ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

شاید شماهم علاقه زیادی به گل و گیاه داشته باشید و در منزلتان نگه داری میکنید پس با نازوب همراه باشید که به شما ایده های آسان برای تقویت خاک گلدان و ایده های جالب Strengthen pot soil and interesting ideas برای طراحی گلدان برای شیک تر شدن منزلتان خواهد گفت.

 

 

خاک سالم و تقویت خاک گلدان

 

مطمئن شوید که خاک تان هوا و آب مورد نیازش را می گیرد.

شخم زدن خاک شما برای ایجاد مسیر برای آب، هوا و ریشه های گیاه مهم Air and important plant roots است، با این حال استفاده از یک چنگال پهن برای شخم زدن تاثیر زیادی بر ارگانیسم های موجود در خاک یا ساختار آن دارد و بسیار مهم است.

از کار کردن با خاک خود بیش از آنچه که نیاز دارد، اجتناب کنید.

هر بار که آن را زیر و رو می کنید یا می چرخانید، به ساختار خاک آسیب می رساند و میکرو ارگانیسم های درون آن را آزار می دهید.

گیاه را در انتهای فصل بیرون نکشید.

در عوض، باید آن ها را از سطح زمین بیرون بکشید و به ریشه ها اجازه دهید که در زمین بمانند تا به طور طبیعی تجزیه شوند، که خاک را تغذیه کرده و بهبود می بخشد.

 

 

تغذیه و تقویت خاک گلدان و باغچه

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

خاک را خالی نگذارید.

 

ترک کردن خاک ، مثل این است که بر روی زمین دراز بکشید و به خورشید اجازه دهید که هر روز به شما بتابد. خاک را با استفاده از برگ ها، مقوا، یک مالچ ارگانیک An organic mulch از تراشه های چوب و یا روزنامه بپوشانید و یا یک پوشش در بس ترهای باغچه استفاده کنید تا خاک را پوشش دهد.

 

تغذیه مواد آلی به خاک

 

خاک شما باید با مواد آلی تغذیه شود، تا سلامت خوبی داشته باشد و از گیاهان در حال رشد حمایت کند. چنانچه در این بخش از رازهای باغبانی در نمناک خواهیم گفت چندین روش برای انجام این کار وجود دارد، از جمله افزودن مواد ارگانیک Add organic matter با رشد یک پوشش گیاهی مانند حبوبات که به ترمیم نیتروژن در خاک کمک می کنند، به این معنی که شما مجبور نیستید کود شیمیایی را اضافه کنید، گیاهان می توانند در یک کپه کمپوست یا درست در بس تر خشک شوند.

 

 

روش های بهبود و تقویت خاک گلدان و باغچه

 

از کمپوست برای تقویت خاک استفاده کنید.

 

کمپوست به تامین مداوم غذا برای خاک کمک خواهد کرد. می توانید در طول سال کمی مقدار کمی یا هر سال مقدار زیادی به آن اضافه کنید.

 

بدانید که خاکتان چه چیزی است.

 

هر چه بیشتر در مورد خاک بدانید، گیاهان شما سالم تر خواهند بود؛ خواهید دانست که به سیر کردن نیاز دارد و شما از محصولات خود در برابر حشرات و بیماری ها محافظت خواهید کرد.

آن را حرفه ای تست کنید تا مشخص شود که چه مواد غذایی دارد و چه چیزی ممکن است درست نباشد. همچنین می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام گیاهان رشد می کنند – به عنوان مثال، اگر تامین کننده نیتروژن برای گوجه ایده آل باشد، اما شاید برای رشد چیزی مانند ذرت کافی نباشد.

زمانی که حقیقت را در مورد سلامتی خاک خود یاد گرفتید، زمان آن است که فکر کنید چه چیزی برای تغذیه دوباره، نیاز دارید.همانطور که گفتیم، برای غذا دادن به آن، مهم است که مواد آلی را به خاک اضافه کنیم، مثل کمپوست، برگ های خرد شده، کود، پوشش محصولات، کاه یا علف Fertilizers, crop cover, straw or grass، از یک چمن درمان با مواد شیمیایی.

همچنین تعدادی از چیزهای غیر عادی وجود دارند که برای بهبود سلامت خاک از جمله اینها شناخته می شوند.

 

 

چندین چیز عجیب که می تواند خاک شما را بهبود بخشد:

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

1. تقویت خاک گلدان با پودر قهوه:

 

در حالی که شما هرگز نمی خواهید باقیمانده قهوه را بر روی خاک و یا گیاهان خود به خاطر اسیدیته آن بریزید، پودرهای قهوه اسیدی نیستند و برای بالا بردن سطح نیتروژن در خاک مهم می باشند، به همین دلیل است که بسیاری از باغبان ها چند سال است که از آن استفاده می کنند.

این پودر دارای مقدار زیادی نیتروژن است و می تواند به گیاهان شما کمک کند تا سریع تر رشد کنند، چه گوجه فرنگی و چه علف. آن ها همچنین حاوی پتاسیم و فسفر Contains potassium and phosphorus هستند، به این معنی که هر سه مواد لازم برای کود شیمیایی را ارائه می دهند.

 

2. چای برای تقویت خاک گلدان و باغچه:

 

چند روش وجود دارد که می توانید از چای برای بهبود سلامتی خاک Improve soil health خود استفاده کنید و چای کمپوست هوادهی شده یکی از آنهاست.

چای کمپوست که به طور فعال تغذیه می شود, یک منبع غنی از اکسیژن است که حاوی جمعیت زیادی از باکتری های هوازی مفید, نماتدها, قارچ ها و پروتوزوآ است که می توان از آن برای تولید سموم ومردیت استفاده کرد. پر از میکرو ارگانیسم هایی است که خاک را بارور و سالم می کنند در واقع چیزی بهتر از این برای حشرات کوچک نیست.

در حالی که کمپوست در فروشگاه های بزرگ وجود دارد, اما به راحتی می توانید خودتان آن را در خانه درست کنید. شما باید کیسه های چای مورد استفاده خود را نگه دارید و مطمئن شوید که از کاغذ, ابریشم و یا موسلین ساخته شده باشند.

وگرنه هنوز می توانید از آن ها استفاده کنید, اما باید پوشش کیسه را بیرون بریزید و چای مرطوب را نگه دارید. نه تنها می توانید کیسه های چای را به عنوان کود در کمپوست زباله تولید کنید, بلکه می توانید چای برگ های شل و کیسه های چای را در اطراف گیاهان خود بریزید.

استفاده از کیسه های چای در کمپوست, ترکیبات غنی از نیتروژن Nitrogen-rich compounds را به کمپوست اضافه می کند و مواد غنی از کربن را متعادل می کند. نه تنها گیاهان شما را تغذیه می کند چون کیسه های چای تجزیه می شوند, بلکه به کاهش علف های هرز و همچنین به حفظ آب کمک می کند.

همچنین می توانید یک بطری اسپری کوچک را با چای تازه دم پر کنید (مطمئن شوید که هیچ شیر یا شکر اضافه نشده باشد) و از آن برای آبیاری گیاهچه ها استفاده کنید. گیاهان اسید تانیک را دوست دارند که آن ها را قوی تر و سالم تر می کند.

 

3. پوست موز بهترین راه تقویت خاک گلدان و باغچه:

 

ما موز را دوست داریم, به این معنی است که پوست موز زیادی داریم. اینها برای قرار دادن در خاک باغچه شما عالی هستند، چون یکی از بهترین کودها را در اطرافش قرار می دهند, چون آن ها به مقدار زیادی حاوی کلسیم, فسفر و پتاسیم و همچنین میزبان دیگر مواد معدنی هستند که برای سلامت خاک ضروری می باشند.

راه های زیادی برای استفاده از آن ها هم وجود دارد. برای مثال, شما می توانید آن ها را در حدود یک چهارم سانت ببرید که باعث فرآیند کمپوست شدن و آزاد شدن برخی از ویتامین های مفید و مواد معدنی Useful vitamins and minerals می شود.

سپس آن ها را مستقیماً به خاک اضافه کنید و در هر جایی در زیر سطح, تا 6 سانت پایین قرار دهید. هم چنین می توانید پوستش را آسیاب کنید, آن ها را خشک کنید و به کود اضافه کنید و یا به سادگی کل پوست را به خاک اضافه کنید.

 

4. عجیب ترین روش تقویت خاک گلدان با ادرار:

 

در حالی که این یکی قطعاً عجیب به نظر می رسد, اما ادرار انسان غنی از نیتروژن است, که می تواند به رشد شاخ و برگ درختان شاداب کمک کند. ادرار برای استفاده در گیاهان علفی مانند ذرت و سبزی بهتر است.

شما نباید بیرون بروید و روی آن ها کارتان را انجام دهید، چون می تواند گیاهان را بسوزاند. بهترین راه برای انجام این کار حفظ ادرار در ظرف و رقیق کردن آن با مقدار آب قبل از اعمال در اطراف منطقه ریشه است. اگر از آن بر روی نهال و یا به ویژه گیاهان لطیف استفاده بکنید, آن را حتی باید بیشتر رقیق کنید.

 

5. کود انسانی به تقویت خاک گلدان و باغچه کمک می کند:

 

بله, این چیزی است که شما فکر می کنید: زباله انسان. و در حالی که بدون شک, بسیاری از باغداران ارگانیک از آن برای مواد مغذی باارزش خود استفاده می کنند. این یک فرآیند نسبتاً پیچیده The process is relatively complex است, بنابراین اگر می خواهید از آن استفاده کنید, کمی تحقیقات داشته باشید. همچنین با درجه ای از ریسک همراه است که باید مدیریت شود.

 

6. نحوه تقویت خاک گلدان و باغچه با آب تخم مرغ جوشیده:

 

استفاده از آب تخم مرغ در حال جوش ممکن است غیر معمول باشد، اما حداقل این کار منزجر کننده نیست. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آب مورد استفاده برای آبپز کردن تخم مرغ Boil the eggs را ذخیره کنید وقتی که تخم مرغ به جوش می آید و کلسیم وارد آب می شود و غذای عالی برای گیاهان شما می سازد. دقت کنید که بگذارید قبل از استفاده کاملاً خنک شود.

 

7. پوسته تخم مرغ مناسب برای تقویت خاک گلدان و باغچه:

 

شما می توانید از پوسته اش نیز استفاده کنید، چون آن ها غنی از کلسیم هستند. قرار دادن پوسته تخم مرغ خرد شده در خاک اطراف گیاهان گوجه فرنگی, می تواند به جلوگیری از پوسیدگی شکوفه ها کمک کند.

آن ها را در اطراف گیاهان بریزید تا کمک کنند که حشرات مزاحم را دور نگه دارید و آن ها را به کمپوست اضافه کنید, همان طور که مقدار آهک آن ها به کاهش اسیدیته کمک می کند.

 

8. بهبود و تقویت خاک گلدان و باغچه با صدف:

 

اگر در یک منطقه ساحلی زندگی می کنید که صدف های زیادی Many oysters در آنجا وجود دارد، می توانید صدف ها را خرد کنید و کود از آنها آزاد سازی کنید تا خاک را سالم نگه دارید.

فقط از یک پین چرخشی برای خرد کردن آن ها استفاده کنید و قطعات را تا جایی که ممکن است کوچک کنید. آن ها حاوی کربنات کلسیم هستند که به ایجاد خاک بیشتر کمک می کند، بنابراین شما می توانید از آن در اطراف گیاهانی که در خاک قلیایی زندگی می کنند استفاده کنید.

 

9. آسپیرین برای تقویت خاک گلدان و باغچه:

 

تحقیقات نشان داده است که وقتی آب حاوی آسپرین به صورت مستقیم در زمین پاشیده می شود، دانه کاشته شده 100 درصد رشد می کند. خاک هایی که آن را دریافت نکرده اند، موجب جوانه زنی لکه دار شده می شود. برای استفاده از آن، یک و نیم قرص آسپرین را به دو لیتر آب اضافه کنید.

آن را در یک بطری اسپری بریزید و سپس هر سه هفته روی گیاهان اسپری کنید. این کار به تقویت سیستم ایمنی گیاهان شما کمک می کند تا آن ها بتوانند با بیماری مبارزه کنند.

اسید سالیسیلیک چیزی است که به طور طبیعی در گیاهان و در مقادیر بسیار پایین رخ می دهد. همان ماده ای است که برای تولید آسپرین استفاده می شود، و به همین دلیل است که نه تنها به افزایش سیستم ایمنی کمک می کند، بلکه می تواند گل دادن را تحریک کند.

 

10. سر و دیگر بخش های بدن ماهی برای تقویت خاک گلدان:

 

بسته به مکتب فکری شما، این مورد ممکن است تقریباً به اندازه ادرار یا سایر زباله های انسانی بد باشد، اما در واقع خوب هستند، چون ماهی ها غنی از مواد مغذی هستند که گیاهان را دوست دارند. شما می توانید قطعات ماهی را آسیاب کنید و کودی بسازید، که با استفاده از یک مخلوط کن به بهترین نحو انجام می شود و سپس آن را به خاک خود اضافه کنید.

گزینه دیگر خاک کردن تکه های ماهی در ریشه گیاهان است – اگر این کار را میکنید باید مطمئن باشید که خیلی عمیق دفن نکنید، چون حیات وحش یا سگ ها ممکن است در مورد آن بو بسیار کنجکاو شوند و باغ شما را حفر کنند.

 

11. تقویت خاک گلدان و باغچه با خاکستر:

 

مانند بسیاری از افراد دیگر که در مناطق روستایی زندگی می کنند، ممکن است یک توده آتش داشته باشید که در آن چیزهایی مانند شاخه های شکسته قدیمی، آوار و غیره را از بین ببرید.

در حالی که شما نمی خواهید آن را در کپه کود خود قرار دهید، اما می تواند در خاک باغ شما به کار رود چون دارای مقدار قلیایی بالا و همچنین مقادیر زیادی پتاسیم و کلسیم Large amounts of potassium and calcium برای کمک به شکوفه دادن و گل دادن گیاهان است. اگر خاک اسیدی دارید، می توانید خاکستر را اطراف گیاهانی را که در خاک قلیایی زندگی می کنند بریزید، مانند یاس بنفشه و رز.

 

در مسافرت نگران آبیاری گل ها نباشید

 

شیوه اول: پیش از سفر یک تشت بزرگ پلاستیکی و یا وان حمام را برای گل ها اختصاص دهید. به اینصورت که حوله ای درون تشت و یا وان حمام پهن کنید و آنرا کاملاٌ خیس کنید. بعد از آن تمام گلدان ها را روی حوله بگذارید . با این کار با فکر راحت به سفر بروید و نگران آبیاری گل هایتان نباشید.

شیوه دوم: یک بطری نوشابه را پر از آب کنید و آنرا برعکس درون خاک کنید به صورتی که سر شیشه درون خاک شود. به این ترتیب گلدان شما چند وقتی از آب ذخیره شده ی درون بطری استفاده می کند.

 

 

از چه آبی برای آبیاری گیاهان استفاده کنیم

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

1- به سبب وجود کلر در آب لوله کشی بهتر است از ریختن آب لوله کشی Pour tap water برای آبیاری استفاده نکنیم. بلکه 3- 2 ساعت آب را در محیط خانه قرار بدهید وبعد برای آبیاری از آن استفاده کنید تا کلر آن ته نشین شود.

2- درصورتی که تخم مرغ آبپز کردید آب آنرا دور نریزید. زیرا به سبب دارا بودن املاح معدنی بهترین آب برای گلدان های شما میباشد.

3- چنانچه خواستید آب آکواریوم ماهی را عوض کنید؛ آب آنرا دور نریزید؛ برای این که بهترین کود برای گل ها میباشد.

4- آبی که در آن سبزی شسته اید، بهترین آب برای گلدان ها میباشد.

 

ایده هایی برای تزیین گلدان

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

ایده های ساده و عالی تقویت خاک گلدان / طراحی جالب گلدان

 

آموزش پرورش گل رز درگلدان

گلدان Clairy به شما زندگی می بخشد (عکس)

پرورش گلهای آپارتمانی به صورت حرفه ای

روشی عالی و مؤثر برای تمیز کردن و برق انداختن گیاهان خانگی

 

Simple and great ideas for strengthening pot soil / interesting pot design

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان