تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

مجموعه : عشق و ازدواج
تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت سنی زوجین

آموزش مهم و دانستن بهترین تعداد دفعات رابطه جنسی در طول هفته یا روز. تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی با توجه به سن زوجین و میزان علاقه دو نفر متفاوت می باشد.

اما این تعداد رابطه جنسی به طور معمول در هفته یا روز طبق بررسی های روانشناسی باید معمول و معقول باشد.

رابطه های بیش از 5 مرتبه در روز و کمتر از 3 مرتبه در هفته مشکلاتی برای زوجین بوجود می آورد.

تعداد دفعات نرمال رابطه زناشویی

مهم ترین نکته این است که تکرار نرمال رابطه زناشویی برای هر زوجی با توجه به روحیات و سلامت جسمی و قدرت بدنی و مزاج و طبع افراد متفاوت است.

رابطه زناشویی بخش بسیار مهمی از زندگی متاهلی است و بر اساس مطالعات انجام شده، زوج هایی که در این زمینه رضایت نداشته باشند، احتمال بحث و درگیری، پرخاشگری، بیماری های مزمن روحی و روانی، منزوی شدن در آن ها بیشتر شده و در صورتی که نتوانند به توافق مناسبی برای حل مشکلشان برسند، ممکن است منجر به سردی در رابطه و طلاق عاطفی یا رابطه سوم شود.

تفاوت جدول فراوانی رابطه جنسی زوجین در طول روز، هفته و ماه طبق بررسی روانشناسان

 

تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

 

عوامل موثر در میانگین تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی

بر اساس مطالعات انجام شده برای زوجین زیر 30 سال 2 – 3 بار رابطه زناشویی در هفته و برای زوجین 30 -40 سال 1 – 2 بار درهفته طبیعی است. البته این میزان با توجه به درگیری های شغلی، شادابی روحی، مزاج و نژاد افراد می توند کاملا متفاوت باشد.

 • میل جنسی هر کدام از زوجین
 • مدت زمانی که از ازدواج گذشته 
 • میزان رضایت از زندگی مشترک و همسر
 • سبک زندگی
 • شغل و سن زوجین
 • ساعت کاری
 • مهارت های جنسی زوجین 

در تحقیقی که روی 20 هزار زوج انجام شده مشخص شد که 26 درصد زوج ها هفته ای 1 بار رابطه جنسی دارند و غالب شرکت کندگان در این بررسی تعداد رابطه زناشویی خود را کمتر از هفته ای 1 بار گزارش کردند. 

در یک بررسی دیگر مشخص شد که زوج های میان سال به طور میانگین ماهی 2 – 3 بار و زوج های جوان هفته ای 1 بار رابطه جنسی دارند. 

که این میزان نسبت به میانگین علم روانشناسی کم است. در بررسی دیگری که روی 30 هزار زوج آمریکایی در طول 40 سال زندگی مشترکشان انجام شد، نشان داد زوج هایی که به صورت میانگین هفته ای 3 بار رابطه جنسی دارند، رضایت بیشتری از زندگی مشترک خود داشتند. نتایج این تحقیق در سال 2015 منتشر شده است.

 

تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

 

اهمیت کیفیت نسبت به کمیت در رابطه جنسی

در مبحث بعدی جدا از تعداد دفعات مقاربت، کیفیت و رضایت بخشی زوجین مورد نظر است. رابطه جنسی هم درست مثل غذا خوردن برای هر فرد شرایط متفاوتی دارد، برخی غذا تنها برای رفع گرسنگی می خورن و برخی علاوه بر سیر شدن طعم، عطر و رنگ و بوی غذا برایشان مهم است. دقیقا رابطه جنسی بین زوجین مثل غذا خوردن است.

 

تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

 

مهم ترین عوامل در کاهش میل جنسی

 •  افزایش سن
 •  افزایش تعهدات خانوادگی
 • افزایش مشکلات 
 • دغدغه و استرس شغلی و مالی
 • ناراحتی های جسمی
 • غلبه مزاج بلغم و سودا
 • مشکلات روحی و روانی مثل افسردگی یا اضطراب 
 • عدم تفاهم
 • بحث و درگیری های روزمره

خطرات زندگی مشترک و رابطه مستقیم با رابطه جنسی

بر اساس قاعده مورد قبول روان درمان گرهای جنسی، داشتن رابطه جنسی در سال کمتر از 10 بار یا کمتر از ماهی 1 بار می تواند به شدت نگران کننده باشد و به عنوان ملاک زندگی مشترک بدون رابطه جنسی در نظر گرفته شود.

ارضای شهوت بین زوجین، امریست ضرروی و شاید حیاتی! در کنار تمام روزمرگی ها شب هنگام است که زوجین پس از گذراندن کارهای روز نیاز به یک آرامش محض، امن و رضایت بخش دارند. 

ترشح هورمون های رضایت بخش در بدن با لمس، بوسه، و ارگاسم زن و شوهر بهترین تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، رفع استرس، آرامش، امنیت، خوشحالی، کمک در بهبود استایل و اندام زیبا، سلامت روح را به هر دو هدیه میدهد.

همانطور که رابطه جنسی را می توان یک تفریح سالم دو نفره خاص عنوان کرد. بهتر است دیدگاهتان را به رابطه جنسی تغییر دهید، رابطه جنسی فقط یک وسیله برای ارضای شهوت نیست بلکه یک سرگرمی مفرح دو نفره بین زن و شوهر است که باعث می شود هر دوی شما بهترین حس دنیا را به بکدیگر بدهید.

 

تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

شناخت زبان بدن زن و مرد

تفاوت ساختار و سیستم مرد و زن برای همه آشکار می باشد. ارضا و ارگاسم اقایان به طور کلی خیلی با خانم ها متفاوت است.

آقایان بیشترین لذت را با دخول می برند و زنان در بسیاری از مواقع نیازی به دخول ندارند! آنچه یک زن را به اوج لذت می رساند نوازش، بازی های جنسی، بوسیدن، و تحریک عصب های جنسی بدن او است.که مستلزم شناخت زبان بدن خانم ها می باشد.

اعصاب تحریک پذیر زنان در سرتاسر بدنشان پخش شده است و شما با تجربه می توانید تمام نقاط تحریک پذیر بدن همسرتان را پیدا کنید، از جمله گردن، لاله گوش، سینه ها، زیر شکم، مچ دست روی نبض، ستون فقرات، پشت گردن و … .

به خصوص کلیتوریس؛  جالب است بدانید که حساسیت کلیتوریس بسیار بیشتر از آلت مردان است بنابراین روی آن با کلاهک کلیتوریس پوشانده شده است و تحریک آن برای زن (البته در مراحل آخر معاشقه) می تواند به همان اندازه تحریک آلت برای مردان، لذت بخش باشد.

 

تعداد رابطه جنسی نرمال بر اساس چارت و سن زن و شوهر

 

بر اساس مطالعات انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که فقط 20 – 30 درصد زنان در رابطه جنسی با دخول ارضا می شوند و بین 70 – 80 درصد زنان برای تجربه ارگاسم نیاز به مالش کلیتوریس دارند.

حتی زنانی که تا به حال ارگاسم را تجربه نکرده اند با مالش و تحریک صحیح و ملایم کلیتوریس به ارگاسم می رسند. بنابراین حتی مردانی که دچار ناتوانی جنسی شده اند هم نیازی نیست خودشان را از لذت هم آغوشی محروم کنند، شما به سادگی در حین معاشقه می توانید همسرتان را ارضا کنید.

و از لذت بردن او لذت ببرید و صمیمیت و گرمای لازم را به زندگی زناشویی خود بازگردانید و به تدریج ضعف و ناتوانی جنسی خودتان اگر علت زمینه ای نداشه باشد را از بین ببرید. 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان