laghari

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس/ The most stylish model of the real story of 9 captured horror dolls + photos

 

در داستان های ترسناک و واقعی عروسک ها رازهای مخوفی نهفته است که در این مطلب از سایت نازوب 9 مورد از آن ها که در سراسر جهان رخ داده اند را رمزگشایی کرده ایم. 9 عروسک تسخیر شده‌ ای که در این مقاله آورده‌ ایم به دلیل رخ دادن اتفاقات بد برای افرادی که با آن‌ ها در تماس بوده‌ اند، معروف شده‌اند.

 

وقتی کودک هستیم برای آرامش یافتن به عروسک هایمان پناه می‌بریم، اما وقتی بزرگ می‌شویم، دیگر عروسک‌ها حس خوب قبلی را به ما منتقل نمی‌کنند و در بعضی موارد حتی ممکن است به کابوس ما نیز بدل شوند. چشم‌های سرد و لبخند خشک شده آن‌ها به اندازه کافی ترسناک هستند.

 

اما اگر یک عروسک تسخیر شده شب‌ها زنده شود و داخل خانه به حرکت درآید چه احساسی به شما دست می‌دهد؟

 

۹ عروسک تسخیر شده‌ای که در این مقاله آورده ایم به دلیل ایجاد کابوس‌های شبانه، حرکت کردن در خانه و رخ دادن اتفاقات بد برای افرادی که با آن‌ها در تماس بوده اند، معروف شده اند. برخی از این عروسک‌ها همچون آنابل یا رابرت شهرت بیشتری دارند.۷ مورد دیگر نیز با وجود شهرت کمتر، در ترسناک بودن دست کمی از دو همتای معروف خود ندارند.

 

عروسک تسخیر شده آنابل/ Conquered doll Annabel

 

آنابل یک عروسک پارچه‌ای است که بر اساس یک کاراکتر داستانی به نام Raggedy Ann ساخته شده است. این عروسک در حال حاضر در یک محفظه شیشه‌ای در موزه محققان مسائل ماوراءالطبیعه معروف یعنی اد و لورن وارن نگهداری می‌شود.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

آنابل آن قدر معروف شد که نه تنها یک فیلم ترسناک در رابطه با آن ساختند بلکه دنباله آن نیز با نام Annabelle Creation ساخته شد. در فیلم، آنابل توسط عروسکی بسیار ترسناک‌تر به تصویر کشیده شده است، در حالی که در دنیای واقعی آنابل چهره‌ای دوست داشتنی همچون هر عروسک Raggedy Ann دیگر دارد.

 

اما داستان مربوط به آن اصلاً شیرین و دوست داشتنی نیست. بر اساس گفته اد و لورن وارن، مادر یک دانشجوی پرستار به نام دونا در سال ۱۹۷۰ عروسک آنابل را به دخترش داد. وقتی دونا و هم اتاقی اش انجی خانه نبودند، عروسک در خانه شروع به حرکت می‌کرد. در ابتدا این اتفاق برای آن‌ها جالب بود و با آن کنار می‌آمدند، اما کم کم شرایط ترسناک‌تر شد.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

عروسک یادداشت‌هایی را می‌نوشت که در آن‌ها درخواست کمک می‌کرد. حرکت بعدی عروسک حمله کردن به دوست پسر انجی بود. سرانجام وقتی که دونا و انجی لکه‌هایی از خون روی لباس عروسک مشاهده کردند، از یک مشاور امور ماوراءالطبیعه کمک خواستند و وی به آن‌ها گفت که عروسک توسط روح یک دختر به نام آنابل تسخیر شده است.

 

با شدت گرفتن شرایط، دونا با اد و لورن تماس گرفت و آن‌ها نیز عروسک را در موزه اسرارآمیز خود در یک محفظه شیشه‌ای قرار داده اند. بر روی این محفظه نوشته شده: «اکیداً باز نشود».

 

عروسک تسخیر شده رابرت

رابرت الهام بخش شخصیت عروسک Chucky در مجموعه فیلم‌های بازی بچگانه بوده است. رابرت یک عروسک در اندازه انسان است. گفته می‌شود این عروسک توسط شرکت اسباب بازی سازی معروفی به نام Steiff در آلمان ساخته شده است.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

رابرت یوجین، هنرمند معروف فلوریدایی، در سال ۱۹۰۴ وقتی که بچه بود آن را به عنوان هدیه تولد دریافت کرد. پدربزرگ یوجین در سفر خود به آلمان آن را برای نوه خود خریده بود. عروسک یک لباس ملوانی به تن دارد که گفته می‌شود زمانی متعلق به یوجین بوده است.

 

داستان دیگری نیز وجود دارد که بر اساس آن عروسک به عنوان هدیه از سمت یکی از پیشخدمت‌های کینه توز خانه که به امور جادوگری مشغول بوده به یوجین داده شده است تا بتواند از این طریق از این خانواده به خاطر سخت گیری‌هایی که به وی کرده اند، انتقام بگیرد.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

داستان‌های مربوط به رفتار عجیب عروسک خیلی زود شروع شد. گفته می‌شد که حالات صورت عروسک تغییر می‌کرد و خود به خود در خانه حرکت می‌کرد. برخی افراد بر این باور هستند که یوجین خودش داستان قدرت جادویی رابرت را سرهم کرد تا شیطنت‌های خودش را بر گردن عروسکی بیندازد که لباس و نام وی را دارد.

