ماجرای دریافت هزینه کفن و دفن از خانواده یکی از قربانیان پلاسکو ! عکس

ماجرای دریافت هزینه کفن و دفن از خانواده یکی از قربانیان پلاسکو ! عکس

ماجرای دریافت هزینه کفن و دفن از خانواده یکی از قربانیان پلاسکو ! صحت دارد؟ عکس

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه تا این لحظه تمامی هزینه های کفن و دفن  شهروندان حادثه دیده پلاسکو رایگان انجام شده است، گفت: عکسی در فضای مجازی  از فیشی منتشر شده که نشان از پیش فروش قبر دارد، در حالی که پیش فروش قبر برای افرادی است که هنوز دارفانی را وداع نگفته اند نه فردی که به دیدار حق شتافته است. بنابراین جای تعجب دارد چرا افرادی با شایعه پراکنی با انتشار عکسی از پیش فروش قبر تاکید دارند این قبض فیش دریافتی شهرداری تهران از خانواده یکی از 4جانباخته پلاسکو برای تدفین فرد متوفی است.

 

 مجتبی یزدانی ، با بیان اینکه تا این لحظه هیچ گونه هزینه کفن و دفن از 4شهروند جانباخته حادثه پلاسکو که پیکرشان یافت شده، دریافت نشده است، گفت: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده خانواده های این افراد می توانند در صورت تمایل در هر قطعه ای از بهشت زهرا(س) متوفی خود را دفن کنند.

 

 

عکس منتشر شده پیش فروش قبر را نشان می دهد نه فروش

 

ماجرای دریافت هزینه کفن و دفن از خانواده یکی از قربانیان پلاسکو ! عکس

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در تشریح جزییات این خدمات دهی افزود: مرحوم حیدر پهلوانی روز 5 شنبه هفتم بهمن ماه بعد از احراز هویت در قطعه 305 ، ردیف 42دفن شد. همچنین مرحوم جواد حسینقلی زاده نیز جمعه 8 بهمن ماه در قطعه 216 ردیف 87دفن شده است که تمامی هزینه های این 2 متوفی رایگان بوده است.

 

وی در خصوص سومین شهروند فوت شده در حادثه ساختمان پلاسکو نیز گفت: پیکر مرحوم محمود محسنی هم روز پنجشنبه 7 بهمن ماه توسط خانواده اش به شهرستان ورامین انتقال داده شده است.یزدانی خاطر نشان کرد: این در حالیست که شهروند چهارم تا این لحظه احراز هویت نشده که به محض اهراز هویت مراحل کفن و دفن آن  در بهشت زهرا با احترام انجام خواهد شد.

 

معاون شهردار تهران با پرداختن به شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر دریافت هزینه از خانواده های این 4جان باخته حادثه پلاسکو تاکید کرد: اخبار منتشر شده کذب محض است و سازمان بهشت زهرا بابت تدفین این جانباختگان هزینه ای دریافت نکرده است.

 

وی در پاسخ به سوالی درخصوص عکس فیش منتشر شده در فضای مجازی تصریح کرد: عکس منتشر شده از فیش، نشان از پیش فروش قبر دارد، در حالی که پیش فروش قبر برای افرادی است که هنوز دارفانی را وداع نگفته اند نه فردی که به دیدار حق شتافته است. بنابراین جای تعجب دارد چرا افرادی با انتشار عکسی از پیش فروش قبر تاکید دارند این قبض فیش دریافتی شهرداری تهران از خانواده یکی از 4جانباخته پلاسکو برای تدفین است.

 

به گزارش نازوب، یزدانی در توضیح بیشتر اضافه کرد: ممکن است این فیش منتشرشده مربوط به پیش فروش طبقات دیگر قبری باشد که بهشت زهرا(س) به صورت رایگان در اختیار خانواده جان باخته حادثه پلاسکو گذاشته است. به عبارت ساده تر شهرداری تهران یک قبر را رایگان به جانباخته تخصیص می دهد و خانواده ایشان شاید تمایل داشته باشند که دیگر طبقات آن قبر را پیش خرید کنند، در این صورت برای قبور بعدی هزینه دریافت می شود.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده تنها به خود جانباخته این حادثه یک قبر رایگان تخصیص داده می شود.

 

بیشتر ببینید و بخوانید ???

تاریخچه #پلاسکو و تصاویر تکان دهنده

 

تصاویر آوار شدن پلاسکو تهران 18+

 

کلیپ دردناک پلاسکو (داغی دوباره، چشم تهران روشن است)


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان