چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

قرص های ضد بارداری زنان را باهوش تر میکند!!

مجموعه : زنان و زایمان
قرص های ضد بارداری زنان را باهوش تر میکند!!
به گزارش نازوب، دانشمندان معتقدند قرص های ضد بارداری باعث افزایش اندازه بعضی قسمت های مغز زنان شده، حافظه را افزایش می دهند و مهارت های اجتماعی را بهبود می بخشند.
 
تحقیقات نشان می دهد یك چهارم از زنان بین 16 تا 49 سال در انگلستان كه جمعیتی بالغ بر 53. میلیون نفر را شامل می شوند از قرص های ضد بارداری استفاده می كنند كه باعث افزایش مغز آنان شده است. دانشمندان معتقدند افزایش حجم این قسمت ها می تواند به بهبود برخی عملكردهای مغزی بینجامد. محققان اتریشی با استفاده از عكس برداری ام.آر.ای به این نتایج دست پیدا كردند.
 
دانشمندان با بررسی این تصاویر كه با كیفیت بسیار بالا تهیه شده بودند مغز افرادی را كه از این قرص ها استفاده می كردند و افرادی كه قرص نمی خوردند را مقایسه نمودند. با انجام این كار آنان متوجه شدند مغز زنانی كه از این قرص ها استفاده می كنند اندكی از زنانی كه قرص نمی خورند بزرگ تر است.
 
این قسمت ها به بخش هایی از مغز مانند حافظه و مكالمه مرتبط است. به گفته دكتر بلیندا پلتزر از دانشگاه سالزبورگ افزایش اندازه این قسمت های مغز می تواند باعث بهبود برخی عملكردهای زنان شود. برای مثال حافظه را تقویت و مهارت های اجتماعی را بهبود ببخشد.

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته
جنجال کشف عجیب ترین موجود مومیایی شده دنیا / عکس
جنجال کشف عجیب ترین موجود مومیایی شده دنیا / عکس
مشاهده بیشتر