 

اما افرادی که در آن خانه زندگی می‌کردند، گفته بودند که یوجین با رابرت حرف می‌زند (که زیاد عجیب نیست)، و رابرت نیز جواب وی را می‌دهد. با گذشت سال ها، کار‌های عجیب و غریب رابرت نیز شدت گرفتند. این عروسک مقصر بسیاری از بدبیاری‌ها از جمله شکست‌های اقتصادی، شکستن دست و پا و تصادفات ماشینی شناخته شده است.

 

با این وجود رابرت تا زمانی که یوجین زنده بود در منزل خانوادگی آن‌ها در فلوریدا باقی ماند و پس از مرگش نیز صاحبان جدید خانه به مدت ۲۰ سال از این عروسک زنده نگهداری کردند. هم اکنون رابرت در یک موزه در Key West فلوریدا نگهداری می‌شود و گردشگران نترس می‌توانند از آن دیدن کنند.

 

سری عروسک‌های المو

سری عروسک‌های المو با رنگ قرمز تندش یکی از پرفروش‌ترین عروسک‌های جهان است. این عروسک‌های سخنگو برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ به بازار عرضه شدند و از آن زمان در مناسبت‌های مختلف به عنوان هدیه به کودکان داده می‌شدند. وقتی نمونه‌های اولیه المو را فشار می‌دادید، می‌خندیدند.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

با گذشت زمان، کم کم کلمات بیشتری به دایره واژگان عروسک‌های المو اضافه شد. اما اتفاق عجیب هنگامی رخ داد که خانواده بومن در سال ۲۰۰۸ یک عروسک المو با توانایی یادگیری نام صاحبش را برای فرزند دو ساله شان، جیمز، خریداری کردند.

 

این عروسک طوری برنامه ریزی شده بود که می‌توانست در کنار نام صاحب خود، چند جمله‌ای نیز صحبت کند. وقتی بومن باتری المو را تعویض کرد، عروسک فی البداهه شروع به صحبت کرد و با یک صدای آهنگین مرتباً می‌گفت: «جیمز را بکش». چیزی که به مذاق هیچ پدر و مادری خوش نمی‌آید.

 

عروسک تسخیر شده مندی

مندی زیاد با دیگران کنار نمی‌آید. این عروسک هم اکنون در موزه Quesnel کانادا قرار دارد و کارمندان موزه بر این باور هستند که می‌بایست وی را در یک محفظه شیشه‌ای جداگانه نگهداری کنند. وقتی مندی در کنار دیگر عروسک‌ها قرار می‌گیرد، آن‌ها را سرنگون می‌کند.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

آن‌ها همچنین از ناپدید شدن غذای خود و کار نکردن دوربین بازدیدکننده‌ها در اکثر مواردی که می‌خواهند از مندی عکس بگیرند، خبر داده اند.

مندی یک عروسک نوزاد از جنس چینی است که احتمالاً در حوالی ۱۹۱۰ در اروپا ساخته شده است. زنی که این عروسک را به موزه اهدا کرد، مرتباً می‌گفت که از شر گریه‌های شبانه مندی راحت خواهد شد.

 

گروه تسخیر شده

وقتی یک عروسک تسخیر شده رفتار‌های عجیبی از خود نشان می‌دهد، صاحبش سعی می‌کند از شر آن خلاص شود. اما گفته می‌شود که صاحبان این ۸ عروسک به رخداد‌های ماوراءالطبیعه علاقه داشتند و این عروسک‌ها را به این دلیل که گفته می‌شد تسخیر شده هستند، خریداری کردند.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

نام این ۸ عروسک کریستال، مونیکا، شارلا، ترو، ایزاک، لیلی، کامران و اشلی است. صاحبان آن‌ها دوربین‌هایی را برای فیلم برداری مستمر از عروسک‌ها و دیگر بخش‌های خانه قرار داده اند. در سال ۲۰۰۹ یکی از دوربین‌ها اتفاق عجیبی را ثبت کرد که در آن یک پسربچه با ظاهری روح مانند در انتهای پلکان خانه ظاهر شده بود.

 

عروسک تسخیر شده روبی

همانند برخی دیگر از عروسک‌های این لیست، روبی تمایلی به قرار گرفتن در یک مکان نداشت و صاحبانش معمولاً آن را در اتاق‌های مختلف خانه پیدا می‌کردند. علاوه بر آن برداشتن روبی سبب ایجاد حس ناراحتی و تهوع در فرد می‌شد.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

صاحبان پیشین روبی گفته بودند که این عروسک نسل‌ها در خانواده آن‌ها بوده است و تاریخچه ترسناک آن نیز به هنگامی برمی گردد که سال‌ها قبل یکی از اعضای جوان خانواده در حالی که این Doll in the arms عروسک را در آغوش داشته، مرده است.

پس از چند بار دست به دست شدن بین اعضای مختلف خانواده، سرانجام روبی در موزه سیار ماوراءالطبیعه و جادوگری قرار گرفت، جایی که بازدیدکنندگان اغلب پس از دیدن عروسک، احساس غم می‌کنند.

 

عروسک تسخیر شده چارلی

چارلی برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ در شیروانی یک خانه قدیمی ساخته شده به سبک ویکتوریایی در شمال ایالت نیویورک پیدا شد. چارلی در یک صندوق قفل شده به همراه روزنامه‌هایی مربوط به دهه ۱۹۳۰ قرار داده شده بود و بر روی یک تکه کاغذ زرد رنگ نیز بخش‌هایی از انجیل نوشته شده بود.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

خانواده‌ای که چارلی را پیدا کرده بودند، آن را در کنار دیگر عروسک‌ها و اسباب بازی‌های خود قرار دادند. اما خیلی زود متوجه شدند که این عروسک خود به خود حرکت می‌کند و جایش را با دیگر اسباب بازی‌ها عوض می‌کند.

 

کمی بعدتر، دختر کوچک خانواده مدعی شد که چارلی در نیمه‌های شب با وی صحبت کرده است. اما والدینش توجه چندانی به این ماجرا نکردند و آن را ناشی از قوه تخیل بیش فعال فرزند خود دانستند. اما فرزندان خانواده از چارلی می‌ترسیدند و حتی نزدیک آن نمی‌رفتند.

 

وقتی بی دلیل زخم‌هایی روی بدن دختر کوچکشان ظاهر شد، اعضای خانواده تصمیم گرفتند که چارلی را دوباره در صندوق قفل شده شیروانی قرار دهند. چارلی هم اکنون در یک عتیقه فروشی در ماساچوست است.

 

جزیره عروسک‌ها

جزیره عروسک‌ها در مجموعه کانال Xochimilco در جنوب مکزیکوسیتی قرار دارد. این جزیره مملو از عروسک‌های شکسته و قدیمی است که از درخت‌های مختلف آویزان شده اند. این عروسک‌ها را تنها ساکن سابق جزیره یعنی جولیان سانتانا باررا به منظور آرامش روح یک دختر بچه که سال‌ها پیش در حوالی جزیره غرق شده بود، از درختان آویزان می‌کرد.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

دسترسی به جزیره فقط از طریق قایق ممکن است و با توجه به سابقه اسرارآمیز و خاص آن، به مکانی پرطرفدار در بین گردشگران تبدیل شده است. افرادی که از جزیره بازدید کرده اند، ادعا می‌کنند که نجوا‌هایی از سمت عروسک‌ها شنیدند. بسیاری از بازدیدکنندگان نیز هدایا و عروسک‌های خود را در این جزیره قرار می‌دهند.

 

عروسک تسخیر شده لتا

عروسک لتا که با نام Letta Me Out نیز شناخته می‌شود، حقیقتاً دارای ترسناک‌ترین چهره در میان عروسک‌های تسخیر شده است. این عروسک که در اندازه یک کودک است، گفته می‌شود حدود ۲۰۰ سال قدمت دارد و از موی انسان و چوب ساخته شده است.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

کری والتن صاحب عروسک ادعا می‌کند که لتا را در هنگام گشت وگذار در دهه ۱۹۷۰ در یک خانه متروکه در استرالیا پیدا کرده است. اندکی پس از اینکه والتن این عروسک را به خانه خود در Queensland آورد، اتفاقات عجیبی رخ داد. وسیله‌های خانه جابه جا می‌شدند و خراش‌هایی روی کف خانه ظاهر می‌شدند.

 

داستان واقعی 9 عروسک ترسناک که تسخیر شده‌ اند + عکس

 

فرزندان والتون نیز مدام کابوس می‌دیدند. یک شب، آن‌ها با جیغ بیدار شدند و گفتند که لتا حرف می‌زند و در خانه حرکت می‌کند. سگ‌ها وقتی نزدیک عروسک می‌شدند، شروع به پارس کردن می‌کردند و مهمان‌ها نیز ادعا می‌کردند که حرکت کردن عروسک را دیده اند.

 

حتی زمانی والتون تصمیم گرفت لتا را بفروشد، اما هرچقدر تلاش کرد، نتوانست عروسک را از ماشینش خارج کند. والتن بر این باور است که پیشینه عروسک لتا به اروپای شرقی باز می‌گردد و این عروسک توسط یک پسر بچه که سال‌ها پیش غرق شده، تسخیر شده است.

 

والتن هم اکنون عروسک لتا را در توری در استرالیا به گردش در می‌آورد و افرادی که به اندازه کافی شجاع هستند می‌توانند آن را روی پای خود قرار داده و با آن عکس بگیرند.

 

مطالب مرتبط :

 

جنگل ترسناک و شگفت انگیز/ تصاویر جنگل خودکشی در ژاپن

عجیب ترین و ترسناک ترین مراسم خاکسپاری در جهان

ترسناک‌ترین موجودات غول پیکری که تا به حال دیده شده اند با عکس


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان