laghari

تصویر جنجالی چهره واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس+ فیلم

مجموعه : کلیپ و ویدئو
تصویر جنجالی چهره واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس+ فیلم

جنجال حدیث تصویر منتسب به امام حسین(ع) در موزه فرانسه

 

 

 

برای آگاهی از این خبر جنجالی فیلم این بخش را تا پایان گوش کنید.

 

در این حدیث جعلی از قول امام حسین (ع) این طور آورده شده است:«ما از تبار قریش هستیم و هواخواهان ما عرب و دشمنان ما ایرانی ها هستند.

روشن است که هر عربی از هر ایرانی بهتر است و بالاتر و هر ایرانی از دشمنان ما هم بدتر است. ایرانی ها را باید دستگیر کرد و به مدینه آورد، زنانشان را بفروش رسانید و مردانشان را به بردگی و غلامی گماشت».

 

تصویر منتسب به امام حسین(ع)!

یکی دیگر از مطالب منتشر شده در این زمینه ماجرایی از چگونگی ترسیم تصویر امام حسین (ع) توسط یک نقاش مسیحی و نگهداری این تصویر در موزه لوور پاریس است!

 

تصویر منتسب به امام حسین(ع)!

 

این روایت کاملاً جعلی بوده و دروغی است که به اهل بیت (ع) منتسب شده است. همچنین پیش از این نیز منسوب کردن تصاویر و نقاشی ها به اهل بیت(ع) از سوی مراجع تقلید بدون اعتبار و بدون سندیت عنوان شده است. در این خصوص گفت و گویی داشتیم با حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدیان کارشناس مذهبی.

حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان با تأکید بر اینکه روایت فوق روایتی جعلی است که در کتب ما نیامده است اظهار داشت:حتی روایتی شبیه به این را نیز نداریم، این روایت اصلاً وجود ندارد.

وی گفت:تصاویری که به اهل بیت (ع) منتسب می شود برگرفته از تخیلات نقاش است و هیچ کدام از این تصاویر از منظر شرع مقدس و علما نه تنها مورد تأیید نبوده بلکه ترسیم و انتشار آن نیز صحیح نیست ولی اگر تصویری منتسب به اهل بیت(ع) شد توهین به آن جایز نیست.

 

تصویر واقعی حسین بن علی در موزه لوور پاریس

 

در ماجرای معروف راهب مسیحی و سر مبارک امام حسین (ع) موضوع نقاشی مطرح نبوده است.

 

این کارشناس مذهبی در خصوص تصویر منتسب به امام حسین (ع) در موزه لوور پاریس اظهار داشت:تصویر فوق اصلاً قابل استناد نیست ما در مباحث تاریخی این موضوع را نداریم؛

سفیر روم در ماجرای کربلا حضور داشته که او نقاش نبوده است، در منابع تاریخی شیعه و سنی هم نیامده است فردی درخواست کرده باشد با سر مبارک سیدالشهدا (ع) تنها گذاشته شود.

 

در ماجرای راهب مسیحی هم، اصلاً موضوع نقاشی از سر مبارک حضرت اباعبدالله (ع) مطرح نشده است.

 

معروف راهب مسیحی و سر مبارک امام حسین

 

وی با بیان اینکه هیچ کدام از Imitation references مراجع تقلید تصویرهای منتسب به اهل بیت (ع) را تأیید نمی کنند، افزود:

این تصویر ریشه روایی و تاریخی ندارد، در ضمن هیچ روایتی هم نداریم که تأیید کند تصویرهایی که منتسب به اهل بیت است سندیت دارد.

ما در پی تصویر اهل بیت نیستیم مهم، وظیفه ما نسبت به اهل بیت است.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در دین ما ظاهر، صورت حتی دیدار اهل بیت (ع) خیلی مورد تأکید نیست مهم این است که ما وظیفه خود را نسبت به اهل بیت(ع) انجام بدهیم.

 

در خصوص این خبر جنجالی به جالب ترین بحث در مورد 6 گوشه بودن ضریح امام حسین و علت آن نیز نگاهی داریم. با ما همراه و از همراهی شما کاربران عزیز خرسندیم.

 

دلیل شش گوشه بودن ضریح امام حسین (ع) چیست؟

 

قبر امام حسین (ع) بر عکس ضریح های پاک دیگر دارای شش گوشه است و علت شش گوشه بودن، بدینسان نقل شده که جسم فرزندان سید و سالار شهیدان در آنجا مدفون شده است.

برعکس ضریح دیگر امامان، قبر امام حسین دارای شش گوشه می باشد آیا در این کار سری پنهان شده است؟

 

 دلیل شش گوشه بودن ضریح امام حسین

 

در روایات و داستانهای زیادی نقل شده است. اما از همه روایاتی که نقل شده و آنچه که به واقعیت نزدیک تر است آن مطلبی است که شیخ مفید (ره) در کتاب “الارشادات” به آن اشاره کرده است.

 

وی در قسمتی از این کتاب اسامی 17نفر از شهیدان بنی هاشم در روز عاشورا را نام برده و نوشته است:

 

آنان پایین پای حضرت در یک قبر (گودی بزرگ) دفن شدند و هیچ اثری از قبر آنان نیست و فقط زائران با اشاره به زمین در طرف پای امام آنان را زیارت می کنند و علی ابن الحسین علیهم السلام (علی اکبر) از جمله آنان است بعضی گفته اند:محل قبر علی اکبر نسبت به قبر امام حسین -علیه السلام نزدیکترین محل استو

همچنین مرحوم مفید در کتابش ذکر کرده است:

وقتی عمربن سعد کربلا را ترک می کرد گروهی از قبیله بنی اسد که در غاضریه ساکن بودند به آنجا آمده و بر امام حسین و اصحابش نماز خواندند.

حضرت را در همان مکانی که اکنون مرقد اوست دفن کردند و علی بن الحسین را در انتهای پای پدر خاک کردند و بعد حفرهای بزرگ کندند و دیگر شهدا و اصحاب امام را به صورت یکجا و دسته جمعی دفن نمودند، و عباس بن علی را در غاضریه، در همان جای که شهید شد و الان آرامگاه اوست دفن کردند.

دلیل 6 گوشه بودن مرقد امام حسین

 

در برخی روایات دیگر از جمله “کتاب الزیارات “جعفر بن محمد قمی اینچنین آمده است: امام سجاد (ع) (با قدرت امامت و ولایت) به کربلا آمد و قوم بنی اسد را حیران یافت

چرا که تمامی سرها و بدنها از هم جداشده بودند و آنها راهی برای شناخت نداشتند، امام زین العابدین (ع) از قصد خود برای مدفون کردن شهیدان خبر داد و به طرف پیکر بی جان پدر رفت و پدر را آخرین بار در بغل گرفت

و با صدای بلند گریه و مویه کرد و بعد به طرف دیگر رفت و همانطور که خاکها را جابه جا میکرد ناگاه قبری آماده پدیدار گشت و پدر را به تنهایی در قبر قرار داد و فرمود:

آیا کسی هست که به من کمک کند و بعد از دفن کردن روی قبر نوشت “هذا قبر الحسین بن علی بن ابی طالب الذی قتلوه عطشانا غریبا” این قبر حسین بن علی بن ابی طالب است ،آن حسینی که او را با لب تشنه و غریبانه کشتند.

بعد از تمام شدن از دفن پدر به سراغ عمویش عباس رفت و آن شهید بزرگ را نیز به تنهایی دفن کرد سپس به قوم بنی اسد دستور داد تا دو گودال بزرگ را بکنند و سایر شهدای گرانقدر را در آنجا خاک کنند نزدیکترین شهید به امام حسین فرزند بزرگوارش علی اکبر می باشد.

 

 دلیل 6 گوشه بودن مرقد امام حسین

 

امام صادق در این مورد به عبدالله بن حماد بصری فرموده است :امام حسین -(ع) را غریبانه کشتند ،کسی که امام را زیارت می کند بر او غمگین می شود و بر او گریه می کند و کسی که نمیتواند او را زیارت کند دلش می سوزد برای کسی که قبر پسرش را در پایین پایش ببیند.

بنابراین همانطورکه مشخص است گوشه های اضافی مرقد پاک امام محل دفن پسر بزرگ ایشان یعنی علی اکبر (ع) می باشد و همچنین محل دفن نوزاد شش ماهه یعنی علی اصغر (ع) است.

 

عبد الرزاق حسنی مرقد پاک امام را اینچنین تو صیف کرده است:

 

“مرقد امام حسین از یک بلندی [صندوق مانند] از جنس چوب که از عاج زینت شده که روی آن دو مشبک قرار دارد تشکیل شده است. مشبک داخلی از فولاد گران قیمت و مشبک بیرونی از جنس نقره روشن سفید است …

و به مشبکـ خارجی ،مشبک دیگری بدون این که مانعی بین این دو باشد وصل است و فقط از هر طرف به اندازه یک متر کوتاهتر از مشبک خارجی متعلق به امام حسین است وزیر آن مشبک قبر علی بن الحسین (ع) است که همراه پدر در یک روز شهید شده ود ر کنار پدر آرام گرفته است.برچسبها:

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان