طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

ماسک شیر خشک برای صورت یکی از ماسک های خانگی است که برای پوست بسیار خوب و مفید است.

 

خواص شگفت انگیز ماسک شیر خشک در زیبایی پوست صورت

اگر پوستی درخشان و بدون آکنه میخواهید، ماسک شیر خشک یکی از بهترین روش های خانگی است که میتواند علاوه بر چاقی صورت به صاف و درخشان شدن پوست  شما کمک کند.

 

ماسک شیر خشک برای پوست

یکی از روش های مراقبت روتین روزانه برای حفظ سلامت و جوانسازی پوست و پر شدن صورت استفاده از ماسک های خانگی است. یکی از ترکیبات بسیار مغذی که میتوانید برای ماسک صورت خانگی استفاده کنید ، ماسک شیر خشک برای پوست است. 

 

شیر خشک در واقع شیر تغلیظ شده است بنابراین چندین برابر شیر کلسیم و پروتئین دارد که باعث میشود نسبت به شیر، برای پوست و ماسک صورت مفیدتر باشد. شما میتوانید به راحتی و بدون دردسر از انواع ماسک شیر خشک برای چاقی صورت استفاده کنید.

 

شیر خشک دارای اسید لاکتیک زیادی است که خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک میکند.

 

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

ماسک شیر خشک برای چاقی صورت

 

ماسک شیر خشک برای چاقی صورت

از تمام ماسک های شیر خشکی که در ادامه مقاله آمده است به جز ماسک های لایه بردار و اسکراب و ماسک های درمان آکنه میتوانید برای چاقی صورت استفاده کنید. 

 

یکی از بهترین ترکیبات برای چاقی صورت استفاده از ماسک شیر خشک و گلاب و آب خیار است. کافیست مقدار مساوی گلاب و آب خیار را با کمی شیر خشک مخلوط کنید و مایع غلیظی درست کنید و به مدت 20 دقیقه روی صورت بگذارید و سپس بشویید. هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید. 

 

برای این که نتیجه بهتری از ماسک شیر خشک برای چاقی صورت بگیرید بهتر است قبل از خواب 2 قاشق غذاخوری از مخلوط مساوی شیر خشک و نشاسته و آرد برنج بخورید یا این که صبح ناشتا 2 قاشق غذاخوری شیر خشک را با کمی آب مخلوط نمایید تا خمیر غلیظی دست شود و میل نمایید. 

 

ماسک شیر خشک و عسل برای آبرسانی به پوست

شیر خشک و عسل خاصیت مرطوب کنندگی دارند. 

2 قاشق غذاخوری شیر خشک و عسل را با هم مخلوط نموده و با کمک انگشت روی پوست صورت و گردن بکشید و به صورت دورانی ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

 

اسکراب شیر خشک و آرد برنج برای لایه برداری

2 قاشق غذاخوری شیر خشک و 1 قاشق غذاخوری آرد برنج را مخلوط نموده و مقداری گلاب به آن اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کند و سپس روی صورت و گردن بمالید و بعد از 20 دقیقه به آرامی با نوک انگشتان پوست را به صورت دورانی ماساژ دهید و با آب سرد بشویید. هنگام ماساژ دقت داشته باشید که ماسک نباید خشک شده باشد و به راحتی و بدون نیاز به فشار روی پوست حرکت کند. 

وجود آرد برنج به لایه برداری بهتر پوست شما کمک میکند. 

 

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

ماسک شیر خشک برای آبرسانی صورت

 

ماسک شیر خشک و آبلیمو

2 قاشق غذاخوری شیر خشک را با 3 قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کرده و سپس با نوک انگشت آن را روی صورتتان ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. این ماسک به روشن شدن رنگ پوست کمک میکند. 

 

ماسک شیر خشک و آبلیمو و عسل

اگر میخواهید از ماسک شیر خشک برای سفیدی پوست استفاده کنید ، این ترکیب برای شما مناسب است. 

1 قاشق غذاخوری غذاخوری شیر خشک را با 1 قاشق چایخوری عسل و 1 قاشق چایخوری آبلیمو مخلوط کنید و روی صورت و گردن خود بکشید و بعد از 20 دقیقه بشویید. 

ماسک شیر خشک و آبلیمو ضمن پاکسازی پوست ، باعث سفیدکنندگی و درخشان شدن پوست میشود. 

 

ماسک شیر خشک و گل سرشوی برای درمان آکنه

1 قاشق غذاخوری شیر خشک و گل سرشوی را مخلوط نموده به اندازه ای که حالت خمیری پیدا کنند گلاب اضافه کنید. این ماسک شیر خشک و گلاب در کنار گل سرشوی خاصیت ضد عفونی کننده داشته و در کنار خاصیت تغذیه کننده و لایه بردار شیر خشک باعث درمان آکنه صورت میشود. 

