instagram

a

پاهای بیرون زده جنین از رحم مادر جنجالی شد ! عکس

مجموعه : جالب ترین ها
پاهای بیرون زده جنین از رحم مادر جنجالی شد ! عکس

پاهای بیرون زده جنین از رحم مادر جنجالی شد ! ادامه ماجرا را دنبال کنید.

 

در اتفاقی نادر در فرانسه یک جنین 30 هفته ای به رغم اینکه پاهایش از رحم مادر بیرون زده بود، زنده و سالم به دنیا آمد و اکنون به حیاتش ادامه می‌دهد.

 

به گزارش نازوب، در این اتفاق کم سابقه به دلیل بوجود آمدن یک شکاف در دیواره‌ رحم مادر، پاهای جنین آویزان شده و مقدار زیادی از مایع آمنیوتیک از بین رفته بود.

 

این مورد زمانی کشف شد که یک زن 33 ساله برای انجام سونوگرافی در موعد مقرر هفته 22 بارداری به بیمارستان مراجعه کرد. در آن زمان، وی دارای هیچ علایم غیر معمولی نبود و فکر می‌کرد که این آزمایش نیز مانند تمام چکاپ‌های سابق است.

 

اما وقتی که پزشکان بیمارستان دانشگاه انگرز در فرانسه وی را مورد بررسی قرار دادند، متوجه شدند که وی دارای یک فتق بزرگ در کیسه آمنیوتیک است.

 

به غشای محافظتی که جنین در دوران بارداری در آن قرار دارد کیسه آمنیوتیک می‌گویند.
سونوگرافی نشان داد که این کیسه به دلیل پارگی در دیواره سمت چپ رحم دچار انحراف شده است.

 

بیرون زدن پاهای جنین از رحم مادر!

 

پاهای بیرون زده جنین از رحم مادر جنجالی شد ! عکس

پزشکان با انجام اسکن‌های بیشتر از طریق تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI دریافتند که طول این پارگی 2.5 سانتی متر(1 اینچ) بوده و پاهای جنین تا کمی بالاتر از زانو از رحم بیرون زده است.

 

ناز وب، این امر سبب شگفتی کادر پزشکان بیمارستان شده و آنها اظهار کردند که تا به حال با این مورد نادر مواجه نشده اند.
پزشکان به بیمار توصیه کردند که وجود این فتق در کیسه آب می‌تواند دارای عوارض بالقوه خطرناک برای حاملگی وی از جمله پارگی کامل رحم و یا امکان تولد زودرس شود.

 

اما این بیمار و همسرش تصمیم گرفتند تا روند کامل بارداری را ادامه دهند.
پزشکان دلیل اصلی این پارگی را انجام عمل سزارین در زایمان‌های پیشین دانستند. زیرا این بارداری ششم بیمار بود و او هر پنج فرزند قبلی خود را با عمل سزارین به دنیا آورده بود.

 

در حالی که بافتی که برش سزارین بر روی آن انجام شده بود کاملا ترمیم و تقویت شده بود، نواحی اطراف محل جراحی همچنان ضعیف باقی مانده و منجر به این پارگی شدند.

 

پزشکان اظهار کردند که تکرار عمل سزارین دارای خطرات زیادی است که این مورد از موارد نادر آن بوده و همیشه اتفاق نمی‌افتد.

 

به گزارش ناز وب، این اتفاق بسیار نادر است زیرا معمولا خطر پارگی در طول زایمان رخ می‌دهد اما در این مورد دیواره رحم به دلیل سزارین‌های پیشین بسیار ضعیف شده و خیلی زود این اتفاق افتاده است. خوشبختانه در این مورد جنین سالم ماند.

 

دو ماه پس از انجام اسکن MRIو در هفته 30 حاملگی سونوگرافی دیگری نشان داد که این پارگی به طول 5 سانتیمتر (2 اینچ) رسیده و دو برابر شده است.

 

پزشکان با دیدن نتیجه این سونوگرافی جدید تصمیم گرفتند که این بیمار را بار دیگر تحت عمل جراحی سزارین قرار داده و فرزند وی را از این طریق به دنیا بیاورند.

 

نتیجه این عمل جراحی به دنیا آمدن یک نوزاد پسر 1.385 کیلوگرمی سالم بود.

پس از تولد این نوزاد، پزشکان دیواره رحم زن و فتق کیسه آمنیوتیک را ترمیم کرده و بیمار پس از درمان تنها پنج روز در بیمارستان مانده و سپس مرخص شد.

 

یافته‌های این پژوهش در The New England Journal of Medicine به چاپ رسیده است.

 

بیشتر ببینید و بخوانید ???

سونوگرافی در 3 ماهه اول باردای و تعیین جنسیت

زنده ماندن جنین سقط شده 22 هفته ای! عکس و فیلم

دانستنی های جالب حرکات جنین

جنین در هفته نهم بارداری (عکس)

وزن و اندازه جنین در هفته پنجم بارداری (عکس)


بیوگرافی هنرمندان