laghari

ترفند و روش پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس بچه

ترفند و روش پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس بچه

ترفند و روش پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس بچه

 

 لکه شیر یا استفراغ کودک در هنگام بیماری یا پس از غذا خوردن در بسیاری از مواقع رخ میدهد و مادران عزیز همیشه دغدغه تمیز کردن و تمیز نگه داشتن لباس کودکان را دارند در این بخش وب سایت تفریحی نازوب روشهای پاک کردن لکه استفراغ را آموزش می دهد با ما همراه باشید.

 

شاید شستن لباس نوزاد با ماشین لباسشویی در حال حاضر کار سختی به نظر نرسد ولی باید بدانید که شیوه شستشو برای انواع لکه‌ها متفاوت است. در این مطلب نحوه پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس کودک و نوزاد را برای شما شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

در مورد شستشوی لباس کودک و نوزاد به یاد داشته باشید شوینده‌ای که استفاده می‌کنید باید ملایم باشد. شوینده‌های قوی ممکن است داخل بافت پارچه باقی بمانند و به پوست نوزاد آسیب برسانند.

معمولا صابون‌ها برای شستشوی لباس نوزاد مناسب‌تر هستند ولی ترکیبات پودرهای شوینده به نسبت صابون قلیایی‌تر است و به همین دلیل هم صابون قدرت پاک کنندگی کمتری دارد. در ماه‌های ابتدایی لباس‌های نوزاد مرتب آلوده می‌شود و در صورت استفاده از صابون ممکن است این لکه‌ها روی لباس ماندگار شوند.

 

 

قبل از شستن لباس نوزاد با پودرها و مواد شوینده حتما برچسب روی آن را بخوانید و همیشه لباس نوزاد را جدا از لباس سایر افراد خانواده بشویید.

 

ترفند و روش پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس بچه

 

پاک کردن سریع لکه

برای پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس کودک بهتر است سریع دست به کار شوید. اگر زمان زیادی از آلوده شدن لباس گذشته باشد و لکه روی لباس تثبیت شده باشد، پاک کردن آن کار به مراتب سخت‌تری خواهد بود. ابتدا با دستمال تمیز دیگری تمام مواد جامد را از سطح پارچه پاک کنید. سپس لباس نوزاد را زیر آب سرد بگیرید.

پارچه را با آب سرد یا ولرم بشویید

بسیاری از لکه‌ها حتی لکه شیر اگر به سرعت شسته شوند، به راحتی با آب پاک خواهند شد. حتی لکه هایی که مدتی روی لباس مانده‌اند هم اگر در آب خیسانده شوند تا حد زیادی پاک می شوند. دمای آب بهتر است ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد باشد. مورد دیگری که با آن روبرو هستید بوی بد لباس‌هایی است که با استفراغ کودک آلوده می‌شوند. سرکه سفید را می‌توانید برای از بین بردن بوی بد لباس کودک به کار ببرید.

 

استفاده از یک پاک کننده مناسب برای پاک کردن لکه استفراغ

اگر لکه تنها با آب پاک نشد، برای پاک کردن لکه‌های پروتئینی مانند لکه استفراغ ابتدا لباس نوزاد را در آب خیس و سپس مقداری پاک کننده آنزیمی به آن اضافه کنید.

پودرهای شوینده حاوی آنزیم این نوع لکه‌ها را راحت‌تر پاک می‌کنند. اگر اثری از لکه استفراغ هنوز هم روی لباس کودک شما باقی مانده است، محلول‌های لکه بر و پاک کننده‌های چندمنظوره را به کار برید. بعد از ازبین رفتن لکه‌ها، لباس‌ها را به روش معمول بشویید.

 

شستشو با توجه به دستورالعمل روی برچسب لباس

ضمن انجام تمام مراحل بالا، حتما به برچسب روی لباس در مورد نحوه شست و شوی آن توجه نمایید.

 

ترفند و روش پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس بچه

 

پاک کردن لکه استفراغ از پارچه ابریشم و پشم

مراحل ۱ و ۲ را طبق دستورالعمل بالا انجام دهید. یعنی استفراغ را از روی لباس پاک کنید و سپس با آب سرد یا ولرم بشویید. چون این پارچه‌ها را نمی‌توان با ماشین لباس‌شویی شست، باید از مواد شستشوی ملایم مثل صابون، سرکه سفید یا ترکیبی از این دو که به خوبی در آب گرم حل شده باشد، استفاده کرد. این مواد برای زدودن بوی استفراغ از لباس نیز بسیار مناسب است.

برای استفاده از مواد شستشوی شیمیایی، اگر از تاثیر استفاده آن مطمئن نیستید، ابتدا در قسمت پنهانی از لباس امتحان کنید مواد شوینده را امتحان کنید و سپس کل لباس را با آن بشویید.

 

 

شستشوی مداوم لباس کودک می‌تواند موجب تغییر رنگ لباس و زرد شدن پارچه و از دست رفتن رنگ اولیه آن شود. این مسئله ممکن است بسیار آزار دهنده باشد؛ البته برای حل این مشکل هم چاره‌ای برای مادران اندیشیده شده است. شما می‌توانید هرازگاهی لباس‌های کودک خود را در محلول حاوی مواد سفیدکننده رقیق شده مخصوص لباس‌های رنگی قراردهید تا این لکه‌های زرد رنگ را از روی لباس فرزندتان بزدایید.

 

مطالب پیشنهادی

راه پاک کردن لکه جوهر خودکار از لباس

روش پاک کردن لکه چسب قطره ای

بهترین روش پاک کردن لکه انار از لباس

آموزش کامل نحوه پاک کردن انواع لکه ها

راهنمای پاک کردن انواع لکه روی دیوار

نحوه پاک کردن لکه سس و لکه روغن ماشین


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان