falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

پیامدهای وحشتناک تماشای زیاد تلوزیون بر کودکان

پیامدهای وحشتناک تماشای زیاد تلوزیون بر کودکان

پیامدهای وحشتناک تماشای زیاد تلوزیون بر کودکان

 

برگزیده ای از مهم ترین نکته آموزشی تربیتی برای والدین گرامی در امر تربیت کودکان دلبندتان. برای این بخش مهم تنها 6 دقیقه زمان بگذارید و مطالعه کنید و از عواقب بسیار بد تماشای زیاد تلوزیون برای کودکانتان فکری بیاندیشید.

 

 

در فصل تابستان که اوقات فراغت بیشتری برای کودکان فراهم است. اولین چیزی که کودک به سمت آن رو می آورد تماشا تلویزیون است که متاسفانه والدین به دلیل مشغله های زیاد غافل از تایمی میشوند که باید کودک خود را با آن کنترل کنند. و سبب زیاده روی فرزندشان در تماشای تلویزیون یا بازی های کامپیوتری است. این مورد سبب دور شدن کودک از فعالیت های پر جنب و جوش میشود. که قطعا سلامتی خود شما را با خطرات جدی روبه رو میکند . حال برای آگاهی از این عوارض و اقدام هرچه زودتر مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

 

به گزارش ناز وب: متاسفانه بسیاری از بچه ها به جای ورزش کردن، مطالعه کردن و یا بازی ها و فعالیت های بدنی مدام در حال تلویزیون تماشا کردن هستند.

 

درست است که تلویزیون تماشا کردن کودکان یک نوع سرگرمی است که می تواند در مواقع زیادی با کمک بزرگترها آموزنده نیز باشد اما تلویزیون تماشا کردن زیاد کوکان به سلامت جسمی و رفتاری و حتی درسی آن ها لطمه وارد می کند.در ادامه به روش هایی اشاره می کنیم که به شما در کم کردن عادت تلویزیون تماشا کردن کودک تان کمک میکند.با دلگرم همراه شوید:

 

 

پیامدهای وحشتناک تماشای زیاد تلوزیون بر کودکان 

 

عادت تلویزیون تماشا کردن کودکان

۱:برای تماشا کردن تلویزیون در خانه قوانینی تعیین کنید.مثلا اینکه کودکان در هنگام انجام تکالیف، خوردن غذا در کنار خانواده و یا انجام کارها و مسئولیت های روزمره شان حق تلویزیون تماشا کردن ندارند.زمان و ساعات تماشا کردن تلویزیون را در طول شبانه روز تعیین کنید و حتما هنگام پایان یافتن زمان تلویزیون تماشا کردن کودکان، آن را خاموش کنید.

 

۲:هرگز در اتاق کودک خود تلویزیون قرار ندهید.اگر تلویزیون در حیطه دید و نظارت شما باشد می توانید بر میزان و مدت تلویزیون تماشا کردن کودک کنترل داشته باشید.بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون اتاق پذیرایی و حال است.مکانی که خانواده دور هم جمع می شوند و با یکدیگر از برنامه های تلویزیون در ساعاتی خاص لذت ببند.اگر تلویزیون اضافه هم در خانه دارید باز هم آن را در اتاق کودک خود قرار ندهید.

 

۳:تعداد کانال های تلویزیون را کم کنید. اگر تعداد کانال های سرگرم کننده برای کودک شما زیاد باشد، بیشتر به دیدن تلویزیون ترغیب می شود.روش کم کردن کانال های مخصوص کودک راهکار خوبی برای کم تر کردن میل کودک به تلویزیون تماشا کردن است.

 

۴:کودکان را به انجام سرگرمی های و فعالیت ها مختلف تشویق کنید.می توانید کودک را در کلاس های ورزشی، هنری و یا هر فعالیت و کلاس سرگرم کننده دیگر ثبت نام کنید.اگر هم شرایط ثبت نام کردن کودک را در کلاس های مختلف ندارید و یا مایل به انجام این کار نیستید، پس حتما در خانه وقت کودک خود را پر کنید و با او به انجام بازی و سرگرمی بپردازید و یا در صورتی که می توانید چند روز در هفته کودک را به پارک ببرید.

 

۵:پدر و مادر باید الگوی مناسبی باشند.بچه ها در بسیاری ازمواقع از پدر و مادر خود الگو برداری میکنند و کارهای آن ها را تکرار می کنند.پس اگر شما زمان تلویزیون تماشا کردن خود را کم کنید و وقت خود را بیشتر به مطالعه و انجام کارهای مختلف و سرگرمی و بازی با کودک بپردازید مطمئن باشید که تمایل و علاقه کودک نیز به تلویزیون تماشا کردن کم می شود.


بیوگرافی هنرمندان