مهم ترین عوامل چین و چروک پوست صورت

مهم ترین عوامل چین و چروک پوست صورت

مهم ترین عوامل چین و چروک پوست صورت

چین و چروک به چه عوامل بستگی دارد؟ چین و چروک یک نگرانی همیشگی برای همه افراد به ویژه خانم ها است. خطوط شکسته و درهم پوست، بخشی از روند پیری است و اگر عدم مراقبت باشد خیلی زودتر از آنچه که تصور کنید به این مرحله می رسید.

علت های مهم و خاموش چروک و پیری صورت

7 موردی که خیلی از افراد، اطلاعی ندارد و نمی دانند باعث پیری زودرس برایشان می شود. 

 

مهم ترین عوامل چین و چروک پوست صورت

  • چین و چروک ها ژنتیکی هستند

ممکن است فکر کنیم که آلودگی بیش از حد ، اشعه های خورشید، و زندگی پر استرس تنها علل بروز چین و چروک می باشد. با این حال، این موارد بطور کامل درست نیست.

آنها ژنتیکی هستند، عمق چین و چروک در پدربزرگ و مادربزرگ خود، پدر و مادر، عموها و یا خاله بطور ارثی در پوست شما نیز وجود دارد.

اگر چین و چروک درپوستتان شروع شده است ، به عکسهای بزرگان خود نگاه کنید . یک شباهت پیدا کرده اگر از اقدامات احتیاطی مناسب استفاده کنید می توانید از چین و چروک جلوگیری کنید.

اگر شما می خواهید درمان صحیح را برای چین و چروک شروع کنید همیشه بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

 

  • غذا خوردن زیاد و کم غذایی موجب چین و چروک میشود

خوردن بیش از حد علل چین و چروک زود هنگام است هنگامی که یک فرد چاق تصمیم می گیرد یک رژیم غذایی لاغری بگیرد تمایل به کاهش مواد غذایی باعث می شود پوست چروک شود.

چنین افرادی خیلی زود این رژیم را ول میکنند. چنین نوسانات مکرر در وزن باعث چین و چروک های عمیق بر روی پوست ران، سینه، بازوها، و گردن میشود.

از سوی دیگر، افرادی که بیش از حد کم غذا هستند تغذیه ناسالم تر دارند، در نتیجه منجر به چین و چروک های نازک در اطراف چشم، گردن، دست و پا میشوند.

 

  • کسانی که خیلی رانندگی میکنند بیشتر مستعد ابتلا به چین و چروک می باشد

افرادی که رانندگی زیادی میکنند چون در بسیاری موارد دچار استرس میشوند و همچنین در برابر اشعه های مضر خورشید قرار میگیرند. تنش نور خورشید بیش از حد باعث می شود صورتشان زود چین و چروک شود.

بهتر است این افراد از از لوسیون ضد آفتاب و یا تونر برای جلوگیری از بروز چین و چروک استفاده کنند.

 

  • عادات غذایی می تواند به چین و چروک منجر شود

خوردن بیش از حد مواد غذایی آشغال می تواند باعث عدم تغذیه پوست شود که منجر به آسیب پوست میشود. و این باعث می شود چین و چروک بوجود آید.

باید میوه های تازه، آب میوه، و سبزیجات برگ سبز را به رژیم غذایی اضافه کنید. بجای نوشیدن الکل از مقدار زیادی آب استفاده کنید. پوست شما هیدراته تر شده و سالم خواهد ماند.

 

  • ویتامین های طبیعی برای جلوگیری از چین و چروک

هنگامی که چین و چروک بر روی صورت و یا دست می بینید، با عجله به یک فروشگاه میروید کرم و لوسیون های ضد پیری میخرید و یا چین و چروک خود را با آرایش پنهان میکنید.

عوض این کارها، مواد غذایی غنی از ویتامین A و C مصرف کنید. نوشیدن شربت ابلیمو، آب پرتقال، و یا آب میوه مرکبات به طور منظم بنوشید و در یک ماه تفاوت را ببینید.

اگر می خواهید از لوسیون یا کرم استفاده کنید با یک متخصص پوست مشورت کنید انتخاب نوع کرم بسیار مهم است.

 

  •  الگوی خواب می تواند منجر به چین و چروک شود

اگردر یک طرف خاص میخوابید آن طرف پوست شل و چروکیده میشود. اگر چه صورت هیچ تفاوت عمده را نشان نمی دهد اما چین و چروک در سمتی که خوابیده اید زودتر بوجود می آید.

 

  • اضطراب و استرس می تواند باعث چین و چروک زودرس شود

اضطراب به خاطر شغل و یا مشکلات در زندگی شخصی می تواند پوست را در تمام قسمت های بدن چروک کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، باید مثبت فکر کنید. و خوشحال و شاد بمانید و عاشق زندگی باشید.

خط پایانی: پیری و چین های ریز و عمیق صورت را می توان با متدهای زیبایی جدید مثل بوتاکس، ترزیق جربی، ژل یا فیلر جبران کرد اما تغییر چهره ی مصنوعی شما نشان دهنده عدم اهمیت به سلامتی و زیبایی شماست.

تغذیه سالم، مکمل های پوست می تواند تا حد زیادی از پیری زودرس شما جلوگیری کند. خودتان را دوست داشته باشید و مراقب زیبایی و سلامتیتان باشید.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان