خدا

تصویری از شمشیر مشهورترین دزد دریایی!!

تصویری از شمشیر مشهورترین دزد دریایی!!
محققان مدعی هستند، در کاوش‌ها و بررسی‌های اخیر خود موفق به کشف تکه‌های قبضه طلاکاری شده شمشیری شده اند که متعلق به مشهورترین دزد دریایی کاراییب در قرن هجدهم بوده است.
به گزارش نازوب به نقل از میراث آریا (Chtn)،‌ این قبضه طلا کاری شده که به صورت تکه‌هایی از هم جدا در سال 1997 در اعماق آب‌های کارولینای شمالی به دست آمده و پس از سال‌ها وقفه به تازگی به هم متصل شده است، به تصور برخی محققان می‌تواند، متعلق به دزد دریایی قرن 18 کاراییب معروف به " ریش سیاه" باشد.
 
 
براساس اسناد و مدارک تاریخی، این کشتی در پی یک جدال سخت با ناوگان ارتش انگلستان در سال 1718، منهدم شد اما بقایای آن به مدت یک سال همچنان روی آب شناور بوده و سپس غرق شد.
به گفته باستان‌شناسان در این مدت، دزدان دریایی می‌توانستند بسیاری از لوازم و اشیا گرانبها و مورد استفاده را از کشتی خارج کنند در این صورت بر جای ماندن چنین شی گرانبهایی درون کشتی، نشان دهنده اهمیت کم آن در نزد دزدان بوده و یا اینکه قادر به خارج کردن آن نشده بودند.
گفتنی است "ریش سیاه" و افرادش تنها دو سال به عنوان دزدان دریایی کاراییب، در آب‌های این منطقه بودند، اما در همین مدت کم به یکی از ترسناک‌ترین مجرمان دریایی زمان خود تبدیل شده بودند.

جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان