falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

روزهای پر هیاهو، پر استرس ناشی از آلودگی صوتی، آلودگی هوا، خستگی های روزانه و …. بسیاری از مسائل دیگر که همه ما هر روز با آن روبرو هستیم و مهم تر اینکه در آپارتمان هایی با فضاهای کوچک بدون حیاط، درخت و گل و گیاه ، می طلبد که همه ما به فکر رفع این تنش ها باشیم و در آپارتمان نقلی خود فضایی آرام و دلنشین را فراهم کنیم.

 

 

در این بخش از سایت تفریحی ناز وب به معرفی پکیج کامل گیاهان آرام بخش که استرس را بخاطر زیبایی و جذابیتشان از ما دور می کند می پردازیم اگر توان خرید تمام این گیاهان را ندارید حتما یک یا دو نوع از این گیاهان را در آپارتمان خود قرار دهید. تا با وجود این گیاهان جادویی شما همیشه شاداب و پر انرژی باشید.

 

 

آب دادن، نگاه کردن و لمس بخشی از طبیعت زنده در گوشه‌ای از اتاق لبخند را روی لب‌ها نشانده و روان ما را پاک می‌کند. خبر خوب اینکه یکی از روش‌های کاهش کم‌خوابی گیاهان هستند. اینها علاوه بر اینکه شادابی و حس زندگی را با خود همراه دارند، مزایای دیگری از جمله کاهش استرس، آسودگی و هوای پاکیزه نیز براي ما ايجاد مي‌كنند که هرکدام می‌تواند بر الگوی خواب تاثیرگذار باشد. ما در اینجا 12 گیاه را که به شما کمک می‌کنند تا خوابی راحت‌تر داشته باشید، معرفی می‌کنیم.

 

1. گاردنیا (Gardenia)
دارای برگ‌های براق و همیشه سبز و گل‌های زیبا و خوشبو بوده و استفاده از آن در اتاق خواب معمول است. مطالعات نشان می‌دهد نگهداری یک گلدان گاردنیا کیفیت بهتر خواب را به دنبال دارد و حتی تاثیر آن با قرص والیوم در کاهش استرس و خواب‌آوری برابری می‌کند. نگهداری از اين گياه نیازمند توجه زیاد است تا برگ‌ها و گل‌ها زیبایش دوام خوبی داشته باشند. پس آن را در فضای روشن با نور غیرمستقیم خورشید نگهداری كنيد.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

نگهداری یک گلدان گل گاردنیا کیفیت بهتر خواب را به دنبال دارد

 

2. گندمی (Spider Plant)
گیاه گندمی از دیگر پاک کننده های هواست. نتایج تحقيقات نشان می دهد گندمی حدود 90 درصد از آلوده‌کننده‌های سرطان‌زای فرمالدهید را از بین می‌برد. همچنین ذرات عطر و بخار را جذب کرده تا مقدار اکسیژن پایدار باشد و خواب راحتی برای اهالی خانه به ‌وجود بيايد. گندمي نیازمند نور غیر مستقیم و آبیاری دو تا سه بار در هفته است. در گرمای زیاد اسپری آب براي اين گياه توصیه می‌شود.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

گل گندمی حدود 90 درصد از آلوده‌کننده های سرطان زای فرمالدهید را از بین می برد

 

3. سنبل الطیب (Valerian)
گیاهي است گلدار و چندساله که گل‌های سفید و صورتی معطر آن در تابستان ظاهر می‌شوند. همچنين گل‌های آن در صنعت عطرسازی و ریشه آن به عنوان دمنوش استفاده می‌شود. خاصیت شفابخشی عطر گل‌های سنبل الطیب، خواب سریع و عمیقي را برای شما ایجاد می‌کند. سنبل الطيب نیازمند نور به مدت شش ساعت در طول روز از پشت پنجره است.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

خاصیت شفابخشی عطر گل‌های سنبل الطیب، خواب سریع و عمیقي را برای شما ایجاد می‌کند

 

4. پاپیتال، عشقه (English Ivy)
گیاهی برای پالایش هوا، با رشد راحت و نیازمند نور متعادل است. مطالعات نشان می‌دهد برگ آن می‌تواند علائم آلرژی یا آسم را بهبود بخشد و بر کیفیت و کمیت خواب تاثیرگذار باشد. این پیچک همیشه سبز در گلدانی آویزان یا بر لبه سطحی مرتفع زیبایی بسیاری دارد چون برگ‌های آن مانند آبشار سرازیر می‌شود. عشقه برای کودکان و حیوانات خانگی سمی است. پس بايد دور از دسترس آنها قرار گیرد.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

برگ پاپیتال، عشقه می‌تواند علائم آلرژی یا آسم را بهبود بخشد و بر کیفیت خواب تاثیرگذار باشد

 

5. یاس سفید (Jasmine)
این گیاه تاثیر بسیاری بر  بدن و ذهن می‌گذارد. موجب کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب می‌شود كه به دنبال آن هوشیاری و بهره‌وری در طول روز افزایش می‌یابد. ياس نیازمند خاک مرطوب بوده و در صورت گرمی هوا بايد با اسپری آبپاشي شود؛ البته به‌طوري كه گل‌ها از خیس شدن در امان باشند. بهتر است ياس را در پشت پنجره قرار دهید.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

گل یاس موجب کاهش استرس و بهبود خواب می‌شود كه هوشیاری در طول روز افزایش می یابد

 

6. اسطوخودوس (Lavender)
این گیاه دارای گل‌هایي بسیار خوشبوست. اسطوخودوس خواب را تحریک می كند، استرس و فشار خون را کاهش مي‌دهد و ضربان قلب را آرام می‌کند.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

اسطوخودوس استرس و فشار خون را کاهش می دهد و ضربان قلب را آرام می‌کند

 

7. اسپاتی فیلوم (Peace Lily)
علاوه بر ظاهر زیبا، از دیگر گیاهانی است که آلوده‌کننده‌هایی چون بنزن، تری‌کلرو اتیلن و فرمالدهید مضر را فیلتر می‌کند. رطوبتی که توسط گل‌هاي اين گياه ایجاد می‌شود، رطوبت هوا را پنج درصد افزایش می‌دهد. در نتیجه میکروب‌های هوا که می‌توانند موجب آلرژی شوند را سرکوب مي‌کند. همچنین این رطوبت، خشکی بینی و گلو در طول شب را از بین می‌برد. بايد در سایه مناسب خانه (دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی) قرار گیرد و آبیاری یک بار در هفته برایش کفایت می کند.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

گل اسپاتی فیلوم رطوبت، خشکی بینی و گلو در طول شب را از بین می‌برد

 

8. سانسوریا، شمشیری (Snake Plant(Mother-in-Law’s Tongue))
گیاهی است که نگهداری راحتی دارد. در شب اکسیژن منتشر کرده و دی‌اکسید کربن جذب می‌کند كه بدین ترتیب هوا را تصفیه کرده و خواب بهتری ایجاد می‌کند. همچنین اين گياه سموم معمول در هوای خانه (فرمالدهید، تری کلرو اتیلن، بنزن) را فیلتر می‌کند.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

گل سانسوریا، شمشیری در شب اکسیژن منتشر کرده و دی اکسید کربن جذب می کند

 

9. پوتوس طلایی (Golden Pothos)
این گیاه دارای برگ‌های قلبی‌شکل، مرمری و پیچکی بوده و از دسته گیاهانی است که هوا را تصفیه و پاکیزه می‌کند. همچنین کیفیت خواب را افزایش می‌دهد. اصلا لازم نیست نگران پرورش آن باشيد؛ چرا که چند ساعت نور در طول روز و کمی آب هفته ای یکبار برایش کافی است.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

گل پوتوس طلایی هوا را تصفیه و پاکیزه و همچنین کیفیت خواب را افزایش می دهد

 

10. آلوئه‌ورا (Aloe Vera)
مانند گیاه زبان مادر شوهر هوا را پالایش کرده و در شب اکسیژن تولید می‌کند و خواب راحتی براي ساكنان منزل فراهم می‌آورد. آلوئه ورا  رشد و شرايط نگهداری راحتی دارد و  به سادگی با تقسیم بوته تکثیر می‌شود. اين گياه به آبیاری مکرر نیازي ندارد. توصيه مي‌شود آن را پشت پنجره قرار دهید؛ چراکه نیازمند نور مستقیم طولانی‌مدت است.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

 

گل آلوئه ورا مانند گیاه زبان مادر شوهر هوا را پالایش کرده و در شب اکسیژن تولید می کند

 

11. نخل بامبو (Bamboo palm)
با نام دیگر شامادورا گیاهی فوق‌العاده در تمیز کردن هواست. با قرار دادن این گیاه در خانه با سموم معلق در هوا و آلودگی های شیمیایی خداحافظي كنيد. با نگهداري اين گياه علاوه بر اینکه از هوای پاکیزه و تازه خانه خود در طول روز لذت می‌برید، شب‌ها نیز از خوابی راحت بهره‌مند مي‌شوید. همچنین این گیاه به دلیل منشا خود، حس منطقه گرمسیری و گرم را به فضای خانه می‌آورد. نگهداری اسپاتي ساده بوده و تنها نیازمند خاک مرطوب(نه غرقاب) و قرار گرفتن در نور غیرمستقیم خورشید است.

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

 

با قرار دادن گل نخل بامبو در خانه با سموم معلق در هوا و آلودگی های شیمیایی خداحافظی كنيد

 

12. ژربرا جامزونی (Gerbera Daisies)
این گیاه با گل‌های رنگی و زیبای خود شما را شاداب می‌کند. همچنين با رنگ‌های صورتی، نارنجی، زرد و سفید هر اتاقی را زیبا می‌کند. ژربرا شب‌ها اکسیژن آزاد می‌کند که اگر دارای مشکلات تنفسی یا آلرژي در زمان خواب هستید، به تنفس راحت شما کمک می‌کند. این گیاه به توجه زیادی در آبیاری و سطح نوری خود نیاز دارد.

 

 

گیاهان آرام بخش برای رفع استرس در آپارتمان (عکس)

اگر دارای مشکلات تنفسی یا آلرژي در زمان خواب هستید گل ژربرا جامزونی نگهداری کنید


بیوگرافی هنرمندان