ترفند و روش های خلاص شدن از شر مارمولک در خانه

ترفند و روش های خلاص شدن از شر مارمولک در خانه

ترفند و روش های خلاص شدن از شر مارمولک در خانه

اگر در محیط و داخل منزل و آپارتمان خود مارمولک دارید، روش های از بین بردن مارمولک در خانه را در این بخش از سایت نازوب گردآوری کرده ایم .

 

راه های از بین بردن مارمولک در خانه

برای از بین بردن مارمولک ها می توانید از مواد شیمیایی استفاده کنید ولی این مواد برای سلامتی خیلی زیان آور هستند شما می توانید با شیوه های طبیعی و راحت در منزل به آسانی و بدون زیان از شر این موجودات رها شوید.

 

منزل خود را تمیز نگه دارید

هیچ چیزی بهتر از تمیز نگه داشتن منزل تاثیر گذار نیست ، گرد و خاک و کثیفی مرتب حشرات و بیشتر از همه، مارمولک ها را را جذب می کند. بررسی ها نشان داده است که بیشتر شدن مشکلات خس خس کردن نفس کودکان به دلیل بودن مارمولک ها و سوسک ها می باشد. یک منزل تمیز نه فقط یک محیط سالم برای زندگی را به وجود می آورد، بلکه به رفع آفت ها هم کمک می کند.

 

سمپاشی مارمولک ها

علت اصلی بودن مارمولکها در منزل شما به علت وجود حشرات برای خوردن آنهاست؛ پس نخستین کاری که به شما در از بین بردن مارمولک کمک می کند کم کردن مواد غذایی آنها است.

 

این کار را به این شیوه انجام دهید: باید اطراف ساختمان را با سمپاشی حشرات پیشرفته پاکسازی کنید. برای رفع حشرات داخل منزل، اسپری از بین برنده مارمولک را استفاده کنید. حشرات به عنوان غذا برای مارمولک ها به حساب می آیند و  این محصول سبب دفع حشرات می شود.

 

ترفند و روش های خلاص شدن از شر مارمولک در خانه

راهکارهای اساسی برای از بین بردن مارمولک در خانه

 

اسانس علف لیمو

از علف لیمو برای برطرف کردن طبیعی حشرات و جانوران می توان استفاده کرد . علف لیمو تازه یا اسانس آن در دفع مارمولک در منزل خیلی تاثیر گذار است. از چای کیسه‌ای آن هم می توانید استفاده کنید.

 

چای کیسه‌ای را در اطراف منزل بگذارید و هر دو روز آن ها را عوض کنید. بوی ناشی از آن مارمولک‌ها را از محیط خانه دورنگاه می‌دارد.

 

پوسته‌ی تخم مرغ

با استفاده از این شیوه، مارمولک‌ها از منزلتان بیرون می‌روند، چون بوی تخم مرغ سبب می‌شود آن‌ها تصور کنند موجود زنده‌ی خطرناکی در همه‌ی جای منزل وجود دارد. پس، پوسته‌های تخم مرغ را در هر گوشه‌ای از منزل، بین درها، پشت پنجره‌ها و غیره بگذارید.

 

ترفند و روش های خلاص شدن از شر مارمولک در خانه

دفع کامل مارمولک

 

پودر قهوه

این شیوه خیلی تاثیر گذارتر برای رها شدن از شر مارمولک‌ها است. تنباکو و پودر قهوه را با هم مخلوط کنید و شکل توپ در بیاورید. این توپ‌ها را در هر گوشه‌ای از منزل بگذارید، مخصوصا در جاهایی که مارمولک‌ها بیشتر رفت و آمد می‌کنند. مارمولک‌ها پس از خوردن این توپ‌ها یا امکان دارد از بین بروند یا از منزلتان فرار کنند.

 

سیر

این سبزی خوش بو برای بعضی از ما انسان ها خیلی دوست داشتنی است ولی مارمولک ها از بوی آن متنفرند. سیرها را در اطراف منزل تان آویزان کنید و یا سیر را در نزدیکی پنجره ها و درهای ورودی تان قرار دهید تا از وارد شدن این آفات به منزل پیشگیری کنید. همین طور می توانید از اسپری آب و آب سیر استفاده کنید.

 

گرده های نفتالین

همه ما می دانیم که گرده های نفتالین در دور نگه داشتن ساس ها و دیگر آفات تاثیر گذارد. آنها بر روی مارمولک ها هم نیز اثر دارند. بوی زننده نفتالین این موجودات را دور نگه می دارد. گرده های نفتالین را داخل قفسه ها و گنجه ها بگذارید.

 

ترفند و روش های خلاص شدن از شر مارمولک در خانه

نحوه خلاص شدن از شر مارمولک ها

 

تخته چسب

با استفاده از یک تخته چسب می توانید با هر نوع آفت مثل مارمولک برخورد کنید. استفاده از تابلوهای چسب برای پیشگیری از مارمولک ها یک برتری است چون می توان آن ها را در جا های کوچک گذاشت که برای قرار دادن دام مناسب نیستند. مثلا، تخته های چسب را می توان در زیر مبل ها، در کمد، زیر سینک، در اتومبیل و هر جای دیگر که مارمولک ها می توانند مخفی شوند گذاشت.

 

استفاده از اسپری فلفل

اسپری فلفل به هیچ کسی آسیب نمی رساند و در واقع آنها بازدارنده های موثری هستند که باید همیشه مورد استفاده قرار گیرند. اسپری های فلفل حس سوزش می آورند که سبب می شود مارمولک ها فرار کنند.

 

شما می توانید قدری پودر فلفل را به مخلوط های خود اضافه کنید تا حتی بیرون راندن مارمولک ها را بهتر انجام دهید. شما همین طور می توانید از حرکت کردن مارمولک ها با اسپری کردن آن در اطراف راههای حرکت کردن مارمولک ها پیشگیری کنید.

 

مطالب مرتبط :

کاربردهای یخ در زیبایی و ثروت شما ! ترفندهای یخی و جالب در خانه داری

ترفندهای جالب خانه داری

ترفندهای جالب خانه داری برای خانم های کارمند

تمیز کردن آشپزخانه با این ترفندهای ساده در سه سوت


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان