laghari

اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

با این ترفندهای مؤثر موهای روی فرش را جمع کنید.

با این ترفندهای مؤثر موهای روی فرش را جمع کنید.

یکی از مشکلاتی که بانوان آن را مطرح میکنند و برای ان راهکار میخواهند، چسبیدن مو(Hair sticking) و در واقع جذب مو توسط فرش است. راهکار هایی وجود دارد که میتوان به راحتی موهای جذب شده توسط فرش را جمع کرد روشهای زیادی برای جمع کردن مو ها از روی فرش وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

ترفندهای مؤثر برای جمع کردن موهای روی فرش

1- از اسکاچ آشپزخانه استفاده کنید.

یکی از راهکارهای قدیمی برای برداشتن موی روی فرش، استفاده از اسکاچ آشپزخانه می باشد که به شما کمک می کند تا موها را از روی فرش جدا کنید. به سادگی می توانید از یک اسکاچ خشک و تمیز استفاده کنید و آن را روی فرش بکشید. قبل از شروع به کار مطمئن شوید که جاروبرقی زده اید و فرش کاملا تمیز است. همچنین می توانید روی فرش تی بکشید که آغشته به آب داغ باشد و آن را روی کل مسیری که مو قرار گرفته است؛ بکشید.

2- از نرم کننده های مخصوص پارچه(the cloth) استفاده کنید.

همچنین می توانید نرم کننده های مخصوص پارچه را به کار بگیرید و آن را روی فرش بکشید و تمیز کنید. کافی است که نرم کننده پارچه و آب را با یکدیگر مخلوط کنید. میزان آب باید سه برابر باشد. سپس این ترکیب را داخل یک بطری خالی بریزید، به خوبی تکان دهید و فرش را با این ترکیب مرطوب کنید این کار شما باعث می شود که لابلای فرش از هم باز شوند و موها راحت بیرون بیایند در نهایت روی فرش جارو برقی بکشید.

3- از فرچه فرش استفاده کنید.

فرچه های فرش یکی از ابزار مناسب برای از بین بردن موهای روی آن می باشند. کافی است که این فرچه ها را روی فرش بکشید و موها را بردارید.

4- از جوش شیرین(baking soda) استفاده کنید.

باز هم کاربرد دیگری از جوش شیرین که در بخش های قبلی نم نمک به صورت کامل در مورد استفادهایش گفتیم؛ جوش شیرین نه تنها موی فرش را جدا می کند بلکه می تواند بوی خوبی به فرش شما بدهد. تمام کاری که باید انجام دهید، این است که مقدار جوش شیرین را روی قسمت مورد نظر بپاشید، چند دقیقه صبر کنید و بعد کل فرش را جارو برقی بکشید. جوش شیرین چسبندگی موهای روی فرش را کاهش می دهد و باعث می شود که راحت تر از شر آن ها خلاص شوید.

5- استفاده از دستکش ها برای جمع کردن مو از روی فرش

یکی از راه ها این است که دستکش های آشپزخانه خود را دست کنید، آن ها را به طور کامل روی فرش بکشید. زمانی که شروع به انجام این کار کنید، دستان شما می توانند به راحتی موهای فرش را جدا کنند. دستکش های آشپزخانه بهترین گزینه برای انجام این کار می باشند. بهترین راه این است که دست ها را داخل آب داغ قرار دهید تا موها راحت تر بتوانند از روی آن ها بلند شوند.

6- استفاده از کفش

کفشی انتخاب کنید که کف صافی داشته باشد. سپس انتهای آن را تا جایی که می توانید تمیز کنید تا هیچ آلودگی روی آن باقی نماند و سپس با همان حالت تمیز و مرطوب، روی فرش خانه قدم بزنید. به پشت کفشتان نگاه کنید. خواهید دید که موها از روی فرش بلند شده اند. سپس بعد از یک دور قدم زدن روی فرش، جاروبرقی بکشید.

7- از جاروهای مخصوص مو استفاده کنید.

یکی از این جارو ها را بخرید که برای جمع کردن موها ساخته شده است. شاید این جاروها کمی گران باشند اما مکش آن ها بسیار قدرتمند است و مشکلات مربوط به تجمع مو روی فرش را از بین ببرد.

8- استفاده از بادکنک روش جالب جمع کردن مو از روی فرش

کودکان عاشق این روش هستند، زیرا برای آن ها یک نوع تفریح محسوب می شود. یک بادکنک را باد کنید و آن را روی سطح فرش بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید تا موها نیز به بادکنک بچسبند. الکتریسیته روی بادکنک عاملی برای جذب انواع موها روی فرش می باشد.

9- از رولرهای چسبنده استفاده کنید

این رولر ها به شدت موثر خواهند بود و هم فرش را تمیز می کند و هم موها را از روی فرش بلند می کند.

10- دستگاه بخور

دستگاه بخور به شدت در از بین بردن موی روی فرش ها موثر است، زیرا رطوبت سطح فرش را افزایش می دهند و باعث می شود که موها راحت تر از هم جدا شوند. ممکن است که استفاده از این پروسه ها باعث شود که فرش شما مانند همیشه تمیز نباشد. در چنین شرایطی می توانید از ترکیب پودر خشک و عصاره آب داغ استفاده کنید و فرش خود را تر و تازه و آن را تمیز کنید.

11- جمع کردن مو از روی فرش با چسب‌های پهن

برای اینکار کافی است تکه‌ای چسب پهن را دور انگشت‌های دست بپیچید و با آن اقدام به جمع‌کردن موها کنید. دیگر نیاز به توضیح نیست که سطح چسبناک(Adhesive) نوار چسب باید به‌سمت بیرون باشد؛ یعنی با آن روی فرش بکشید تا موها جمع شوند و به آن بچسبند.

Gather the hair on the carpet with these effective tricks.

a
بیوگرافی هنرمندان