های مورد استفاده باید با رنگ کیک هماهنگی داشته باشند. لذا سعی می‌کنیم از گل‌ها و گردی‌هایی که روی کیک می‌ریزند، استفاده نکنید گردی‌های اسپاراکوس و گل‌های محکم‌تر را در تزیین بکار می‌بریم.
ابتدا گردی‌ها را در اسفنجی فرو کرده و گل‌های لیلیوم و زنبق را می‌چینیم و فضای بین گل‌ها را با آلستومریا، شیپوری و رز پر می‌کنیم. طبقه ی دوم را با گل‌های ریزتر پر می‌کنیم تا کار ظریف باشد. از گردی‌ها و پر کردنی‌هایی که ممکن است به کیک صدمه بزنند در این طبقه استفاده نمی‌شود.
می‌توانیم قبل از اینکه طبقات کیک را روی هم بگذاریم گل‌آرایی را انجام بدهیم و بعد طبقه‌بندی کیک را قرار دهیم.
این کیک برای مراسم عروسی، نامزدی و حتی تولد بسیار قشنگ و مناسب است.
برگ‌های سبز مورد استفاده را بر روی گل‌ها قرار می‌ دهیم تا به کیک لطمه وارد نشود. گل‌آرایی باید قرینه باشد.
حتی کاردی را که برای برش کیک بکار برده می‌شود با گل طبیعی تزیین می‌کنیم.

گل بعنوان جلوه‌ای زیبا از نعمت‌های خداوند است و همواره در طول تاریخ الهام بخش هنرمندان و ادبیات غنی و کهن این مرز و بوم بوده است. از قدیم الایام کشور ما به سرزمین گل و بلبل مشهور بوده است.
فرهنگ اصیل ما ریشه در اسلام ناب محمدی دارد و در این فرهنگ است که گل مظهر زیبایی و جلوه‌ای از عظمت و قدرت خداوند است.

به همین سبب بهترین و عطر آگین‌ترین گل‌ها، گل محمدی نامیده می‌شود. چه خوب است به این واقعیت فکر کنیم که از زمان گلدان‌های عطری، اقاقی و شمعدانی‌های کنار حوض خانه‌های قدیمی تا عصر تولید و پرورش و صدور گیاهان مثل ارکیده و آنتریوم راهی طولانی طی شده است. انسان گرفتار در زندگی ماشینی آرزوی بازگشت به دامنه ی طبیعت را دارد و با آوردن بخشی از این طبیعت به خانه و کاشانه ی کوچک خویش آرزویش را برآورده می‌کند.
برای شروع گل‌آرایی باید دکور و رنگ مکانی که گل‌آرایی را در آنجا قرار می‌‌دهیم در نظر بگیریم. و مهم‌ترین مسئله قدرت دید، انتخاب و مهارت است.
انتظار روزی را داریم که انسان با طبیعت آشتی کند و گل را که نشانه ی زیبایی زندگی و تکامل است را به خانه و شهر خویش آورده و هم‌چنان پرورش دهد…


مطالب داغ چند روز گذشته
عاقبت پروتز کردن لب دختر اهوازی (عکس)
عاقبت پروتز کردن لب دختر اهوازی (عکس)
مشاهده بیشتر