دنیای  بازیگران و چهره های ایرانی

دنیای دانستنی ها

اغفال‌كننده ی دختران و زنان جوان در اینترنت

مجموعه : اخبار
اغفال‌كننده ی دختران و زنان جوان در اینترنت
سرهنگ مهدی یارندی با اعلام این خبر گفت : در پی مراجعه زن جوانی به پلیس فتای استان البرز و اعلام شكایت مبنی بر اینكه از طریق یكی از سایت‌های اینترنتی در دام فردی به نام «وحید» افتاده و این فرد از او اخاذی و كلاهبرداری كرده، پیگیری موضوع در دستور كار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات این زن مشخص شد كه وی حدود سه ماه است كه از طریق یكی از سایت‌های اینترنتی با این فرد آشنا شده و متهم پس از برقراری روابط عاطفی و چرب زبانی به بهانه‌های مختلف در چندین نوبت مبلغ 55 میلیون ریال از وی كلاهبرداری كرده و ناپدید شده و دیگر از او خبری ندارد.

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز یادآورشد: ماموران پلیس فتا با توجه به اظهارات مالباخته برای شناسایی متهم به این سایت مراجعه كردند اما پروفایل متهم به دلیل آن كه ردی از خود برجای نگذاشته بود مسدود و غیرقابل دسترسی شده بود، همین امر امكان شناسایی متهم را از طریق سایت غیرممكن می‌كرد.
 
 یارندی اظهارداشت: با این وجود با تلاش شبانه‌روزی كارشناسان این پلیس و مراجعه مكرر ماموران سایبری پلیس فتا به این سایت و بررسی‌های كارشناسانه آنها مشخص شد كه متهم با ساختن چندین پروفایل با اسامی گوناگون از تعداد زیادی از افراد كه اغلب نیز زنان و دختران بودند اخاذی و كلاهبرداری كرده است.
 

وی خاطرنشان کرد: در نهایت ماموران با انجام تحقیقات نامحسوس و بررسی‌های مكرر این سایت اینترنتی در چندین نوبت مختلف و ثبت زمان حضور متهم در سایت رد این فرد كلاهبردار را در یكی از شهرهای شمالی شناسایی و با هماهنگی قضایی و تحت نظر قرار دادن محل سكونت وی، با اقدام به موقع او را دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به پلیس فتا استان البرز منتقل كردند.

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز گفت: متهم دستگیرشده در اعترافات خود به ماموران به جرمش مبنی بر كلاهبرداری از زنان و دختران با سوء‌استفاده از عواطف آنان، چرب‌زبانی و دادن وعده‌های دروغین اقرار كرد.
 

به گفته وی متهم پس از تشكیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.


مطالب داغ چند روز گذشته
بارداری عجیب زن 60 ساله از دختر فوت شده اش ! عکس
بارداری عجیب زن 60 ساله از دختر فوت شده اش ! عکس
مشاهده بیشتر