instagram

5 ماسک شگفت انگیز و عالی روشن کننده پوست

5 ماسک شگفت انگیز و عالی روشن کننده پوست

5 ماسک شگفت انگیز و عالی روشن کننده پوست

پوست صورت یکی از اولویت های خانم هاست که بشدت باید برای زیبایی و شفاف شدن به آن رسیدگی کنند. پوستی روشن و بدون جوش و آکنه Light skin without pimples and acne آرزوی هرکسی است که هرکسی با انجام دادن یک سری ماسک های عالی در یک دوره به نتیجه دلخواه خواهد رسید. در این پخشاز نازوب برای شما 5 ماسک روشن کننده به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

5 ماسک عالی روشن کننده پوست

 

5 ماسک شگفت انگیز و عالی روشن کننده پوست

 

 

1- ماسک آرد نخود، زردچوبه و شیر

مقداری آرد نخود و مقداری زردچوبه و شیر را باهم مخلوط کنید و همچنین اگر پوست چربی دارید میتوانید A few drops of lemon juice چند قطره آبلیمو اضافه کنید. به یاد داشته باشید قبل ار ماسک صورت خود را تمیز کنید بعد ماسک را بزنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی صورت بماند.

 

2- ماسک خیار و نعنا و عسل

1 عدد خیار
5 عدد نعنا
1 ق غ خوری عسل

ابتدا خیار را رنده کنید و برگ های نعنا را خرد کنید و با عسل ترکیب نمایید. به خوبی هم بزنید تا یکنواخت شود و سپس ماسک بدست آمده را روی صورتتان بگذارید و بعد از دقیقه بشویید.

 

3- ماسک روغن زیتون و عسل

دو ق غ خوری روغن زیتون و یک ق چ خوری عسل را به خوبی باهم مخلوط کنید و سپس دقیقه روی صورتتان ماساژ دهید. اگر پوستی چرب دارید چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید و با آب ولرم پاگپک کنید. این کار باعث درخشندگی و شفاف شدن پوستتان میشود It makes your skin radiant and clear.

 

4- ماسک سیب زمینی و شیر

نصف یک سیب زمینی را رنده کرده و با نصف لیوان شیر مخلوط کنید تا مثل خمیر شود اگر آبلیمو تازه هم داشتید چند قطره به آن اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه روی صورتتان بگذارید. این ماسک را هفته ای دو تا سه بار استفاده کنید.

 

5- ماسک آرد برنج

2 ق غ خوری آرد برنج
2 ق غ خوری آرد سفید
نصف ث چ خوری عسل و مقدار کافی شیر

مواد لازم را باهم ترکیب کنید تا مثل خمیر شود. این ماسک را به مدت 20 دقیقه رو صورتتان بگذارید و به صورت اسکراب از روی پوستتان پاک کنید. ماساژدادن باعث میشود سلول های مرده پاک شود. اگر روی پوستتان جوش چرکی و فعال داری اسکراب نکنید و فقط بشویید اگر بخوبی ماسک پاک نشد با شوینده مخصوص پوستتان بشویید.

 

چگونه نوع پوست خود را تشخیص دهیم؟

 

 

5 ماسک شگفت انگیز و عالی روشن کننده پوست

 

 

پوست خشک

نحوه تشخیص:

اگر پوست شما در تمام طول سال، به‌خصوص بعد از شست‌وشو، حالت کشیدگی و خارش Stretching and itching داشته باشد یا هرگز احساس رطوبت کافی روی پوست خود نداشته باشید، نوع پوست شما خشک است. در این صورت، ممکن است حالت پوسته‌پوسته شدن را هم روی پوست خود تجربه کنید. برای مثال، زمانی‌که ناخن خود را روی پوست‌تان می‌کشید پوسته‌های ریز شروع به ریختن می‌کند.

توجه به این نکته نیز مهم است که بین پوست خشک و پوست دِهیدراته تفاوت وجود دارد. پوست خشک، یکی از انواع پوست است که به علت فقدان تولید چربی به وجود می‌آید اما پوست دِهیدراته Dehydrated skin به دلیل کمبود آب، شرایط آب و هوایی، عوامل محیطی یا ننوشیدن آب کافی، یک وضعیت موقت پوستی است.

علل خشک بودن پوست:

موارد زیر می‌تواند از جمله علت‌های خشکی پوست شما باشد:

1/ پوست شما از نظر ژنتیکی مستعد تولید چربی یا سبوم کمتری است

2/ فقدان توازن هورمونی

3/ آب‌وهوای خشک

4/ استفاده از وسایل گرمایشی با دمای بالا در فصل‌های سرد

5/ حمام و دوش آب گرم

6/ مصرف دارو

7/ بالا رفتن سن (با بالا رفتن سن تغییرات متابولیکی باعث می‌شود که پوست خشک‌تر و نازک‌تر شود).

 

پوست چرب

نحوه تشخیص:

در این حالت پوست شما براق است و مقدار زیادی چربی روی صورت، بینی، شانه‌ها و پشت‌تان وجود دارد. شما ممکن است بعد از ظهرها، هنگامی‌که تولید چربی در اوج خود است، احساس کنید باید دوباره صورت خود را بشویید. در این حالت، منافذ پوست بزرگترند یا آسان‌تر مسدود می‌شوند و بعد از مدتی به جوش ‌های سرسیاه یا سرسفید Black or white pimples، جوش‌های قرمز التهابی یا آکنه‌های کیست‌مانند تبدیل می‌شوند.
خبر خوب اینکه مطالعات نشان داده‌اند که رطوبت موجود در greasy skin پوست‌ چرب مانع ظهور چین‌وچروک روی صورت می‌شود.

علل چرب بودن پوست:

وقتی غدد چربی پوست شما به خاطر عوامل ژنتیکی، چربی بیشتری تولید می‌کنند، پوست‌تان چرب خواهد بود. از علل دیگر می‌توان به تغییرات هورمونی، آب‌وهوای مرطوب یا خشک کردن بیش از حد پوست اشاره کرد. خشک کردن بیش از اندازه پوست باعث می‌شود پوست شما مجبور به تولید بیشتر چربی شود.

 

پوست مختلط

نحوه تشخیص:

پوست مختلط در ناحیه T صورت (پیشانی، بینی، چانه) چرب، دارای منافذ باز یا جوش بوده اما در قسمت گونه و فک، خشک یا معمولی است. درمان این نوع از انواع پوست می‌تواند مشکل باشد؛ چراکه شما باید برای رسیدن به تعادل در صورت‌تان به دو موضوع مختلف بپردازید.

علل مختلط بودن پوست:

ژن‌ها یا تولید بیش از حد چربی در منطقه T صورت، از عوامل مختلط بودن پوست شماست. ممکن است محصولات مورد استفاده شما یکی از علت‌های فقدان تعادل پوست‌تان باشد. هنگامی‌که در حال درمان بخش‌های چرب پوست خود هستید باید مراقب قسمت‌های خشک صورت هم باشید و برعکس.

 

پوست معمولی

نحوه تشخیص:

در این حالت پوست شما کاملا یک‌دست است؛ چربی، خشکی یا جوش کمی دارد و تنها گاهی ایجاد شده و سریع برطرف می‌شود. در واقع، پوست شما به محصولات Cosmetics آرایشی و بهداشتی واکنش نمی‌دهد و چهره شما متعادل به نظر می‌رسد.

علل معمولی بودن پوست:

ژن‌ها یکی از علت‌های اصلی داشتن پوست معمولی هستند و البته اینکه شما آدم خوش‌شانسی هستید.

 

پوست حساس

نحوه تشخیص:

اگر پوست شما به‌سرعت تحریک شده، ملتهب است یا خارش دارد و خشک و قرمز می‌شود، شما دارای پوست حساس هستید. در این حالت، پوست هنگام استفاده از یک محصول جدید واکنش نشان می‌دهد، در گرما برافروخته می‌شود و هنگام اصلاح کردن نیز صورت‌تان جوش می‌زند.
افرادی‌که پوست حساس دارند به‌راحتی دچار آفتاب سوختگی‌ شده و به بیماری‌هایی مانند اگزما و رزاسه Diseases such as eczema and rosacea مبتلا می‌شوند.

علل حساس بودن پوست:

متأسفانه موارد زیادی وجود دارد که می‌تواند حساسیت پوست را بیشتر کند و نام بردن از یک علت مشخص کار دشواری است. البته ژنتیک و نوسان‌های هورمونی به عنوان دلایل اصلی برای پوست‌های حساس در نظر گرفته می‌شوند.
آب‌و هوای گرم یا سرد، شرایط هوایی خشک و آب سخت می‌توانند تأثیر بالایی روی پوست داشته باشند.

 

چه عواملی نوع پوست شما را مشخص می‌کنند؟

• ژنتیک: شما نوع پوست‌تان را از پدر و مادر خود به ارث می‌برید. پس، یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین نوع پوست خشک، چرب و حساس، ژن‌های شماست. ممکن است نوع پوست شما به پدر یا مادرتان رفته باشد.

• آب‌وهوا: تغییر شهر سکونت و وارد شدن به یک محیط جدید می‌تواند باعث تغییر نوع پوست شما و حتی بهتر شدن آن شود.

• هورمون‌ها: نوسان‌های هورمونی Hormonal fluctuations در مراحل و زمان‌های مختلف زندگی، مانند دوران حاملگی، می‌تواند بر نوع پوست شما تأثیرگذار باشد.

• داروها: داروهایی که مصرف می‌کنید می‌تواند عوارضی چون خشکی یا حساس شدن پوست‌تان را در پی داشته باشند.

• رژیم غذایی/ آلرژی: مواد غذایی که طی روز میل می‌کنید به‌طور قطع بر بهتر یا بدتر شدن پوست شما تأثیرگذار است. اگر فکر می‌کنید آلرژی غذایی ممکن است منبع ناراحتی‌های پوستی شما باشد، با پزشک خود صحبت کنید.

• مراقبت‌های پوستی: همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، استفاده از محصول نامناسب می‌تواند تعادل پوستی شما را مختل کند.

 

جوش روی قسمت های مختلف صورت نشانگر چه مشکلی است؟

پوستی شاداب و روشن با بهترین روش ها

اکسیر زیبایی جهان با جوش شیرین + راهنمای استفاده

ارتباط جالب جوش صورت با بالش را بدانید

 

5 amazing and excellent skin lightening masks


برچسبها:

بیوگرافی هنرمندان