laghari

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

یکی از مشکلات اصلی که بیشتر اشخاص موقع جارو کشیدن خانه با آن مواجه می‌شوند، کم بودن قدرت مکش جاروبرقی است. چنانچه به دنبال دلیل کاهش مکش جاروبرقی هستید و می‌خواهید بدانید که چطور می توان این مشکل را برطرف کرد، با ما همراه باشید.

 

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی ابتدا باید بدانیم که علل و دلیل کم شدن مکش جاروبرقی چیست؟

 

پر بودن کیسه جاروبرقی

یکی از دلایل مهم کم شدن مکش جاروبرقی‌، پر شدن کیسه‌ی آن است! شما با خالی نمودن کیسه‌های جاروبرقی و پیشگیری از پر شدن آن‌ها، قدرت مکش جاروبرقی را بالا می‌ برید و به آسانی می‌توانید منزل یا محل کار خود را تمیز کنید. چنانچه فکر می‌کنید که کیسه پر نشده‌است، ولی قدرت مکش جاروبرقی کم شده است، حتما کیسه عوض کنید و کیسه را از نظر پارگی یا سوراخ‌های ریز چک کنید.

 

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

راهکار افزایش مکش جاروبرقی

 

عوض کردن و شستشوی فیلتر

جاروبرقی به علت اینکه کار اصلی آن جمع کردن گرد و غبار و زباله و … است، در محل خروجی هوا یک فیلتر تصفیه کننده‌ی هوا قرار داده شده است. این فیلتر قدرت جذب مناسبی دارد و بسته به نوع آن مقدار مشخصی از گرد و غبار را جذب می‌کند.

 

به تدریج و بر اثر استفاده‌ی طولانی مدت این فیلتر با جذب حجم زیادی از گرد و غبار، کثیف شده و قدرت جذب آن کم می شود. بنابراین حتماً هر چند وقت یکبار فیلتر را عوض کرده و یا آن را شسته و دوباره استفاده کنید. برای افزایش دادن قدرت مکش جاروبرقی باید حتماً فیلتر را عوض کرده و یا شستشو بدهید.

 

گرفتگی در دسته‌ی جاروبرقی

می‌دانید که کارکرد جاروبرقی به روشی است که با روشن شدن دستگاه جریان هوا به سوی بالا حرکت خواهد کرد. این جریان هوا که به سوی بالا در حال حرکت است، هر چیزی که در دسته و سرِ جاروبرقی قرار داشته باشد را با خود به طرف بالا می‌کشد.

 

چنانچه در این مسیر هر مانع و گرفتگی وجود داشته باشد، عادی است که برای رهاسازی لوله به قدرت مکش بیشتری احتیاج خواهید داشت و همین باعث افت مکش دستگاه می‌شود. برای اینکه از این نظر خیالتان راحت شود، می‌توانید لوله‌های تلسکوپی و خرطومی را چک کرده و در صورت گرفتگی آنها را رها سازید، تا قدرت مکش به وضعیت اولیه‌ی خود بازگردد.

 

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم

 

تنظیم نبودن درست دستگاه جاروبرقی

یکی دیگر از دلایل اصلی برای کم شدن قدرت مکش یک دستگاه جاروبرقی، تنظیم نبودن دستگاه است. تنظیمات مکش در حقیقت عبارت اند از ارتفاع دسته جاروبرقی، نوعی کفی انتخابی برای محل و… که باید آن‌ها را دقت کنید. شما با تنظیم اصولی تنظیمات مکش، می‌توانید افزایش قدرت مکش جاروبرقی خود را تجربه کنید و حتی کوچک ترین آشغال‌ها را از سطح زمین جمع آوری کنید.

 

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

راهکار تقویت مکش جاروبرقی

 

تمیز کردن برس پارویی جاروبرقی

کار برس پارویی جمع کردن گرد و غبار از روی زمین می‌باشد. تمیز نبودن این قطعه سبب اختلال در کارکرد جاروبرقی در نهایت کم شدن قدرت مکش آن می‌باشد. برای بالا بردن کارایی برس پارویی لازم است آن را جدا نموده و تا حد امکان تمیز کنید و متوجه اثر آن در بالا رفتن مکش جاروبرقی شوید.

 

تنظیم کردن کفی جاروبرقی

چنانچه ارتفاع کفی جاروبرقی از سطح بالاتر باشد مکش جاروبرقی کم می شود. برای تمیز کردن سطوح سفت مانند سرامیک و چوب جاروبرقی باید در سطح پایین تری قرار گرفته باشد. برای تنظیم ارتفاع کفی می‌توانید از دکمه یا اهرمی که روی آن قرار گرفته استفاده کنید. دقت کنید که ارتفاع کفی را در کمترین حالت خود نگذارید چون امکان دارد موقع استفاده روی فرش باعث گیر کردن جاروبرقی شود.

 

چگونه قدرت مکش جاروبرقی را بالا ببریم ؟ (افزایش قدرت مکش جاروبرقی)

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی چیست

 

خراب شدن موتور جاروبرقی

خرابی موتور جاروبرقی از دیگر علل کم شدن مکش است. چنانچه گاهی اوقات می بینید که صدای موتور غیرعادی است، دستگاه به طور خودکار در هنگام کار روشن و خاموش می‌شود و یا داغ شده و بوی سوختگی می دهد، باید بدانید که موتور جاروبرقی صدمه دیده است و بهترین کار استفاده نکردن از آن است.

 

تعمیر موتور کاری نیست که خودتان انجام دهید ، بلکه باید تعمیر یا عوض شود. با این وجود، پیش از تماس با تعمیرکار برای تعمیرات جاروبرقی می‌توانید تیغه فن پلاستیکی موتور را چک کنید. این تیغه برای کارکرد مکش قرار داده شده است و مستقیما به چرخ دنده‌های موتور وصل است.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان