رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

مجموعه : عشق و ازدواج
رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

خیانت نشانه ی چه رفتارهایی است؟

بسیاری از زوجین پس از چند سال زندگی مشترک، از همسرشان سرد و خسته می شوند، با وجود اینکه هر زوج از نظر رفتاری، تمیزی و بهداشت، آداب معاشرت اجتماعی بسیار خوب و عالی هستند! پس دلیل این سردی و تنفر چیست؟

 

رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

رفتارهای خاموشی که دلیل سردی زوجین است

 • ادبیات

زن و شوهر باید زبان گفتاری یکدیگر را بدانند. در بسیاری از موارد، زوج علاوه بر تمایل به رعایت ادب و گفتار زیبا، دوست دارد هنگام روابط خصوصی و شخصی، با همسرش راحت و بدون خجالت حرف بزند، شوخ طبعی کنند و لذت ببرند.

که متاسفانه سبک گفتار محترمانه در طول روز، در جامعه و با دوستان در بسیاری از افراد عادتی می شود که ناخودآگاه همسرتان با این تیپ شخصیتی از شما دور و دلخور می شود. و اولین جرقه برای آشنایی با فردی که شوخ طبع و بگو بخند باشد را استارت می زند!

 • کم خوابی

خواب و فواید زیاد آن بر روح و جسم همه ی افراد کاملا آشکار است. اختلاف ریز اما مهم بسیاری از زوجین تایم خواب است.

عدم هماهنگی زن و شوهر هنگام خواب شبانه اصلی ترین علت سردی را بوجود می آورد. گاهی مرد خسته و تمایل دارد زود بخوابد اما همسر تا ساعت ها بعد به کارهای خانه و … مشغول است و هنگام رفتن به رختخواب با تنها خوابیدن هیچ تفاوتی ندارد.

در این مورد بسیار مهم سعی کنید تایم خوابتان را (مگر در مواقع خاص) با هم تنظیم کنید تا با هم آغوشی تا 80 درصد استرس و خستگی روزانه را از بین ببرید. عدم رعایت این نکته بسیار مهم کم کم زن یا شوهر را متقابلا از یکدیگر سرد و دور می کند.

 

رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

 • استرس

مواقعی که به هر دلیلی استرس دارید سعی کنید تنها باشید و با ذکر های آرامبخش، مشاهده فیلم، موزیک آرام، مدیتیشن، ورزش و یا … خودتان را آرام و ریلکس کنید و سپس با طرف مقابلتان هم صحبت و هم نشین شوید.

در هنگام استرس، غدد فوق کلیوی هورمون های کورتیزول، آدرنالین و پرولاکتین در زنان آزاد می کند. وقتی سطح هورمون کورتیزول بالا باشد حتی کسانی که دوستتان دارند هم دلشان نمی خواهد شما را ببینند.

البته اشتباه نشود استرس با ناراحتی کاملا متفاوت است، هنگامی که از کسی یا چیزی ناراحت هستید معقولانه صحبت کنید و مشکل یا سوء تفاهم را بر طرف کنید.

هنگامی که خدای ناکرده غم و عصه دارید نیاز به نوازش و دلداری دارید، این دو مورد کاملا با استرس و نگرانی متفاوت است.

 • تفریح و سرگرمی

با وجود تمام دغدغه ها تفریح و سرگرمی را برای خود و همسرتان قرار دهید. گاهی لازم نیست هزینه کنید، مهمانی بدهید، سفر کنید.

همین که در خلوت خود بازی های فکری مثل تخته نرد، منچ، مار و پله، شطرنج، موزیک با رقص، ورزش در خانه و … با یکدیگر داشته باشید عمیق ترین حس آرامش را به هم گره می زنید.

حلاقیت در تفریح و لذت بردن از گفتار، رفتار، معاشقه عمق رابطه را گرم و جذاب می کند. و این گونه زن و شوهر با ذوق در کنار هم لحظه ها را می گذارنند.

 • سلامت دندان ها

بهداشت زن و شوهر تنها به ظاهر و لباس نیست. یکی از مهم ترین عضو بدن که نیاز به بهداشت شبانه دارد دهان و دندان است. شاید یکی از مهمترین موارد بهداشتی باشد چرا که 90 درصد ارتباط ما در کنار هم کلامی است و بوی بد دهان باعث می شود همسر با هر بهانه ای که هست با شما فیس تو فیس، و لب به لب نشود!

 • رفتارهای ناشایست

آداب غذا خوردن چه در محیط خصوصی و در چه جمع، مسئله مهمی است که نشان دهنده شخصیت شما است. البته این مورد بیشتر در مورد آقایان است. سرو صدای دهان هنگام غذا خوردن گاهی چندش ترین رفتار برای خانم ها است و جرقه ای برای شروع اختلاف می باشد به ویژه وقتی در جمع رعایت نکنند.

 • اعتماد به نفس

زن ها جذب مردهای با اعتماد به نفس می شوند. یک مرد خشن و جدی بیشتراز یک مرد خنده رو برای زن ها جذابیت دارد.

البته اشتباه نشود، مرد خوش اخلاق با آقایانی که همیشه با حرف زدن باهر کسی خنده راه می اندازند و به اصطلاح لیم و بی مزه هستند کاملا متفاوت است.

شخصیت زیبا، خوش اخلاق، نگه داشتن حریم روابط در هر جا و مکانی شما را سلطان و تاج سر زنها می کند.

 

رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

 • حسادت

حسادت رفتاری خانمانسوز، که گاهی از اعتیاد بهتر است. فرقی ندازد زن یا شوهر، هر کدام به هر دلیلی حسادت داشته باشند هیج رفتار زیبا، جذاب و معقول را از همسرشان نمی بینند!

حسادت جرقه است برای پایان رابطه زندگی زوجین! اگر درمان نشود رابطه زناشویی و زندگی به خطر می افتد. زیاده خواهی، عدم شکر گزاری به هر آنچه دارید و چشم دوختن به رفتار، گفتار، زیبایی، مال و ثروت … نه تنها شما را به آرامش نمی رساند که هر آنچه خوب و عالی هم دارید، از کَفتان می رود!

 

 • وابسته شدن عاطفی

یکی زیر ذره ببین داشتن رفتارهای همسر، و دوم حال شما که به رفتارهای همسرتان وابسته است! اگر هر کدام از این دو رفتار کنترل نشود آن وقت است که فاتحه ارتباط شما خوانده است.

به زبان ساده تر نقطه ضعف شما را پیدا می کند و بسیاری از رفتارهایی که شما با آن مخالف هستید را انجام میدهد و به قولی با حساسیت شما کارهایش را پیش می برد.

پس سعی کنید حال خوبتان را به طور کلی در کنار همسرتان خوب نگه دارید نه وابسته به رفتارهای او. تا مسائل اخلاقی تان تحت شعاع قرار نگیرد.

 • مقایسه کردن

یکی دیگر از رفتارهایی که باعث سردی و منجر به رابطه سوم یا همان خیانت می شود مقایسه کردن همسرتان با دیگران است.

چه زن یا مرد، وقتی تفاوت رفتار دیگران را با همسرتان بیان می کنید این یعنی هیچ کدام از کارهای همسرتان را قبول ندارید و با کُشتن حس انگیزه و اعتماد او ریشه های نفرت را در وجودش می کارید.

مقایسه کردن برای هیچ گروه سنی مناسب و انسانی نیست.

 • توجه بیش از حد

بیش از حد توجه داشتن به همسرتان او را در یک زندان فردی قرار می دهد. حس خفگی، ناراحتی، عدم اعتماد به نفس و استقلال. این نوع رفتارها زن یا مرد را فراری میدهد.

توجه به همسرتان حد و مرزی دارد. هر کسی دوست دارد برای خودش خلوت و تنهایی داشته باشد و گاها برای ساعتی در روز بدون هیچ حرف و رفتاری گوشه ی اُزلَت بگزیند!

این تنها شدن واقعا مسکنی است برای رفع تمام دغدعه های روزانه، اختلافات، ناراحتی ها، مشکلات مالی و … پس این تنهایی گاه و بیگاه و اتفاقی را از یکدیگر دریغ نکنید.

 

رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

 

 • فاش کردن رازها

برای این که یک رابطه عاطفی بین زوجین رشد پیدا کند، شما باید تمام گاردهایتان را در مقابل طرف مقابل پایین بیاورید اما افراط در این کار هم می تواند خود دردساز شود.

به عنوان مثال خوب است که در ابتدای رابطه واقعیت های زندگی تان را بیان کنید اما این که پرده از تمام رازهایتان بردارید نیز کار خوبی نیست

زیرا در این شرایط طرف مقابل تان احساس می کند که او هم باید مانند شما تمام حقایق زندگی اش را نزدتان بازگو کند اما شاید این کار برای او زود باشد، در این شرایط تحت فشار قرار می گیرد و ممکن است که عکس العملی نامناسب از خود نشان دهد.

بنابراین به جای این که در همان روز اول تمام رازهایتان را با او در میان بگذراید، بگذارید که این صمیمیت به طور طبیعی در میان شما شکل بگیرد.

طوری بیان کنید که پنهان کاری داشته باشید و نه هر چه هست روی دایره بریزید! از طرفی حفط حریم خصوصی در زندگی نیز یکی از مهمترین اصول پایداری زندگی و روابط زن و شوهر است.

عدم تمام نکات بالا جرقه ای است برای شروع یک رابطه سوم، یا همان خیانت. برای زن و مرد هم ندارد واقعیتی است که باید دانست و قبل از هر اتفاقی با آن درست روبرو شد تا به این مرحله نرسد.

 

رفتارهایی که عشقتان را از شما دور می کند / نشانه های خیانت

رفتارهایی که سرآغاز خیانت است

 1. افزایش ساعات کاری
 2. تفکر زیاد و خیره شدن
 3. کم حرفی و سرد مزاجی
 4. مخفی کردن موبایل و تلفنهای بی جواب
 5. عدم تمایل به روابط جنسی
 6. جبهه گیری و پرخاشگری
 7. احساس گناه و شرمندگی زیاد
 8. تغییر شخصیت و شکل ظاهری
 9. چرخیدن زیاد در اینترنت

امیدواریم با رعایت مهم ترین نکات زندگی زناشویی بهترین و لذت بخش ترین لحظه های پر آرامش را در کنار هم داشته باشید و قدر فرصت هایتان را بدانید که لحظه ها می گذرند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان