دستگیری بزرگترین کلاهبرداران پیامکی در کشور!!

مجموعه : اخبار
دستگیری بزرگترین کلاهبرداران پیامکی در کشور!!
هیچ کدام از شماره حساب‌ها و شماره تلفن‌ها به نام افراد نبوده و آنها فرد دیگری را…
 
سرگرد نصرت الله امیری با بیان این مطلب گفت: چندی قبل ماموران پلیس فتا اقدام به رصد سایت ها و شبکه‌های اجتماعی به منظور جرم یابی کردند که در یک سایت با ارایه یک شماره حساب برای واریز وجه به منظور دریافت جایزه مسابقه پیامکی روبرو شدند. با بررسی بیشتر کارشناسان پلیس فتا مشخص شد این سایت جعلی بوده و فعالیت این افراد کلاهبرداری است.

وی افزود: این افراد در شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام به تبلیغات کرده و با استفاده از ارایه زیرنویس در شبکه‌های ماهواره ای فارسی زبان طعمه‌های خود را شناسایی می‌کردند ضمن اینکه آنها افراد مختلف را شناسایی کرده و با ارسال پیامک‌های دسته جمعی مدعی برنده شدن این افراد در مسابقات پیامکی می‌شدند.

امیری ادامه داد: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد این افراد تحت عنوان برنده شدن در مسابقه پیامکی با افراد تماس گرفته و برای دریافت بسته هدیه باید ۳۰ هزار تومان هزینه پست به حساب این افراد واریز شود. این کلاهبرداران برای جلب اعتماد مخاطبان پس از مدتی اقدام به ارسال بسته‌های هدیه به مالباختگان می‌کردند که ۴ هزار تومان بیشتر ارزش نداشت.

وی افزود: سرانجام ماموران پلیس فتای زنجان توانستند این دو کلاهبردار را در استان البرز شناسایی و دستگیر کنند.

به گفته امیری، از کلاهبرداران تا کنون ۱۵ شماره حساب شناسایی شده است که آنها پس از واریز وجه اقدام به انتقال پول به حساب‌های دیگر می‌کردند تا ردیابی نشوند. ضمن اینکه هیچ کدام از شماره حساب‌ها و شماره تلفن‌ها به نام افراد نبوده و آنها فرد دیگری را قربانی کرده و با پرداخت مبالغ اندکی به نام آنها حساب باز کرده و یا با استفاده از مدارک مفقود شده افراد اقدام به افتتاح حساب می‌کردند.

وی با بیان اینکه این متهمان حدود ۲۸ سال سن دارند عنوان کرد: هم اکنون در حال پیگیری سایر شماره حساب‌ها هستیم تا سایر مالباختگان شناسایی شوند.

رییس پلیس فتای استان زنجان با بیان اینکه تاکنون ۱۲۱ میلیارد تومان از حساب‌های این کلاهبرداران کشف شده است گفت: این افراد از ۴ میلیون نفر کلاهبرداری کرده‌اند.

وی افزود:‌ به تمامی پلیس‌های فتای استان‌های کشور اعلام کردیم که اگر پرونده ای در این رابطه وجود دارد به پلیس فتای زنجان ارسال شود.

امیری به شهروندان هشدار داد، شناسایی هویت افراد در فضای مجازی امکان پذیر نیست و نباید به راحتی به هر فرد اعتماد کرد. مالباختگان چرا از خود نپرسیدند که چگونه بدون شرکت در مسابقه‌ای برنده شده‌اند. کلاهبرداران بیشتر به سراغ افراد ساده لوح و بزه دیدگان بی‌انگیزه می‌روند چرا که این افراد می‌گویند ۳۰ هزار تومان ارزش پیگیری کردن یا سفر به استان دیگری را ندارد.

 


 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته