کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

تصاویر و اطلاعاتی جالب و خواندنی درباره کاخ باکینگهام

 

 دولت انگلیس روز جمعه اعلام کرد مبلغ 369 میلیون یورو را از محل درآمدهای عمومی به منظور تعمیرات فوری و همچنین نگهداری 10 ساله کاخ باکینگهام در اختیار ملکه قرار خواهد داد. این تعمیرات شامل تعویض سیم های برق، لوله های آب و سیستم گرمایشی خواهد بود. این مبلغ دو برابر مبلغی است که پیشتر مقامات سلطنتی در خصوص هزینه تعمیرات این کاخ برآورد کرده بودند که این می تواند بسیار جنجال برانگیز باشد. در اینجا قصد داریم به 10 واقعیت جالب در خصوص این کار اشاره کنیم که شاید تابحال نمی دانستید.

 

1. این کاخ در سال 1705 به عنوان یک “خانه شهری” برای دوک باکینگهام ساخته شد.

2. این کاخ در ابتدا با عنوان “خانه باکینگهام” شناخته می شد اما بعد از اینکه پادشاه جورج سوم آن را برای همسرش ملکه شارلوت خریداری کرد بعدها به خانه ملکه معروف شد.

 

3. طول لوله کشی این کاخ حدود 32 کیلومتر(20 مایل) است. همچنین جالب است بدانید طول سیم های برق استفاده شده برای این کاخ حدود 16 کیلومتر(10 مایل) است.

 

کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

4. این کاخ 775 اتاق دارد که شامل 19 اتاق دولتی، 52 اتاق خواب برای خانواده سلطنتی و مهمانان،188 اتاق خواب برای کارمندان و خدمه،92 دفتر و 78 حمام است.

 

5. این کاخ از سال 1837 به عنوان اقامتگاه رسمی پادشاه انگلستان در لندن است.

 

کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

6. نوجوانی با نام “ادوارد جونز” که به جونز پسر نیز معروف بود بین سال های  1838 تا سال 1841 سه بار توانست وارد این کاخ شود. ظاهرا علاقه شدید وی به ملکه وقت یعنی ملکه ویکتوریا دلیل این اقدام وی بود. داستان وی برای نخستین بار در سال 2011 توسط دکتر “جان بندسون” مدرس ارشد دانشگاه کاردیف؛ کسی که پنج سال در مورد زندگی این نوجوان تحقیق کرد بازگو شد.

 

 

کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

7. در نخستین بار هنگامیکه وی  تنها 14 سال داشت در نزدیک خیابان سنت جیمز در حالی که تعدادی از وسایل شخصی ملکه را در زیر شلوارش پنهان کرده بود توسط پلیس انگلیس دستگیر شد.

 

8. این کاخ دارای 1514 در و 760 پنجره است. پنجره های این کاخ هر 6 هفته یکبار توسط خدمه تمیز می شود که کاری سخت برای خدمه به حساب می آید.

 

کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

9. هنگامی که برای نخستین بار در سال 1856 سالن رقص این کاخ افتتاح شد این سالن به عنوان بزرگترین سالن در شهر لندن محسوب می شد.

 

10. این کاخ محل دیدار هفتگی و همیشگی ملکه با نخست وزیر انگلیس است. همچنین ضیافت های بزرگ سالیانه با دعوت بیش از 50 هزار تن  و به صرف ناهار در این کاخ انجام می شود.

 

کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)کاخ باکینگهام و معماری بسیار دیدنی و جالب آن (تصاویر)

 

بیشتر ببینید و بخوانید ???

کاخ گلستان نگین کاخ‌های تهران! تصاویر زیبا

نمایی از کاخ زیبای 15 میلیاردی علی کریمی (عکس)

جنجال جشن بچه پولدارها در کاخ موزه سعد آباد ! عکس

کاخی که برای امام خمینی ساخته شد (عکس)


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان