ما را دراینستاگرام دنبال کنید

رقاص معروف روس مسلمان شد (عکس)

مجموعه : جالب ترین ها
رقاص معروف روس مسلمان شد (عکس)

مسلمان شدن معروف ترین رقصنده روس همه را شوکه کرد.

این خانم روسی رقصنده بالاخره مسلمان شد. «ماشا الیلیکینا» در سال 1983 میلادی در شهر مسکو به دنیا آمد. وی پس از به دست آوردن جایزه نفر اول «زیباترین‌ های روسیه» در سال 2001، به شهرت رسیده است. ماشا که در رشته گیتار از مدرسه موسیقی فارغ التحصیل شده بود،

 

سال بعد به عضویت گروه رقص و موسیقی فابریک درآمد و سپس در دانشگاه ایالتی ادبیات مسکو به ادامه تحصیل پرداخته است. شهرت الیلیکینا در آن زمان به حدی رسیده بود که مجله ماکسیم (پرفروش‌ترین مجله مردان در روسیه و از پرفروش‌ترین مجلات در انگلستان)،

 

تصویری از وی بر روی جلد خود چاپ کرده است.در سال 2007، طبق گفته خودش، یکی از دوستان وی که در شهر دیگری زندگی می‌کرده است، به حالت کما می‌رود. ماشا وقتی می‌ییند کاری از دستش بر نمی‌آید، مشغول مناجات شده و برای سلامتی دوست خود بسیار دعا می‌کند.

رقاص معروف روس مسلمان شد (عکس) 

فردای آن روز، دوستش که از حالت کما بیرون آمده بود با وی تماس گرفته و می‌گوید که: دیروز وقتی در حالت کما بودم تو را دیدم که به من خیلی کمک کردی.آن طور که خود ماشا می‌گوید، این اولین باری بود که از خدا چیزی می‌خواسته است. همین امر سبب تغییر گرایش‌های دینی او و گرویدن به اسلام می‌شود.

 

ماشا که به پنج زبان اروپایی از جمله سوئدی، فرانسوی و انگلستان تسلط دارد، هم اکنون به تدریس زبان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش زبان روسیه مشغول می باشد.این خواننده و مدل سابق روس می‌گوید:

حتی به ذهنم خطور هم نمی‌کرد که روزی به حج  بروم و از بهترین و گواراترین آب، یعنی آب زمزم بنوشم. امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلا چه بودم و حالا چه هستم من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام. اکنون دیگر موفقیت‌ها و درآمد سابق، آن جلوه‌ها را برایم ندارد و برایم بی‌ارزش و منفور هستند.

 

بیشتر بدانید:

حکم رقصیدن از نظر مراجع دینی/ تاریخچه رقص

چالش تینجری و رقص با آهنگ شلوار پلنگی وحید مرادی

کلیپ رقص گوهر خیراندیش و توقیف سریال زیرخاکی!

کلیپ رقص و ورزش هیجانی و شاد مرجانه گلچین در قرنطینه


جدیدترین مطالب

دیگر مطالب امروز
بیوگرافی هنرمندان