یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
 یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
laghari

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

عکس های دیدنی حلیمه  ادن جذاب ترین دختر هفته مد

 

حرکت کردن با دنیای مد محدود به سن، جنس، ملیت و مذهب نیست. مسلمانان هم می‌توانند استایل زیبا و مد روز داشته باشند و در دنیای مد فعالیت کنند. اخیرا کمپانی‌های مد، نشان داده‌اند که تمایل دارند در مجموعه کارها و طرح‌هایشان از حجاب استفاده کنند. حلیمه آدن، مدل سومالیایی و مسلمانی است که در هفته‌ی مد نیویورک شرکت کرد و به عنوان جذاب ترین مدل هفته انتخاب شد که در این قسمت از سری مقالات مد و حجاب در ناز وب به معرفی او خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

بعد از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر، گزارش شد که برخی زنان مسلمان از داشتن حجاب در مکان عمومی می‌ترسند. کمتر از یک ماه بعد، دختر ۱۹ ساله‌ای به نام حلیمه آدن، در مسابقات زیبایی بانوی مینِسوتا شرکت کرد، درحالی‌که در تمام طول مسابقه حجاب کامل داشت و حتی در هنگام نمایش لباس‌های شنا با لباس شنایی با طرح اسلامی برای زنان مسلمان ظاهر شد که در قسمت بعدی از این سری مقالات مد و حجاب در نازوب درباره‌ی آن خواهیم خواند. این لباس شنا کاملا آزاد و راحت است و تمام بدن و موها را می‌پوشاند.

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

 

اکنون آدن به شهرت رسیده است. این مدل سومالیایی-آمریکایی با یک آژانس مدلینگ قرارداد بسته و در هفته‌ی مد نیویورک و نمایش لباس کانیه وست نیز حضور داشت. اخیرا عکس حلیما آدن بر روی کاور مجله‌ی کارین رویتفلد نیز قرار گرفته است.

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

 

حلیمه آدن در اردوگاه پناهندگان کنیایی به دنیا آمد و تا شش سالگی در همان‌جا زندگی کرد. خانواده‌اش به دنبال سرپناهی در آمریکا بودند و در نهایت به مینِسوتا نقل مکان کردند. اردوگاهی که حلیمه به همراه خانواده‌اش در آنجا زندگی می‌کرد، شامل افراد سومالیایی، سودانی و اتیوپیایی بودند که همین باعث شد او از کودکی یاد بگیرد دیگران را با هر نژاد و ملیتی که هستند بپذیرد.

حلیمه آدن می‌گوید: «با آمدن به آمریکا، متوجه شدم که کودکان در گروه‌های مختلف بازی می‌کنند. در اردوگاهی که ما زندگی می‌کردیم همه‌ی بچه ها با هم بازی می‌کردند.»

در سِینت کلَود، او اولین دختر مسلمانی بود که دختر شایسته‌ی شهر شد و بعدها اولین دختر مسلمانی بود که به مسابقات بانوی مینِسوتا راه پیدا کرد. این مسابقات زیر نظر سازمان دختر شایسته‌ی آمریکا که قبلا متعلق به دونالد ترامپ بود برگزار شد و حلیمه در این مسابقات به دوره‌ی نیمه نهایی راه پیدا کرد.

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

 

همان‌طور که قبلا در سری مقالات مد و حجاب در نازوب اشاره کردیم، دنیای مد بیشتر به دنبال ایجاد تنوع در مد و رفع نیاز زنان مسلمان است. برند اچ اند ام مدل مسلمان خود را معرفی کرد، انیسا حسیبان مجموعه حجاب را در هفته‌ی مد نیویورک به نمایش گذاشت و اکنون حلیما آدن با زیبایی و حجاب همه را تحت تاثیر قرار داده است. حلیما آدن درباره‌ی فعالیت‌های خود در دنیای مدلینگ می‌گوید: «هیچ وقت تصورش را نمی‌کردم که به عنوان یک مدل در زمینه‌ی مدلینگ فعالیت کنم. در حقیقت تا آن موقع ندیده بودم کسی با وجود حجاب کار مدلینگ انجام دهد. امیدوارم به زنان مسلمان و دختران جوان نشان دهم که آنها هم در دنیای مد جای دارند. من واقعا اعتقاد دارم که این تنوع نشانه‌ی زیبایی است.»

هنگامی‌که از او پرسیده شد آیا بعدها هم در فعالیت‌های مدلینگ حجاب خود را حفظ می‌کند، گفت: «من به مسلمان بودنم افتخار می‌کنم و نحوه‌ی لباس پوشیدن من بخشی از فرهنگ و دین من است. من با حجاب و پوشیدگی بسیار راحتم. برای زیبا بودن نیازی نیست بدن خود را به نمایش بگذارید.»

 

عکس های دیدنی حلیمه جذاب ترین دختر هفته مد

 

توصیه‌ی او به دختران مسلمان این است: «همیشه خودِ واقعی‌تان باشید. موانع همیشه می‌توانند شکسته شوند.»

اگر به مقالات مد و حجاب علاقه دارید، سری به مقاله‌ی «اولین مجموعه حجاب برند یونیکلو» بزنید.


بیوگرافی هنرمندان