instagram

نشانه های ارضا شدن و ارگاسم خانمها چیست؟

مجموعه : زناشویی
نشانه های ارضا شدن و ارگاسم خانمها چیست؟

نشانه های ارضا شدن و ارگاسم خانمها چیست؟

بسیاری از خانمها و آقایان موقع رابطه نشان میدهند به ارضا رسیده اند. یا خیلی از خانم ها و آقایان دوست دارن بدانند موقعی که همسرشان به ارگاسم میرسند چه نشانه های دارند یا میخواهند بدانند علائم تحریک شدن Symptoms of irritation همسرشان چیست؟

معنای سربسته در مورد مسائل جنسی خانم ها ارگاسم و ارضا شدن آنان Sexual issues of women orgasm and their satisfaction است یک واکنش جنسی طبیعی و لذت بخش که تجربه نکردن آن در حین عمل جنسی می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی گردد. با ما همراه باشید تا به این نشانه ها و علائم بیشتر آشنا شوید.

 

ارگاسم واقعا چیست؟

 

 

نشانه های ارضا شدن و ارگاسم خانمها چیست؟

 

 

ارگاسم زمانی رخ می‌دهد که به بدن اجازه بدهید هنگام رو به رو شدن با فشار زیاد جریان خون در اندام تناسلی که قادر به تحمل آن نیست خودش را رها کند. ارگاسم در واقع فرایند برگرداندن خون از جایی است که می‌آید و همین طور آزاد کردن تمام عضلات فشرده شده.

 

ارگاسم چندگانه چیست؟

ارگاسم برای خانم‌ها می‌تواند یک یا چند بار رخ دهد. ارگاسم چندگانه به این معنی است که زن می‌تواند یک ارگاسم طولانی و عالی یا حتی دو یا سه ارگاسم متوالی و پی در پی داشته باشد. زنان، بر خلاف مردان، می‌توانند دوباره به اوج برسند و ادامه دهند اما در واقع این طور نیست که مردان هم نتوانند ارگاسم چندگانه داشته باشند و چند بار پیاپی به ارگاسم برسند.

برخی مردان نیز می‌توانند نعوظ چندگانه داشته باشند. به این معنی که چند ارگاسم پی در پی و پشت سر هم Several consecutive orgasms in a row را همراه با نعوظ کامل یا قسمتی و غیرکامل تجربه می‌کنند. مردانی هستند که هر بار نمی‌توانند به نعوظ کامل برسند و اما برخی دیگر نعوظ کامل دارند.

رکورد جهانی ارگاسم در زنان ۱۳۴ مرتبه در یک ساعت است. این رکورد در مرکز تحقیقات جنسی و زناشویی در کالیفرنیا به ثبت رسید. همین تحقیق در دنیای مردان ۱۶ ارگاسم در یک ساعت ثبت شد.

نشانه های فیزیکی اختصاصی در ارگاسم یا ارضا شدن زنان را می‌توان این‌ گونه برشمرد:

تغییر سریع رنگ لب‌‌های فرج (لبیا)، انقباض واژن، رحم و اسفنکتر مقعد، رفع احتقان آرئول، افزایش شدت نبض واژن و افزایش سطح پرولاکتین که این علایم نشان دهنده ارضاء شدن زنان است.

چه عاملی سبب ارضاء شدن زنان می‌شود؟

ارگاسم زنان می‌ تواند طی تحریک جنسی مکان‌ های متنوعی در نواحی جنسی یا غیرجنسی ایجاد شود. کلیتوریس و دیواره قدامی واژن شایع‌ ترین مکان‌ های تحریک هستند. تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه، رویا پردازی یا هیپنوز نیز منجر به بروز ارضاء شدن زنان می‌شود.

اختلال در مرحله اوج لذت جنسی و ارضاء شدن زنان:

شامل فقدان ارگاسم متعاقب تحریک جنسی یا تاخیر تكرار شونده در رسیدن به ارگاسم است که به ایجاد دسترس یا مشکلات زناشویی منجر می‌شود. اختلال در مرحله اوج لذت جنسی ممکن است به علت عوامل طبی مثل مصرف داروهای ضد فشارخون مثل متیل دوپا، برخی داروهای ضد اضطراب و خواب‌ آور، داروهای ضدافسردگی مثل فلوکسیتین و آرام‌بخش‌ها، بیماری‌هایی مثل دیابت، کمبود هورمون استروژن و بیماری‌هایی مثل ام‌اس ایجاد شود.

البته برداشتن رحم تاثیر چندانی در کاهش ارگاسم و ارضا شدن زنان ندارد. اکثر زوج‌ ها به طور همزمان به ارگاسم نمی‌ رسند اما تحریک جنسی مستقیم و شدید زنان قبل از نزدیکی، احتمال ارگاسم همزمان را بیشتر می‌کند.

 

عوامل روانی مرتبط با ارضاء شدن زنان

سن، تحصیلات، کلاس اجتماعی، مذهب، شخصیت و ارتباطات بین فردی عوامل روانی اجتماعی هستند كه روی توانایی ارضا شدن زنان تاثیر دارند. شایع‌ترین علت روانی برای اختلال ارگاسم پایش وسواس‌ گونه خویشتن در مرحله تحریک است که غالبا با اضطراب و افکار گیج‌ کننده Anxiety and confusing thoughts و منفی و خودشکن همراه است.

 

علامت و نشانه های ارضاء شدن زنان:

تنفس شدید

ارگاسم در اکثریت قریب به اتفاق زنان با سریع‌تر شدن تنفس شروع می‌شود.

 

انقباض سریع عضلات

ارگاسم اغلب با نفس نفس زدن و ضجه و زاری همراه است و بعد از آن چند ثانیه انقباض سریع و غیرارادی عضلات اطراف آلت تناسلی زن و مقعد رخ می‌دهد.

 

حرکات سریع پایین تنه

مراحل پایانی ارضا شدن معمولا با حرکت تند و سریع ناحیه کمر و اغلب کل بدن همراه است.

 

احساس رضایت

ارگاسم با رسیدن به حالت آرامش و رضایت پایان می‌یابد. اگر او را در رسیدن به اوج لذت جنسی به صورت دهانی کمک کنید، لب و زبان شما احتمالا انقباض عضلات واژن را احساس خواهند کرد.

 

یکی از علایم ارضاء شدن زنان سفت شدن نوک سینه هاست

با اینکه ممکن است خانمتان سرد یا عصبی باشد، سفت شدن نوک پستان ها Tightening of the nipples، به همراه چند نشانه دیگر نظیر نفس نفس زدن، به هیجان آمدن و ادای کلماتی خاص حاکی از ارضای جنسی ممکن است نشان دهنده ارضاء شدن زنان است.

زنان بعد از ارضاء شدن احساساتی می شوند

همسرتان بعضی وقت ها بعد از ارضا شدن گریه می کند. اما واقعیت این است که گاهی اوقات ارگاسم در زنان چنان موجی از احساس با خود به همراه می آورد که او شروع به گریه کردن می کند. در اینجا یک نکته مهم هست. اگر خانمتان بعد از رسیدن به ارگاسم دچار ضعف می شود یا مثل یک دختر بچه به گریه می افتد ( که خودش یک علامت است)، نگران نباشید، این بدین خاطر است که احساس خیلی خوبی دارد و صد البته خوب ارضا شده است.

بعد از ارضاء شدن، زنان به خواب میروند تا صدمات وارده را جبران کنند

با این که این مسئله بیشتر به مردان نسبت داده می شود، اما زنانی هم هستند که چرتی می زنند تا صدمات وارده از جانب شما را جبران کنند. اگر خانمتان رویش را برگرداند و بخواب رفت، این کار او را بی احترامی تلقی نکنید بلکه این نشانه خوب ارضا شدن زنان است، فقط بازوان تان را دورش حلقه کنید و شما هم مثل او بخوابید.

