روشی ساده برای تشخیص بیماری های شبکیه چشم

مجموعه : پزشکی
روشی ساده برای تشخیص بیماری های شبکیه چشم
دیگر نیازی به تحمل یک اتاق تاریک به مدت 20 دقیقه نیست.در این روش جدید، تشخیص تخریب ماکولا…
 
محققان استرالیایی موفق به کشف روشی جدید برای تشخیص بیماری تخریب ماکولا (منطقه مرکزی شبکیه) شدند. به گزارش نازوب به نقل از ساینس، بیماری تخریب ماکولا یک بیماری مربوط به سن است که احتمال بروز آن در افراد بالای 50 سال وجود دارد؛ البته عواملی مانند مصرف سیگار و ژنتیک نیز در بروز این بیماری موثر است.
این بیماری در دید افراد تاثیر می گذارد به این ترتیب که پس از آسیب دیدن و تخریب ماکولا، انجام فرآیندهایی مانند مطالعه و رانندگی که مستلزم دید مستقیم هستند ، تحت تاثیر قرار می گیرند.در برخی از موارد این بیماری منجر به تاری شدید و در نهایت نابینایی میشود.روش متداول تشخیص این بیماری بسیار مشکل است چراکه بیمار باید پیش از انجام تست به مدت 20 دقیقه در یک اتاق کاملاً تاریک منتظر بماند تا برای آزمایش آماده شود.
 
محققان برای رفع این مشکل یک روش جدید کشف کرده اند که دیگر نیازی به تحمل یک اتاق تاریک به مدت 20 دقیقه نیست.در این روش جدید، تشخیص تخریب ماکولا (AMD ) تحت نور معمولی اتاق و با دستگاه مخصوص انجام می شود . در این روش تشخیص بیماری با سرعت و دقت بسیار بیشتری انجام می شود. هزینه درمان توسط این روش بسیار کمتر از روش قبلی است.

 چهره های ایرانی و خارجی پایگاه ناز وب

مطالب داغ چند روز گذشته