laghari

اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

جنجال آرایش کردن و پروتز لب شتر در عربستان و ممنوعیت آن+ عکس

مجموعه : اخبار گوناگون
جنجال آرایش کردن و پروتز لب شتر در عربستان و ممنوعیت آن+ عکس

جنجال آرایش کردن و پروتز لب شتر در عربستان و ممنوعیت آن+ عکس

 

به گزارش نازوب در عربستان برای جذاب تر شدن شترها لب هایشان را آرایش و پروتز می کنند تا توریست های بیشتری جذب کنند. ترفندهای شترداران سعودی برای جذاب‌تر کردن شترهای خود از طریق تزریق «ژل» و «بوتاکس» با هدف کسب جوایز گزاف مالی از «فستیول شتر ملک عبدالعزیز» باعث شد تا ده‌ها شتر از رقابت در این فستیوال کنار گذاشته شوند.

 

ایرنا؛ فستیوال شتر عربستان سعودی مهمترین جشنواره شتر دنیا است که با هدف زنده نگاه داشتن نقش شتر در تاریخ و فرهنگ شبه جزیره عربستان برگزار می شود و صاحب «زیباترین» شتر شرکت کننده در این رقابت مبلغی حدود ۶۶ میلیون دلار جایزه دریافت می کند.

 

در جشنواره امسال که علاوه بر مسابقه، خرید و فروش شتر هم انجام می‌شود، کاشف بعمل آمده است که برخی از پرورش دهندگان شتر با تزریق بوتاکس و ژل در لب این حیوان سعی داشتند شترهای خود را جذاب تر جلوه دهند.

 

به گزارش نازوب روزنامه «دیلی میل» در این باره نوشت که پس مشخص شدن تزریق بوتاکس توسط صاحبان این شترها، بیش از ۴۰ شتر به دلیل انجام عمل جراحی لیفت و تزریق هورمون‌های تقویت کننده عضلات، از مسابقه زیبایی عربستان حذف شدند.

 

در ادامه گزارش این روزنامه انگلیسی آمده است که صاحبان شتر برای دریافت جوایز گزاف که مجموعا در بخشهای مختلف حدود ۴۹ میلیون پوند است، با هم رقابت می‌کنند.

 

دیلی میل به نقل از یکی از مسئولان برگزارکننده جشنواره شتر ملک عبدالعزیز که در یک منطقه بیابانی در شمال شرق ریاض برگزار می‌شود، نوشت که آنها برای کشف اینکه آیا شترها تحت تزریق یا جراحی پلاستیک قرار گرفته‌اند یا نه و به منظور بررسی موارد تخلف احتمالی، از فناوری «تخصصی و پیشرفته» نظیر «سونوگرافی» و «اشعه ایکس» استفاده می‌کنند.

 

جنجال آرایش کردن و پروتز لب شتر در عربستان و ممنوعیت آن+ عکس

 

به نوشته این روزنامه، متقلبان از روش‌های زیبایی برای فریب داوران استفاده می‌کنند، داورانی که جوایز را بر اساس شکل سر، گردن، قوز، لباس و وضعیت بدن شتر اعطا می‌کنند.

 

این روزنامه افزود: ده‌ها مالک، برای بلندتر کردن لب و بینی شتر و تقویت ماهیچه‌های آنها از هورمون استفاده کردند و به سر و لب شتر بوتاکس تزریق کردند تا بزرگتر و زیباتر به نظر بیایند.

 

دیلی میل به پخش فیلم ویدئویی در ماه اوت اشاره کرد که نشان می‌دهد شتری پس از تزریق بوتاکس در یک مسابقه زیبایی دیگر در عربستان، لب‌هایش ترکیده می‌شود.

 

جنجال آرایش کردن و پروتز لب شتر در عربستان و ممنوعیت آن+ عکس

 

عربستان یک مکان دائمی برای میزبانی رویدادهای مهم مرتبط با شتر مانند مسابقه در فلات صحرای صخره‌ای در شمال شرقی ریاض ایجاد کرده است. این مکان شامل غرفه‌های غذا، فروشگاه‌های سوغات، باغ‌وحش حیوانات اهلی با بلندترین و کوتاه‌ترین زیبایی‌های جهان و موزه‌ای با مجسمه‌های شنی شتر در اندازه واقعی است.

 

در این مکان همچنین چادرهایی برای نمونه برداری از شیر شتر و دیدن منسوجات ساخته شده از موی شتر و یک افلاک نما وجود دارد که نشان می دهد چگونه اعراب با هدایت ستارگان بر شتر در سراسر صحرا سوار می شدند.

 

کاربران و فعالان عرب زبان ضمن ابراز تاسف از عمل شتران و جراحی زیبایی، عنوان می‌کنند شتر خود «الهه‌ بوتاکس» است، اما برخی از پرورش‌دهندگان شتر برای تصاحب جایزه میلیون دلاری، دست به تزریق بوتاکس و ژل بر لب این حیوان می زنند.

 

برخی دیگر از کاربران با انتقاد از مالکان شترها که با تزریق بوتاکس سعی در فریب دادن داوران مسابقه را دارند، عنوان می‌کنند که انسان‌ها نه تنها به خود و سایر انسان‌ها صدمه می‌زنند، بلکه جان حیوانات را نیز به خطر می‌اندازند.

 

پرورش شتر یک صنعت چندین میلیارد دلاری بشمار می رود که علاقمندان بسیاری بویژه در حوزه کشورهای خلیج فارس دارد.

 

مطالب مرتبط :

عجیب و زیباترین ماهی که لب هایش را پروتز کرده است!!+ تصاویر
آموزش روش های گونه گذاری، پروتز لب، کوتاه کردن بینی در منزل با تصاویر
پروتز چیست؟ از پروتز واژن تا سینه/ لابیاپلاستی، پروتزهای اندامی بدن

بیوگرافی هنرمندان