دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

دنیای دانستنی ها

قابل توجه کسانی که آب نمی خورند

مجموعه : بیماری ها
قابل توجه کسانی که آب نمی خورند
به گزارش نازوب طی تحیقیات به عمل آمده یک متخصص گوارش و کبد با بیان اینکه هیچ نوشیدنی جای آب را نمیگیرد تاکید کرد: اشکال در بلع یکی از مشکلاتی است که نوشیدن مایعات را برای افراد مشکل میکند.

دکتر امیرحسین فقیهی گفت: بسیاری از افراد تمایلی به نوشیدن آب ندارند به همین دلیل به نوشیدنی های دیگر روی می آورند اما باید گفت هیچ چیزی نمی تواند جایگزینی برای آب باشد و افراد بزرگسال بایستی روزانه بین 7 تا 8 لیوان آب بنوشند.

وی ادامه داد: کسانی که تمایلی به نوشیدن آب ندارند بایستی سعی کنند آب را در برنامه روزانه خود قرار دهند و در صورتی که طعم آب را دوست ندارند می توانند آب را طعم دار کنند به عنوان مثال چند قطره آب لیمو اضافه کنند و یا از آب میوه های طبیعی استفاده کنند و توجه داشته باشند به هیچ وجه از آب میوه های غیرطبیعی موجود در بازار که حاوی شکر هستند و زمینه ساز چاقی و دیابت هستند استفاده نکنند.

این متخصص گوارش و کبد خاطرنشان کرد: برخی از افراد به دلیل اشکال در بلع تمایلی نسبت به خوردن مواد غذایی ندارند که ممکن است اشکال در بلع به دلیل اشکال در سیستم حرکتی مری باشد و یا به دلیل زخم در گوارش، فرد قادر به خوردن غذاهای جامد نباشد که بر حسب تشخیص پزشک بایستی درمان این افراد صورت پذیرد.


مطالب داغ چند روز گذشته
عکس های جنجالی دختر کاملا برهنه در شکم یک اسب!!
عکس های جنجالی دختر کاملا برهنه در شکم یک اسب!!
مشاهده بیشتر