falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

سلام به دوستای گل نازوب. در این بخش از وبسایت نازوب جذاب ترین جاذبه گردشگری در کشور اتریش را برای شما عزیزان گرداوری کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

 

کشور اتریش یکی از زیباترین کشور های اروپایی است که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی است. یکی از این جاهای جذاب و دیدنی صومعه ای با شکوه در شهر زیبای مِلِک است. این صومعه در کنار کلیسای بندیکتین قرار دارد. کلیسای بندیکتین و صومعه ملک در بالای صخره هایی با مناظر با شکوه بنا شده اند این صخره های مشرف به رودخانه معروف دانوب در نزدیکی دره واچاو هستند.

 

 

شهر ملک یکی از شهر های اتریش است که در مجاورت رود دانوب قرار دارد. این شهر محل زندگی یک ابی بزرگ بندیکتین است. این ابی بندیکتین در سال 1089 میلادی بنا شد و از آن زمان به عنوان مرکز فرهنگی و معنوی کشور اتریش بوده است.

این بنای زیبا با نمای زرد رنگش که همچون تلألوی آفتاب جلوه می کند منظره بسیار زیبایی می سازد. روی این بنا دو گلدسته و یک گنبد هشت ضلعی بزرگی ساخته شده که ترکیب بی نظیری به محیط اطراف داده است.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

 

منظره این شهر در کنار رودخانه آرام دانوب بسیار دل انگیز و زیبا است و با هوای مطبوعش حس آرامش را به بازدید کنندگان منتقل می کند.

 

تاریخچه صومعه ملک ابی

 

صومعه ملک ابی در اوایل قرن هیجدهم میلادی و به عنوان یک کاخ پادشاهی ساخته شد. این کاخ سلطنتی بعد ها به راهبان بندیکتین اهدا شد و این راهبان از آن زمان تا کنون در این کاخ زندگی می کنند.

 

 

معماری این مکان زیبا بر گرفته از سبک هنری باروک است و توسط معمار معروف اتریشی به نام یاکوب پرانداوئر طراحی و ساخته شد و جزو یکی از آثار با ارزش سبک باروک به حساب می آید. این بنا در معرفی سبک هنری باروک از چنان اهمیتی بر خوردار است که لقب جواهر باروک را به خود اختصاص داده است.

صومعه ملک ابی محل دفن اولین سلسله حاکم در اتریش، سنت کلومن استوکرائو و اعضای دیگر خانه بابنبرگ است.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

بخش های دیدنی و جذاب صومعه ملک ابی

 

این بنا همان طور که گفتیم به سبک باروک ساخته شده است. تمام عناصر به کار رفته در این بنا معرف همین سبک است. از قسمت های بسیار جذاب و دیدنی این بنا مجموعه راه پله و راهروهای سلطنتی آن می باشد. در این مجموعه یک کتاب خانه و تالار بزرگ مرمر و کلیسای ابی را مشاهده می کنید که همگی به خوبی بیانگر سبک به کار رفته در آن دوران یعنی سبک باروک هستند.

 

یک حیاط با طاق قوسی عظیم در قسمت شمالی این مجموعه شما را به موزه ملک ابی هدایت می کند. موزه ملک ابی محل نگهداری آثار بسیار نفیس و با ارزش قرن های گذشته است. آثار و گنجینه های با ارزشی همچون کتاب های عتیقه، تزئینات مذهبی پوشش شده با جواهرات و همچنین محراب قابل حمل در این موزه نگهداری می شود.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

• تابوت قابل بازیافت در صومعه ملک ابی

 

اما چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند و از دیدن آن حتما تعجب خواهید کرد وجود یک تابوت قابل استفاده مجدد و دوستدار محیط زیست است.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

• تالار غذاخوری مرمر صومعه ملک ابی

معروف ترین صومعه , معماری صومعه ملک ابی , بخش های دیدنی صومعه ملک ابی

وجود طلاکاری ها در تالار غذاخوری مرمر صومعه ملک ابی توجه شمارا جلب می کند

 

وجود آثار بی نظیر هنری همچون نقاشی و طلا کاری در این قسمت توجه بازدید کنندگان اهل هنر و غیر از آن را نیز به خود جلب می کند. سقف ها و دیوار های این تالار مزین به تزئینات نقاشی و طلاکاری است که توسط بهترین و نامی ترین هنرمندان و مجسمه سازان آن زمان اجرا شده است.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

• کتابخانه صومعه ملک ابی

 

کتابخانه صومعه ملک ابی محل نگهداری کتاب های باارزشی است

اما اصلی ترین و مهم ترین قسمت این مجموعه کتابخانه ای است که هزاران جلد کتاب را در خود جای داده است. این کتابخانه نیز مانند سایر بخش ها با نقاشی های دیواری پل تروگر تزئین شده است. این کتابخانه توسط یک راه پله مارپیچ زیبای صورتی رنگ به 12 اتاق دیگر کتابخانه وصل می شود. این اتاق ها محل نگهداری کتاب های بسیار با ارزشی است که بازدید کنندگان اجازه ورود به آنجا و دیدن آن ها را ندارند.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

کاربرد صومعه ملک ابی در سال های اخیر

این صومعه امروزه به عنوان یک جاذبه توریستی و گردشگری کاربرد دارد. تعداد بازدید کنندگان این مکان به پانصد هزار نفر در سال می رسد. اما هنوز هم این روزها محل استفاده با اهداف معنوی و فرهنگی و مذهبی است. بسیاری از دانش آموزان با هدف راهبه شدن در این مجموعه تحصیل می کنند.

این مکان برای علاقمندان به مذهب و عبادت مکان بسیار مناسبی است و می توانند با حضور در این مکان معنوی با آرامش و خیال راحت نماز های خود را به جا بیاورند.

 

صومعه ملک ابی برترین جاذبه گردشگری اتریش

 

شما علاوه بر دیدن و لذت بردن از آثار تاریخی و هنری به کار رفته در این مکان زیبا و بازدید از صومعه زیبای ملک ابی به همراه تراس پانوراما، می توانید با پیاده روی در پارک ابی لحظات خوش و خاطره انگیزی را رقم بزنید.

صومعه ملک ابی با دارا بودن عناصر مختلف در کنار هم و ترکیب به خصوصی از یک محیط پر از انرژی جنب و جوش در کنار یک محیط مذهبی با جوی آرام و ملکوتی و معنوی از اهمیت خاصی برخورار شده و سبب شده که این صومعه تاریخی با برخورداری از منظره میراث جهانی واچاو در سال 2008 میلادی در مجله نشنال جیوگرافی به عنوان بهترین مکان با جاذبه های تاریخی در کل دنیا انتخاب شود.

 

جاذبه های گردشگری شهر اصفهان/ از سی و سه پل تا باغ خزندگان

جاذبه های گردشگری عجیب و ناشناخته ایران +تصاویر

گردشگری و تفریح در ونیز ایران+ تصاویر بکر و موقعیت جغرافیایی

King Abbey Monastery is Austria’s top tourist attraction

بیوگرافی هنرمندان