 

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

ماسک شیر خشک و آبلیمو برای درمان آکنه و روشن کننده پوست

 

ماسک شیر خشک و گردو برای لایه برداری عمیق

1 قاشق غذاخوری شیر خشک را با 1 قاشق غذاخوری پودر گردو و 1 قاشق غذاخوری شیر و نصف قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و روی صورت بکشید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشویید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده کنید. گردو خاصیت پاکسازی عمقی به این ماسک میدهد و هر زمان که احساس سنگینی روی پوست داشتید میتوانید از این ماسک استفاده کنید. 

 

ماسک شیر خشک و زعفران برای شادابی و درخشندگی پوست

1 پنس زعفران را با 1 قاشق غذاخوری شیر خشک مخلوط کرده و با مقداری آب خمیر کنید و روی پوست صورت و گردن بمالید و بعد از 15 دقیقه صورت را بشویید. 

زعفران باعث ایجاد درخشندگی و بهبود شادابی پوستتان میشود.

 

ماسک شیر خشک برای سفیدی پوست با خیار

2 قاشق چایخوری پودر پوست لیمو را با 2 قاشق چایخوری شیر خشک و 4 قاشق غذاخوری آب خیار مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت بکشید و سپس با آب ولرم بشویید.

 

یکی از بهترین موادی که میتوانید برای سفیدی پوست استفاده کنید ، پودر پوست لیمو است. آب خیار به آبرسانی پوست کمک کرده و این ترکیب به مرور زمان باعث کاهش لک ها و رنگدانه های تیره روی پوست شده و پوست را چند درجه روشن تر میکند. 

 

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

ماسک شیر خشک برای سفیدی پوست

 

ماسک شیر خشک برای سفیدی پوست با گل یاس

2 قاشق غذاخوری پودر گلبرگ یاس را با 2 قاشق غذاخوری شیر خشک مخلوط نموده و مقداری شیر به آن ها اضافه کنید تا حالت خمیری بگیرد. به مدت 20 دقیقه این ماسک را روی پوست صورت و گردن خود بکشید و سپس با آب ولرم بشویید. 

استفاده از این ماسک کمک میکند که پوستی بدون لک ، شفاف و زیبا داشته باشید.

 

اسکراب شیر خشک و بلغور جو دوسر

2 قاشق چایخوری شیر خشک را با 2 قاشق چایخوری آرد نخود و 3 قاشق چایخوری بلغور جو دوسر و 1 عدد چای سبز کیسه ای مخلوط نموده و به اندازه لازم آب اضافه کنید تا خمیری شود. این ماسک را به مدت 5 دقیقه با آرامی و به صورت دورانی روی پوست ماساژ دهید و سپس 20 دقیقه اجازه دهید روی پوست بماند و با آب ولرم بشویید.

 

این ترکیب یک اسکراب طبیعی خانگی است که چربی اضافه پوست را جذب کرده و از بروز آکنه و جوش صورت پیشگیری کرده و صورت را لایه برداری کرده و آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز به روشن شدن پوست کمک میکند. 

 

اسکراب شیرخشک و روغن زیتون برای پوست های خشک

2 قاشق غذاخوری شیر خشک را با نصف قاشق چایخوری شکر و 1 قاشق چایخوری روغن زیتون مخلوط کنید و به مدت 5 دقیقه پوستتان را با آن ماساژ داده سپس 20 دقیقه صبر کنید و با آب ولرم بشویید.

 

شکر به لایه برداری پوست کمک کرده و روغن زیتون در کنار شیر خسک به صورت همزمان به آبرسانی و تغذیه پوست کمک می کنند.

 

طرز تهیه ماسک شیر خشک مخصوص چاق شدن و شفافیت صورت

ماسک شیر خشک برای درمان آفتاب سوختگی

 

درمان آفتاب سوختگی با ماسک شیر خشک و پودر چوب صندل

1 قاشق غذاخوری شیر خشک را با 1 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل و نصف قاشق چایخوری زردچوبه و چند قطره آبلیمو مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت بکشید و با آب سرد بشویید.

 

پودر چوب صندل خاصیت تسکین دهنده دارد و برای درمان آفتاب سوختگی و کمرنگ شدن لک های پوستی مناسب است.

 

ماسک شیر خشک و پاپایا برای پاکسازی پوست

پوره نصف پاپایا کوچک را با 3 قاشق غذاخوری شیر خشک و نصف قاشق چایخوری آبلیمو و عسل مخلوط کرده  روی صورت و گردن بزنید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. 

 

پاپایا باعث پاکسازی پوست شده و همراه با عسل به آبرسانی بهتر پوست کمک میکند.

 

مطالب مرتبط :

معرفی 5 ماسک فوق العاده زیبایی پوست با آناناس

ماسک های تخصصی رفع جوش و منافذ باز پوست

ماسک بی نظیر و معجزه کننده پوست با قهوه خانم های زیبا


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان