laghari

جدیدترین رشته تحصیلی جنسی در ایران

مجموعه : مقاله و تحقیق
جدیدترین رشته تحصیلی جنسی در ایران

کلمه جنسی و رشته جدید تحصیلی توسط حداد عادل از حالت ممنوعه و فیلترینگ در آمد !!؟

 

در جریان برگزاری جلسه 124 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل، سرفصل‌های رشته تحصیلی خانواده و سلامت جنسی تصویب شد.

 

دردسر اسم  رشته تحصیلی خانواده و سلامت جنسی
 
در جریان برگزاری جلسه 124 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل، سرفصل‌های رشته تحصیلی خانواده و سلامت جنسی تصویب شد. در ابتدای این جلسه دکتر غلامعلی حداد عادل از تاسیس معاونت دانشجویی دبیرخانه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی و تعیین مسئول آن خبر داد و در تشریح وظایف این معاونت افزود:

 

تعداد زیاد دانشجوی شاغل به تحصیل در رشته‌های علوم انسانی احتیاج به ساماندهی دارد و علاوه بر این موضوع استعدادیابی و تشکیل انجمن‌های علمی علوم انسانی از اهم وظایف این معاونت است.

 

 
دکتر حداد عادل با اشاره به برخی از حساسیت‌های عنوان شده در مورد عنوان این رشته درسی گفت: باید کلمه “جنسی” از حالت ممنوعه خارج شود و بحث علمی و با هدف اصلاح در مورد مسائل جنسی در جامعه علمی رواج پیدا کند.

 

 
وی افزود: به همین دلیل باید عین عبارت سلامت جنسی در عنوان این رشته درسی باشد، تا نقش خطیر این مبحث در استحکام خانواده مطرح شود.

 

 
پس از ارائه نظرات اعضاء، کلیات این رشته درسی از تصویب گذشت و سپس گزارش اقدامات صورت گرفته در کارگروه مربوط به رشته درسی خانواده و سلامت جنسی توسط معاون ارتباط با حوزه ارائه شد و اعضاء ضمن تقدیر از این کارگروه، بر لزوم استمرار ارتباط و همکاری با حوزه‌های علمیه نیز تأکید کرد.

 

 
در ادامه نیز با توجه به تأکید اعضای شورا مبنی بر کاربردی بودن این رشته بر اصلاح سرفصل‌های درسی به منظور نیل به هدف، نیز تأکید کردند.
 

 

اعضای شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی همچنین با توجه به حساسیت حوزه فعالیت فارغ‌التحصیلان این رشته درسی، بر لزوم احراز صلاحیت‌های اخلاقی این افراد نیز تأکید کردند.

 

دستور بعدی جلسه 124 شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی، بررسی سرفصل‌ها و برنامه درسی رشته روانشناسی صنعتی و سازمانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بود که با توجه به ارائه قبلی این سرفصل‌های جلسات گذشته و اعمال نظرات اعضاء مجدداً در شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی مطرح شد.

 

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضاء همچنین بر استفاده از منابع به روز و جدید، دقت در نحوه اسلامی‌سازی سرفصل‌ها، معطوف بودن سرفصل‌های درسی به حل مشکلات کشور، ترسیم سیاست‌های کلی توسط شورا و اعطای سایر اختیارات به دانشگاه‌ها و بررسی جزئی و دقیق اجزای روابط کار تاکید کردند و پس از بحث و بررسی اعضاء کلیات این رشته درسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز تصویب شد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان