یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
 یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس
laghari

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

شکیلا با نام اصلی مینا رنجبر خواننده اصیل و خوش صدای Original singer Shakila Mina Ranjbar  سرزمین مان ایران است. در این بخش برای شناخت بیشتر این هنرپیشه نگاهی داریم به بیوگرافی وی، سبک زندگی و آلبوم هنری و موسیقی این بانوی عزیز.

 

بیوگرافی شکیلا با نام اصلی مینا رنجبر

در 13 اردیبهشت 1341 در روستای توریستی و زیبای گاره(جامه بزرگی) در 11 کیلومتری غرب خفر از توابع شهرستان جهرم به دنیا آمد. وی از همان کودکی شیفته موسیقی شد.

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

ودکی خود را در زادگاه خویش و در بین خانواده و دوستان گذارند، از همان کودکی به موسیقی و ترانه سرایی علاقه مند بود، آن چنان مورد توجه قرار گرفت که در پی آن برای خوانندگی دعوت شد. سن او کم بود و خانواده‌اش هم راضی نبودند، بنابراین به تحصیل ادامه داد و موسیقی را به برنامه‌های مدرسه و مسابقات استعدادهای درخشان محدود کرد.

 

شکیلا تا به امروز شانزده مجموعه موسیقی (شامل چهارده آلبوم استودیویی و دو آلبوم اجرای زنده) به بازار عرضه کرده‌است. وی در ترانه‌ها و آثار خود بیشتر از شعر شعرایی چون مولانا، حافظ، باباطاهر، عراقی استفاده کرده‌است.

هم‌چنین برخی از ترانه‌های وی نیز بازخوانی آهنگ‌های قدیمی ایرانی از محمدرضا شجریان، هایده، حمیرا، مرضیه، دلکش، پریسا، رسول نجفیان و مسعود بختیاری است.

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

در خرداد ماه 1393 دختر پرویز مشکاتیان نسبت به بازخوانی آثار پدرش توسط شکیلا اعتراض کرد و علاوه بر محفوظ بودن حق پیگیری قانونی عنوان کرد که هیچ چیز زجرآور تر از شنیدن هنر پدر در کنار یک صدای فالش نیست. شکیلا در پاسخ اجرای این تصنیف را تکذیب کرد.

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

شکیلا در پانزده سالگی به فراگیری موسیقی ملی و ردیف های آوازی نزد مرحوم استاد محمود کریمی پرداخت آن سالها (۱۳۵۶و۱۳۵۷) اوج مبارزات انقلابی بود و شرایط خاصی در ایران حاکم بود که سبب شد هنرستان موسیقی تعطیل شود و شکیلا در پیگیری موسیقی محدود شد

اما وی در راه خود استوار بود تا اینکه در ۱۸ سالگی برای ادامه آموختن موسیقی کلاسیک به آمریکا رفت و تصمیم گرفت به آرزوی دیرین خویش جامه عمل پوشاند. شکیلا در سال ۱۳۶۸اولین آلبوم خود را با همکاری بابک افشار به بازار روانه کرد و با عرضه این آلبوم به طورحرفه ای وارد دنیای موسیقی به خصوص خوانندگی شد.

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

غنای لحن او که هدیه ای خداوندی است، در پیوند با ادبیات غنی فارسی تلفیقی کم نظیر پدید می آورد که شخصیت فروتن شکیلا نیز مکمل آن گشته و در آثارش نمایان میگردد. بی گفتگوست که چنین آثاری رتبه والائی از هنر و احساس را در شنونده بجا می گذارد.

علاقه شکیلا به عرفان و ادب عرفانی این مرز و بوم، زبان گشوده ای را برای خواندن اشعار حضرت مولانا بروی باز کرد که به آثارش در این زمینه، احساسی ملکوتی عطا می کند. شکیلا تا امروز یازده مجموعه موسیقی به هنر دوستان ایرانی تقدیم کرده و دوستارانش همچنان و هر لحظه منتظر کارهای جدید او هستند.

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

تجلّی صدای شکیلا در مقام آوای بر گزیدگان شرق در مجموعه ” اپراتیکا- شاین” افتخاری بزرگ برای او و هم میهمانش است. صدای او از میان دهها صدای آشنا و گمنام شرقی انتخاب شد.

ادای دین شکیلا به بزرگان موسیقی این مرز و بوم باز سازی و باز خوانی آثار ارزشمندشان است ، چه ، نقش خود را در نقل سینه به سینه احساس و آثار، از نسل و نسل های پیش به آیندگان، به نیکی درک می کند تا که امید به جاودانگی هنر را تحقق بخشد.

شکیلا رسالتش را در گرمای کانون خانواده و در پرورش فرزندانش ، شهراد و بهراد، با آرزوی بازگشت به وطن و تقدیم اجرای زنده برنامه اش به سر زمینش می بیند و در شوق آن روزگار می گذراند. یکی از افتخارات زندگی هنری شکیلا دریافت جایزه آکادمیک موسیقی در اکتبر سال 2005 میلادی به پاس آثار ارزشمند او در موسیقی ایرانی است.

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

علاوه بر زندگی هنری افتخار امیز او زندگی شخصی شکیلا نیز تحسین برانگیز است در بین همه خوانندگان معروف دنیا به خصوص خوانندگان زن تعداد نسبتا کمی توانسته اند هم در زندگی هنری و هم شخصی آن گونه که باید و شاید موفق باشند

به تحقیق و گاهی به اذعان این افراد در مقاطعی از زمان زندگی شخصی آنها قربانی زندگی هنری شان شده و از آن باز مانده اند یا به ابتذال کشیده شده است اما در مورد شکیلا حتی تا به حال چنین شایعه ای هم نبوده است او توانسته است با حفظ اصالت و نجابت ایرانی سالهاهنرمندی کند و به طور همزمان در همه عرصه های مختلف زندگی موفق باشد . در حال حاضر شکیلا به عنوان یکی از محبوبترین خوانندگان ایرانی می درخشد و طرفداران بسیاری دارد .

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

 

آلبوم‌ و کارنامه هنری شکیلا

نوشتار اصلی: ترانه‌شناسی شکیلا

کمی با من مدارا کن (۱۳۶۸)
گریه در رگبار (۱۳۷۰)
غیبت نور (۱۳۷۱)
آخرین کوکب (۱۳۷۵)
ارثیه‌های عاطفی (۱۳۷۶)
زبان نگاه (۱۳۷۷)
اشک مهتاب (۱۳۷۸)
آوا (۱۳۷۹)
آن سوی بی سو (۱۳۸۰)
جادوی سکوت (۱۳۸۱)
لب خاموش (۱۳۸۳)
کنسرت (۱۳۸۴)

 

بیوگرافی جدید شکیلا؛ مینا رنجبر و همسران+ تصاویر

 

شوهر شکیلا هم غیرتی شد!! (+عکس)

بیوگرافی جدید و کامل محمدرضا شاه پهلوی و همسرانش+ تصاویر

شعله بیدار (۱۳۸۶)
مژده آزادی (۱۳۸۸)
فرشته بانو (۱۳۹۲)
گنج نهان (۱۳۹۴)
۱۱:۱۱ شهر عشق (۱۳۹۴)

 

New biography of Shakila; Mina Ranjbar and Wives + Images


برچسبها: ،

بیوگرافی هنرمندان