 

برخی از زنان بعد از ارضا شدن نمی توانند راه بروند

خانم تان می خواهد بلند شود تا آن تغذیه خوشمزه پس از رابطه جنسی که شما خیلی دوست دارید را آماده کند، اما او به آسانی قادر به راه رفتن نیست، چون پاهایش می لرزد. لرزیدن پاها نشانه خیلی مطمئنی Shaking legs is a very sure sign از این است که شما به عنوان یک مرد وظیفه تان را خوب انجام داده اید. اگر او نیاز به زمان کوتاهی دارد تا بتواند برای نظافت به حمام برود و آن ساندویچ عالی را برایتان درست کند، پس شما می توانید با خاطری جمع از این که کارتان را خوب انجام داده اید به استراحت بپردازید.

نمی توانند درمورد رابطه جنسی حرف نزنند

اگر، پس از اتمام کار، خانمتان در مورد وضعیت انجام تکنیک هایی که بکار بردید و احساسی که داشت بی اراده شروع به حرف زدن کرد یا حتی بهتر، کلماتی که موقع آمیزش می گفت را تکرار کرد (مثلا، چه نفس نفس زدن حیرت انگیزی، نفس نفس زدن، چه حیرت انگیز بود، خارق العاده، حیرت انگیز، تو هم نفس نفس می زنی، خیلی عالی بود …. خوشبختانه او را خیلی خوب ارضا کرده اید.

زنان برای تشکر از مردان برای خوب ارضا شدن لبخند رضایت بر لب دارند

روزها خانمتان نمی تواند آن لبخند زیبا را از صورتش دور کند و این لبخند برای تشکر از شماست. به آرامی در پشت وی قرار بگیرید و بدون هیچ دلیلی او را ببوسید. حالا نه تنها برای آمیزش بیشتر بی قرار خواهد شد، بلکه حتی به تمام دوستانش خواهد گفت که شما چگونه مردی هستید.

 

نقاط تحریک پذیر زنان برای ارضا شدن:

 

نشانه های ارضا شدن و ارگاسم خانمها چیست؟

 

 

دو نقطه در بدن زنان وجود دارند که در اوج گیری لذت زنان مهم اند. در صورتی که مایلید همسرتان به اوج لذت برسد باید یاد بگیرید که این نقاط بدن وی را تحریک کنید.

– کلیتوریس:

این بخش کوچک دارای تراکم شدیدی از پایانه های عصبی است که در بخش بیرونی و بالایی واژن قرار دارد. کلیتوریس به وسیله تکه کوچکی از پوست به نام “کلاهک کلیتوریس ” پوشانده شده است که از تحریک دائمی آن جلوگیری می کند، بنابراین می توانید با لیس زدن یا لمس کردن، کلیتوریس را نوازش کنید. پس از تحریک شدن، کلاهک کلیتوریس به عقب رفته و کلیتوریس اندکی بلند می شود.

– نقطه “G”:

این نقطه تحریک کننده داخل واژن قرار گرفته است. دسته ای ازپایانه های عصبی در محدوده ای حدود پنج سانتی متر بالاتر از استخوان زهاری برروی دیواره داخلی و بالایی واژن قرار دارد.

برای یافتن نقطه G، به آرامی انگشت خود را به داخل واژن فروبرده، سپس انگشت خود را به صورت حرکت ” بیا نزدیکتر” خم کنید. بدانید که برخی زنان دوست دارند نقطه G آنها به طور مستقیم نوازش شود، درحالی که دیگران فشار کمتری در این نقطه را ترجیح می دهند. تکنیک های مختلف را امتحان کرده و از همسر خود بپرسید که کدام روش را بیشتر دوست دارد.

رسیدن زنان به ارگاسم: وضعیت برقراری رابطه جنسی

پس از توضیح موارد فوق، حدس خواهید زد که بهترین وضعیت برقراری رابطه جنسی، حالتی است که بیشترین تحریک کنندگی در کلیتوریس و نقطه G (یا هردو) را فراهم آورد. این وضعیت ها شامل موارد زیر می باشند:

– زن در بالا:

این وضعیت با توجه به زاویه آلت تناسلی مردانه، تحریک کنندگی مناسب نقطه Proper G-spot stimulation) G) را فراهم می آورد. همچنین زن می تواند به نحوی بدن خود را حرکت دهد که کلیتوریس وی نیز تحریک شود.

– دخول از عقب:

این وضعیت برای تحریک کلیتوریس مناسب نیست، اما دخولی عالی بوده و تحریک بسیار خوب در نقطه G را ایجاد می کند. هرکدام از زوجین می توانند حین رابطه، کلیتوریس را مالش دهند.

– حالت نشسته میتواند یک تحریک جنسی برای زنان فراهم آورد:

اجازه دهید زن در آغوشتان بنشیند، در این حالت دخول عمیق و تحریک مناسب کلیتوریس رخ می دهد. این حالت صمیمیت عالی را نیز ایجاد می کند.

توجه داشته باشید که وضعیت مرد در بالا در لیست نیامده است؟ زمانی که مرد در بالا قرار دارد، تحریک کلیتوریس سخت است، مگر اینکه آلت تناسلی را کاملاً به داخل فرو کند. در این حالت، زاویه دخول نیز برای تحریک نقطه G مناسب نیست.

 

آیا منی زنانه یا اسکوئرت واقعیت دارد؟

بله! طبق تازه ترین پژوهش های انجام شده در این باره بالغ بر ۶۹ درصد زنان شرکت کننده در پژوهش اعلام کردند که در طول ارگاسم اسکوئرت را تجربه کرده اند.

این اتفاق زمانی رخ می دهد که در زمان ارگاسم یا تحریک جنسی مایعی از ورودی رحم زن به بیرون پرتاب می شود. این مایع غلیظ و سفید رنگ است و شکلی شبیه به شیر دارد.

 

تفاوت ارگاسم زنان و مردان چیست؟

شاید برایتان عجیب باشد اما ارگاسم در زنان و مردان تفاوتی با هم ندارد. در هر دو جریان خون به آلت جنسی سرعت پیدا می کند، تنفس سریع تر و ضربان قلب تندتر می شود. انقباضات ماهیچه ای نیز در هر دو جنس زن و مرد دیده می شود. البته زمان ارضای جنسی در زنان و مردان متفاوت است. در زنان این اتفاق بین ۱۳ تا ۵۱ ثانیه طول می کشد در حالی که در مردان بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد.

 

مراحل و نشانه های ارضا شدن (ارگاسم) در مردان

 

نشانه های ارضا شدن و ارگاسم خانمها چیست؟

 

 

ارضا در مردان شامل چهار مرحله اصلی است که تعداد مراحل و علائم هر کدام در زیر به اختصار به آن پرداخته شده است:

1. مرحله تحریک شدن

-گرفتگی رگ‌های پا و قلب Clogged arteries in the legs and heart

-نعوظ آلت تناسلی

-بالا رفتن ضربان قلب

-بلند شدن نسبی بیضه‌ها

-افزایش سایز بیضه‌ها

 

2. مرحله اوج

-بزرگ شدن بیشتر سر آلت تناسلی و بیضه‌ها

-بلند شدن کامل بیضه

-بنفش شدن سر آلت تناسلی

-نفس نفس زدن تند

 

3. مرحله ارگاسم (ارضا شدن)

-دفع مایع منی (مایع سفید رنگ)

-خارج شدن اسپرم و مایعات از رگ کنار بیضه

-کشیده شدن ماهیچه‌های لگنچه

-افزایش ضربان قلب و نفس زدن

-بسته شدن عضله تنگ کننده مجاری ادرار

-سفت شدن پروستات

 

4. مرحله فروکش (پس از انزال)

-از بین رفتن تحریک جنسی

-خوابیدن آلت تناسلی

-جمع شدن پوست بیضه

-شل شدن عضلات

-کاهش ضربان قلب

 

چگونگی لذت جنسی و درصد انزال در زن و مرد/ نحوه ارگاسم

نقش مهم پاها در ارگاسم!

حقایقی شگفت انگیز در مورد ارگاسم آقایان

تصورهای اشتباه در مورد ارگاسم/ حس رضایت جنسی

 

What are the signs of female satisfaction and orgasm


برچسبها:

بیوگرافی هنرمندان