خدا

آخرین فیلم گرگ و میش با افتتاحیه‌ 141میلیون دلاری

مجموعه : فرهنگ و هنر
آخرین فیلم گرگ و میش با افتتاحیه‌ 141میلیون دلاری
به گزارش نازوب، آخرین قسمت مجموعه فیلم اکشن و نوجوانانه گرگ و میش با یک فروش بالای 141 میلیون دلاری، صدرنشین جدول هفتگی گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی شده است. بیل کاندون کارگردان فیلم و رابرت پاتینسن، کریستین استوارت و تیلور لاتنر بازیگران اصلی آن هستند که در نقش سه دانش‌ آموز دبیرستانی بازی میکنند.

خط اصلی قصه فیلم، درباره دانش‌آموزی است که در یک شهر کوهستانی کوچک، در میانه دعوای تاریخی و چند هزار ساله آدم‌های گرگ نما و وامپیرها گیر ‌افتاده است. تحلیل‌گران اقتصادی سینما برای آخرین قسمت این مجموعه فیلم، پیش‌بینی افتتاحیه‌ای 80 تا 100 میلیون دلاری را می‌کردند.

اما فروش 30 میلیون دلاری قسمت آخر گرگ و میش در اولین نیمه شب نمایش عمومی، باعث شد تا تحلیل‌ها تغییر کند و صحبت افتتاحیه‌ای بالای 120 میلیون دلار برای آن شود. این مجموعه فیلم، بر اساس قصه کتاب 4 جلدی پرخواننده‌ای به همین نام ساخته شده که استفنی مه‌یر نویسنده آن است.

از آنجا که جلد چهارم و آخر این کتاب قطور‌تر از بقیه جلدهای آن بود، تهیه‌کنندگان نسخه سینمایی آن تصمیم گرفتند قسمت چهارم فیلم را تقسیم به دو بخش کنند. قبل از آن‌ها، کمپانی برادران وارنر هم با قسمت هفتم و آخر مجموعه فیلم هری پاتر همین کار را کرد و آن را در دو بخش، تولید و روانه پرده سینماها کرد.

شرکت مستقل فیلمسازی سومیت اینترتینمنت که تهیه‌کننده گرگ و میش هاست، نسبت به موفقیت بالای مالی دو بخش آخر آن اطمینان داشت. از آنجا که آخرین قسمت گرگ و میش جزو پروژه‌های پرسروصدای چند ماه اخیر دنیای سینما بود، تهیه‌کنندگان سینمایی هیچ فیلم تازه‌ای را هم‌زمان با آن اکران عمومی نکردند.

بخش اول قسمت چهارم فیلم در سال 2011 موفق به یک فروش 702 میلیون دلاری در کشورهای مختلف جهان شد و پیش‌بینی می‌شود دومین بخش آن به فروشی بالاتر از این رقم دست پیدا کند.

قسمت آخر فیلم گرگ و میش در حدود 55 کشور دیگر جهان هم 200 میلیون دلار در 3 روز آخر هفته فروش کرد. دومین فیلم جدول گیشه نمایش فیلم سقوط آسمانی با بازی دانیل کریگ در نقش جیمز باند است که 41 میلیون دلار فروش کرد و فروش 10 روز اول خود را به 161 میلیون دلار رساند.


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان