روش از بین بردن بوی غذا در خانه

روش از بین بردن بوی غذا در خانه

روش از بین بردن بوی غذا در خانه

 

 

با وجود داشتن آپارتمان های کوچک و زندگی در این مکان های کوچک و همگانی گاهی بوی غذا در داخل خانه و آپارتمان باعث اذیت خودمان و دیگران می شود برخی از خانم ها برای از بین بردن بوی غذا با روشن عود یا دود کردن اسپند سعی در از بین بردن بوی غذا می کنند در حالیکه با دود ناشی از این خوشبو کننده ها فضای خانه دودی و باعث سیاه و کثیف شدن وسایل منزل می شود. پس از چه راهی می توان بوی غذا را از خانه زدود؟

 

هم چنین داشتن پنجره کوچک در آشپزخانه ما باعث شده است که بوی غذا همیشه در این فضا بماند و همین مسئله برای من مشکل ساز شده است. آیا راهی برای از بین بردن بوی غذا در آشپزخانه وجود دارد؟

 

در ادامه با سایت نازوب همراه باشید و با ترفندهای خانه داری زیباترین سبک زندگی را داشته باشید.

 

بعد از پخت غذا در آشپزخانه برای از بین بردن بوی آن، پنجره ها را باز کنید و هود و هواکش را روشن کنید تا کوران هوا و جریان بیشتر به از بین بردن بوی بد خانه کمک کنند. البته باید بدانید که این کار انرژی زیادی را هدر می دهد. می توانید حوله نمناکی را درون فضای خانه بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند. برای جلوگیری از پخش شدن بوی مواد غذایی سرخ کردنی در خانه قبل از سرخ شدن آنها، مقداری سرکه سفید را در ظرفی ریخته و آن را کنار اجاق گاز قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برای طبخ هر غذایی قبل از اقدام به روشن کردن گاز، هواکش و هود را روشن کنید.

 

روش از بین بردن بوی غذا در خانه

حوله نمناکی را درون فضای خانه بچرخانید تا مقداری بوی سوختگی را جذب کند

 

بعد از پخش شدن بوی نامطبوع مانند سوختگی در خانه این راه حل را انجام دهید: قابلمه ای حاوی آب را روی اجاق گاز قرار دهید و چند برش لیمو ترش درون آب بیندازید. زمانی که آب به جوش می آید، بخار لیموترش به از بین بردن بوی سوخته غذا کمک می کند.

 

قابلمه ای کوچک که حاوی آب، چوب دارچین و وانیل است هم می تواند در از بین بردن بو و معطر کردن فضای خانه تاثیر زیادی داشته باشد. همچنین می توانید دارچین و وانیل را کمی درون ماهی تابه تف دهید تا بوی آن فضای خانه را پر کند. مقداری از برگ خرد شده جعفری هم این کار را انجام می دهد.

 

منبع : nazweb.ir


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان