ماه رمضان نازوب

ماه رمضان نازوب

چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید!

مجموعه : عشق و ازدواج
چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنید!
خانم ها همیشه شکایت می‌کنند که با مردی بی احساس زندگی می‌کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می‌توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده‌ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم. «همسرم از لحاظ احساسی بسیار خاص است، اعتماد چندانی به عشق ندارد، وانمود می كند به ابرازاحساسات و عواطف، علاقه‌ چندانی ندارد و می گوید به این قبیل مزخرفات احتیاجی نیست.
 
هرگاه می‌خواهم راجع به احساساتش با اوصحبت كنم، همه چیز رابه مسخره می گیرد.» این جمله گلایه رایج خیلی از خانم‌هاست، آنها همیشه شکایت می‌کنند که با مردی بی احساس زندگی می‌کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می‌توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده‌ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

می‌تواند احساساتی شود به شرطی که…

متاسفانه نمی‌توان گفت اگر به نامزد یا همسرتان عشق كافی بورزید، حتما او تغییر خواهد كرد البته این طور نیست كه عشق شما كوچك ترین تاثیری در این میان نداشته باشد. برخی اوقات مردها كمی از لحاظ عاطفی بازتر و پذیراتر می‌شوند، اما نه به اندازه‌ای كه برای موفقیت در رابطه كافی باشد. گاهی اوقات این فرآیند بسیار طول می‌كشد و در آن موقع شما چنان عصبانی هستید كه عشق همسرتان دیگر به دردتان نمی‌خورد. گاهی اوقات هم زمانی که او را ترك می‌كنید، به ناگهان عشقتان موثر واقع شده و باعث می‌شود تا بالاخره تغییر كند، اما شاید خیلی دیر شده باشد. تنها به یك شرط می‌توان به مردی كمك كرد، تا از لحاظ احساسی بازتر شود آن هم این است كه او نیز مایل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما می تواند روی زندگی یك مرد تاثیر بگذارد. عشق شما می‌تواند حمایت، امنیت، شوق و جراتی را كه به آن نیاز دارد تا با دنیای درونی احساساتش روبه‌رو شود را به او بدهد. اما باید خودش هم بخواهد، تنها در این موقع است كه می‌توانید كمكش كنید.به نامزد یا همسرتان كتاب‌هایی هدیه بدهید كه توسط مردها وبرای مردهانوشته شده باشد

به تنهایی نمی‌ توانید دست‌ به کار شوید

یكی از بزرگ‌ترین اشتباه های زن ها این است كه بدون آنكه به اطلاع نامزد یا همسرشان برسانند، برای رابطه خودشان تصمیمی می‌گیرند و یك تنه برای اجرای آن دست و پا می‌زنند. ممكن است فكر كنید همسرتان نیاز دارد بیاموزد كه چگونه باید ارتباط خوبی برقرار كند یا آسیب‌پذیرتر باشد و با احساسات و عواطف خود تماس بیشتری داشته باشد، اما آنچه او فكرمی كند، مهم تر است. وقتی بدون آنکه به همسرتان بگویید، تصمیم می گیرید كه رابطه‌تان باید در چه سمت و سویی حركت كند، نه‌تنها برای او احترامی قائل نبوده‌اید، بلكه خود را آبستن یاس، سرخوردگی و دلشكستگی بزرگی كرده اید.

آیا مرد شما می‌خواهد از لحاظ عاطفی و احساسی باز شود؟

قدم اول:

به نامزد یا همسرتان توضیح دهید كه تصویر ذهنی تان از همسر و رابطه ایده‌آل چیست.در این رابطه دقیق باشید و با روشنی و وضوح كامل صحبت كنید و بپرسید كه آیا خود او فكر می‌كند، همسر ایده‌آلی است؟

قدم دوم:

از نامــزد یا همسرتان بخواهیــــد خواسته‌ها و ایده‌آل‌های خود را از یك رابطه ایده‌آل برایتان توضیح دهد. مراقب باشید از جانب او صحبت نكنید و بگذارید كه خودش نقطه نظراتش را توضیح دهد.

قدم سوم:

درباره اطلاعاتی كه در اختیارتان قرار می‌دهد، بیندیشید و به رفتارش دقت كنید تا ببینید كه آیا فقط صحبت می‌كند یا براستی نیز ویژگی‌هایی كه شما به دنبالش هستید را از خود نشان می‌دهد؟
 

نكته مهم: تنها به یك شرط می‌توان به مردی كمك كرد تا از لحاظ احساسی بازتر شود كه او نیز مایل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما می تواند روی زندگی یك مرد تاثیر بگذارد.

بگذارید مردها به او بگویند چه کند

به نامزد یا همسرتان كتاب‌هایی هدیه بدهید كه توسط مردها و برای مردها نوشته شده باشد. كتاب‌های زیادی خاص زنان نوشته شده است، اما كتاب‌هایی كه مختص مردان نوشته شده در مقایسه، بسیار ناچیز هستند، اما ظرف چند سال گذشته كتاب‌های فوق‌العاده‌ای نوشته شده‌ كه نظرات زیادی را ازدیدگاه مردها و درباره مردها ارائه می‌دهد. به یك كتابفروشی بروید و در قسمت مخصوص كتاب‌های روانشناسی بگردید. كتاب‌هایی را انتخاب كنید كه فكر می‌كنید، برای شوهرتان جالب‌تر است. بعد از آن كه كتاب‌ها را خواند، نظرش را جویا شوید، ببینید دوست دارد كدام بخش‌ها را شما نیز بخوانید تا بهتر او را درك كنید.

بدها و خوب‌ها در بهبود ارتباط

همه ما دوست داریم روز به روز رابطه‌مان را بهتر کنیم ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم‌هایی می‌شود که رابطه را نه تنها بهتر نمی‌کند بلکه ما را از هم دور می‌کند، در اینجا برای شما یک چک‌لیست تهیه کرده‌ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می‌تواند رابطه شما را مستحکم‌تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می‌زند.

رابطه را بهتر می‌کند

به او بگویید می خواهید با او صحبت كنید. چنانچه وقت مناسب نیست او را تحت فشار نگذارید.

هنگامی كه نظر او را راجع به تعهد یا موضوع دیگری جویا می‌شوید، به او فرصت دهید تا جوابی بیابد.

او را تایید کنید. از او تعریف كنید تا احساس امنیت كرده و احساس كند كه كارها را به درستی انجام می‌دهد.

به او فرصت اشتباه كردن بدهید، بی آنكه در حقش «مادری» كنید.

با مهربانی خود برای او الگو باشید و او را با كارهایی مانند كارت فرستادن وهدیه دادن متعجب كنید.

به او كمك كنید با احساسات خود تماس برقرار كند و با استفاده از الگوی احساسات، او را هدایت كنید تا از لایه‌های احساسی مختلف خود بگذرد.

هنگامی كه مرتكب اشتباهی می شود با انتقاد بیش از حد و سرزنش كردن او كاری نكنید كه احساس احمق بودن كند.

توجه کنید هرگز به مانند یک کودک بی‌کفایت با او رفتار نکنید.

رابطه را بدتر می‌کند

به او اجازه می‌دهیدكه به هنگام صحبت درباره مشكلات، مدام شما را كنترل كند.

هنگامی كه جوابی ندارد به شما بدهد او را ناراحت کنید و تحت فشار قرار دهید.

تعریف و تمجید مدام از او، هنگامی كه شما نیز در مقابل، تایید، تعریف و تحسین دریافت نمی كنید.

اجازه به او كه با بی‌مسئولیتی و تنبلی كردن مدام، زندگیتان را خراب كند.

مدام جاهای خالی را پر كردن و یك تنه تلاش برای حل تمام مشکلات.

احساساتش را از زبان او بیان كردن و وابسته كردن او به خودتان كه تماما برای ابراز و درك احساساتش به شما متكی باشد.

هیچگاه ایرادهایش را به او گوشزد نمی کنید (از ترس اینكه مبادا ناراحت شود).

عادت‌های ناپسند او را تحمل كردن و اجازه دادن به او برای اینكه از شغل خود درجهت عدم رؤیارویی باخود و رابطه‌اش استفاده كند.


مطالب داغ چند روز گذشته