moharam

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

آرات حسینی، بی شک نام این پسربچه را این روزها زیاد شنیده اید حتی اگر در شبکه های اجتماعی هم فعالیت نداشته باشید نام این پسر بچه جنجالی را شنیده اید. آرات کیست؟ و چرا این Iranian boy پسربچه ی ایرانی به طرز عجیبی جهانی شده است؟ در ادامه این بخش از بیوگرافی افراد مشهور ایران و جهان نگاهی داریم به شناخت بیشتر آرات حسینی.

 

بیوگرافی آرات حسینی

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

ماجرای آرات؛ پسربچه مو بلندی که تنها ۶ سال سن دارد، اما با انجام حرکات محیرالعقول که بزرگسالان به سختی انجامش می‌دهند، مشهور شده و کلی طرفدار به‌دست آورده است.

مربی شخصی آرات پدرش است. محمد حسینی پیش از سن یک سالگی پدرش آن‌طور که خودش می‌گوید استعداد آرات را کشف کرده و از همان زمان تلاش دارد تا او را تبدیل به یک ورزشکار حرفه‌ای کند. اما زندگی و فعالیت‌های ورزشی آرات در چند وقت اخیر حاشیه‌های زیادی را به وجود آورده است.

 

آرات؛ نابغه یا قربانی؟

آرات متولد 8 مهر 1392 در شهرستان بابل است. پدرش می‌گوید از سن 3 ماهگی متوجه قدرت زیاد دست‌های این بچه و انعطاف‌پذیری عجیبش شده است. طبق گفته‌های پدر نازوب آرات او در 7 ماهگی از میله‌ها آویزان می‌شده و در 13 ماهگی حرکات آکروباتیک انجام می‌داده است. نقطه عطف زندگی این کودک راه‌اندازی پیجی در اینستاگرام توسط پدرش به نام arart.gym در سال 1394 بود.

 

آرات و پدرش

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

این پیج هم‌اکنون بیش از سه و نیم میلیون فالوور دارد. از همان زمان بود که ویدیو‌های مربوط به فعالیت‌های ورزشی آرات در فضای مجازی دست به دست شد و او را تبدیل به چهره‌ای بین‌المللی کرد. این حرکات ابتدا حرکاتی شبیه به ژیمناستیک بود، اما رفته رفته فیلد تمرین‌ها عوض شد و به حرکات قدرتی و سپس فوتبال رسید. در همان زمان شبکه خبر آرات و پدرش را به تلویزیون دعوت کرد و او را نابغه 2 ساله نامید.

پدرش در آن برنامه گفت آرات می‌تواند بیش از 30 حرکت شنا را انجام دهد و یک‌بار که از خانه برگشته تا دستان پسرش را گرفته متوجه شده آرات خودش را از زمین بلند کرده است. حین این گفتگو تصاویری ویدیویی از حرکات آکروباتیک آرات در تلویزیون پخش شد.

 

نابغه ژیمناستیک

همان برنامه و وایرال شدن تصاویر آرات باعث شد وزیر ورزش وقت به جعفر درویش‌زاده رییس وقت فدراسیون ژیمناستیک دستور بدهد که این بچه را مورد حمایت قرار دهد. این در حالی است که پدر آرات در اولین مصاحبه‌های خودش در مورد آینده کودک گفته بود: «یکی از آرزو‌هایی که برای آرات دارم این است که رکوردی را که در رشته شنا توسط یک شناگر ۱۴ ساله زده شد، توسط او شکسته شود.» با پیگیری‌های رییس فدراسیون ژیمناستیک و مربی تیم ملی مجید موسوی، آرات تحت‌نظر قرار گرفت و با اینکه اکثر کارشناسان معتقد بودند نمی‌توان در مورد نابغه بودن این کودک در این رشته اظهارنظر کرد، اما در بابل باشگاهی برای تمرینات آرات اختصاص داده شد.

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

تحسین‌های جهانی و مهاجرت

همزمان با رشد آرات تحسین‌های جهانی باتوجه به پرمخاطب‌تر شدن صفحه اینستاگرام arart.gym بیشتر و بیشتر شد. همچنین این کودک که در ابتدا گفته می‌شد نابغه ژیمناستیک است به ورزش فوتبال و بدنسازی روی آورد. تصویر آرات در حالی که لباسش را بالا زده و سیکس پک‌هایش را نشان می‌دهد خیلی زود تمام جهان را درنوردید.

خیلی از سلبریتی‌های دنیا از جمله بازیگران و فوتبالیست‌های مشهور دنیا نظیر ویل اسمیت و مارسلو به آرات توجه نشان دادند و در بیشتر دیده شدن ویدیو‌های او نقش اساسی بازی کردند. یک‌بار هم در سال ۱۳۹۵ آرات به همراه خانواده‌اش به دعوت کشور چین راهی آنجا شد تا در برنامه اعجوبه‌های دنیا شرکت کند. البته پدر آرات می‌گوید آن زمان خیلی از کشور‌ها بودند که علاقه داشتند آرات را دعوت کنند و حتی به او اقامت بدهند.

او می‌گوید: «پس از انتشار اخبار او، کشور‌های زیادی پیشنهاد کردند که امریکا و آلمان و کشور‌های آسیایی و حتی اقلیم کردستان هم از علاقه‌مندان به خرید آرات بودند.» درنهایت سال ۱۳۹۸ آرات به همراه پدرش با ویزای تحصیلی دانش‌آموزی راهی کشور انگلستان شد. آن زمان خیلی از رسانه‌ها مهاجرت آرات را به نوعی فرار مغز‌ها عنوان کردند.

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

شروع انتقادات

Arat’s Instagram life زندگی اینستاگرامی آرات، اما تنها تشویق و تحسین برای او و پدرش به همراه نداشت. با بیشتر شدن فعالیت این کودک در فضای مجازی به‌طور همزمان انتقادات از پدر آرات و شیوه تمرینات او همچنین از بین بردن حریم خصوصی کودکش آغاز شد. ویدیویی که در آن آرات مشغول دراز نشست رفتن است و حین تمرین درد زیادی را تحمل و گریه می‌کند در افزایش انتقادات تاثیر بسزایی گذاشت.

بسیاری از کارشناسان ورزشی، پزشکی و روانشناسی نگرانی‌های خود را نسبت به سلامت آرات در آینده ابراز کردند و برخی از آن‌ها باتوجه به بدن تکه‌تکه شده و پرموی این کودک احتمال استفاده پدر آرات از دارو‌های مکمل نظیر استرویید برای پسرش را مطرح ساختند که البته با تکذیب آقای حسینی همراه بود.

 

از دیگر انتقاداتی که بر پدر آرات وارد شده این است که او پسرش را تبدیل به محل درآمد خود کرده و برای درآمد بیشتر پسرش را به کار‌های عجیب‌تر وادار می‌کند تا مخاطب بیشتری داشته باشد. برخی خبرنگاران می‌گویند پیج آرات در اینستاگرام بابت هر استوری تبلیغاتی رقمی معادل ۱۵ میلیون تومان دریافت می‌کند. در طرف مقابل بسیاری از طرفداران آرات منتقدان او را افرادی حسود معرفی کردند که چشم دیدن موفقیت دیگران را ندارند.

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

قرنطینه، لایو و کامنت مسی

اما با وجود گذشت بیش از ۳ سال از شروع فعالیت آرات و مشهور شدنش، او هیچ‌گاه به اندازه حال حاضر در مرکز توجهات نبوده است. دلیل این امر را می‌توان شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی مردم و روی آوردن آن‌ها به لایو‌های اینستاگرامی دانست.

صفحه اینستاگرام آرات از ۲ ماه پیش میزبان و مهمان بسیاری از چهره‌های سرشناس و بعضا جنجالی فضای مجازی بوده است؛ از تتلو گرفته تا حسن آقامیری و داگلاس کاستا بازیکن یوونتوس. لایو‌هایی که با مدیریت پدر آرات ترتیب داده می‌شود.

آرات در این مدت علاوه بر همان برنامه‌های همیشگی‌اش چالش‌های زیادی را نیز انجام داده و با انتشار ویدیو‌ها از بازیکنان محبوب خود نظیر کریس رونالدو و مسی و علی کریمی نام برده است. این دعوت‌های پیاپی و نام بردن‌ها باعث شد بالاخره لیونل مسی بهترین بازیکن حال حاضر جهان پای یکی از پست‌های آرات که در آن این کودک پیراهن بارسا بر تن دارد و با توپ کار‌های جالبی می‌کند کامنت بگذارد.

مسی برای آرات نوشت:

«متشکرم، کلاس بالایی در حرکاتت می‌بینم و تحت تاثیر قرار گرفتم، در آغوش می‌کشمت.» بعد از آن اکانت رسمی باشگاه بارسلونا نیز برای آرات کامنت گذاشت و همان ویدیو را در صفحه رسمی خودش بازنشر داد.

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

درگیری با جادوگر

یکی از بزرگ‌ترین جنجال‌های پیرامون نام آرات دعوای پدرش با علی کریمی بوده است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که یک روز پدر آرات بلاک شدنش توسط علی کریمی را استوری کرد و این سرآغاز یک جنگ بزرگ مجازی بود. از طرف دیگر تتلو خواننده زیرزمینی که در این مدت خودش را خیلی به آرات نزدیک کرده است آتش بیار معرکه شد و با فحاشی به علی کریمی از طرفدارانش خواست به او حمله کنند. هیچ‌گاه دلیل بلاک شدن پیج آرات توسط کریمی به‌طور واضح مشخص نشد و خود علی کریمی هم نشان داد تحت هیچ شرایطی حاضر نیست در این بازی رسانه‌های حاضر شود. اما به گمان برخی افراد محل ندادن کریمی به آرات و رد دعوت پدر آرات برای لایو رفتن مشترک دلیل همه این درگیری‌ها بوده است.

 

به گفته این افراد داستان از این قرار بوده است که تتلو بعد از رد دعوت آرات توسط کریمی در پستی به او می‌تازد و، چون پدر آرات به این فحاشی واکنشی نشان نمی‌دهد، کریمی آن‌ها را بلاک می‌کند. پدر آرات نیز بعد از این جنجال‌ها چندین استوری علیه کریمی منتشر کرد و گرچه بار‌ها اعلام می‌کند که او بت زندگی‌اش بوده، اما این بت حالا شکسته است.

آقای حسینی همچنین ویدیویی را منتشر کرد که در آن آرات رو به دوربین نشسته و از دو طرف دعوا می‌خواهد که آتش‌بس اعلام کنند. آرات می‌گوید: «تتلو اگه تو ناراحت باشی من ناراحت میشم. علی کریمی هم اگه ناراحت بشه من ناراحت میشم. اصلا تمام فحش‌ها برای بابای من.»

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

آکادمی لیورپول

یکی از بزرگ‌ترین بحث‌هایی که در مورد فعالیت آرات به گوش می‌خورد حضور او در آکادمی باشگاه لیورپول است. آقای حسینی در مصاحبه‌های متعدد تاکید کرده است که پدرش در Liverpool Academy آکادمی لیورپول عضو است و زیرنظر بهترین مربیان دنیا تمرین می‌کند. البته او در آخرین گفت‌وگویش که با یکی از شبکه‌های خارجی انجام شد، نتوانست دقیقا تبیین کند که آرات چگونه به این باشگاه رسیده است و صرفا به گفتن این نکته که یک نفر بازی آرات را در پارک دیده و او را به لیورپول برده، اکتفا کرد. این در حالی است که عضویت در آکادمی یک باشگاه مسیری نسبتا سخت دارد و کودکان باید مراحل زیادی را پشت سر بگذارند تا پذیرش شوند.

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

بعد از این ادعا یکی از خبرنگاران از باشگاه لیورپول در مورد حضور آرات در آکادمی این باشگاه سوال می‌پرسد و باشگاه لیورپول این‌چنین پاسخ می‌دهد: «هرگونه ادعا یا گزارشی مبنی بر اینکه باشگاه لیورپول با بازیکنی که نام برده‌اید، قرارداد بسته یا تلاشی برای حصول توافق انجام داده، غلط و غیرصادقانه است. این کاملا نادرست و اشتباه است که گفته شود لیورپول هرگونه قراردادی را به امضا رسانده یا توافقنامه‌ای را پذیرفته باشد.

یا حتی فرآیندی را برای قرارداد با بازیکنی که اشاره کرده‌اید، آغاز کرده باشد. طبق مقررات، باشگاه مجاز به قرارداد یا تلاش برای توافق با هیچ بازیکنی در این رده سنی نیست.» پدر آرات در واکنش به این سوال و جواب گفت: «ما که خودمون گفتیم قراردادی در کار نیست.» البته آقای حسینی در رابطه با اینکه بالاخره حضور آرات در آکادمی لیورپول براساس چه پروسه‌ای بوده است پاسخی نداد.

 

آرات حسینی پسر جنجالی ایران کیست؟ بیوگرافی جدید و تصاویر

 

با آرزوی سلامتی و موفقیت های روز افزون برای آرات عزیز و پدر وظیفه شناس او. امیدواریم همه پدرومادرها بدانند اصلی ترین وظیفه ی آنها رشدو پرورش کودکانشان است. همانند بذری که هنگام کاشت بهترین توجهات را باید داشته باشیم تا بتوانیم از محصول آن به بهترین نحو احسنت و با لذت استفاده کنیم!! فرزند پروری هم به همین شکل.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان