laghari

اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

علت ممنوعیت عجیب فعالیت بدنسازی زنان در اصفهان

مجموعه : اخبار ورزشی
علت ممنوعیت عجیب فعالیت بدنسازی زنان در اصفهان

علت ممنوعیت عجیب فعالیت بدنسازی زنان در اصفهان

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان، فعالیت بانوان در رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون بدنسازی را ممنوع اعلام کرد.

جنجال خبری ممنوعیت باشگاه های بانوان اصفهان خشم خانم های ورزشکار را برانگیخت.

 

 به گزارش نازوب به نقل از ایسنا، در شرایطی که طی سال‌های اخیر مجوز رسمی فعالیت بانوان در رشته‌های پاورلیفتینگ، فیتنس و مچ‌اندازی از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شده بود، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان در نامه‌ای به رییس هیات بدنسازی این استان، هرگونه فعالیت بانوان در رشته‌های بدنسازی را ممنوع اعلام کرد.

 

این ممنوعیت در حالی است که، بانوان از سال ۹۲ مجوز حضور در کلاس‌های آموزشی و سمینارهای رشته بدنسازی را داشته‌اند و از سال 95 نیز می‌توانستند در رشته مچ‌اندازی به فعالیت حرفه‌ای بپردازند تا جایی که امسال اولین اعزام بانوان ایران به رقابت های آسیایی مچ‌اندازی انجام شد و بانوان ایران موفق به کسب عنوان سوم آسیا شدند.

 

 هم‌چنین سال گذشته نیز مجوز رسمی فعالیت بانوان در رشته پاورلیفتینگ از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شد و از سال جاری نیز بانوان فعالیت رسمی خود را در رشته فیتنس چلنج آغاز کردند و حتی اولین دوره مسابقات این رشته نیز شهریور سال جاری برگزار شد.

 

مشخص نیست که چرا این ممنوعیت مشخصا در استان اصفهان اعمال شده و آیا در سایر استان‌ها هم اجرایی خواهد شد یا خیر؟

 

پیگیرهای خبرنگار ایسنا از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برای پیگیری چرایی این موضوع، بی‌نتیجه مانده است.

 

در بخشی از نامه مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان به رییس هیات بدنسازی این استان آمده است: “نظر به اینکه مجوز کتبی در خصوص فعالیت بانوان فدراسیون پرورش اندام در رشته‌های تحت پوشش صادر نگردیده است، لذا هر گونه فعالیت بانوان از قبیل برگزاری مسابقات، اردوهای تدارکاتی و مجوز برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری تا اطلاع ثانوی غیرقانونی است”.

 

علت ممنوعیت عجیب فعالیت بدنسازی زنان در اصفهان

 

 تکمیلی:/

یک مقام مسئول در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به خبرآنلاین گفت: ما در حال ارسال مجوزها به وزارت ورزش هستیم و انشالله با رایزنی‌هایی که درحال انجام است، در دو سه روز آینده نامه‌ای که در این باره نوشته شده، کان لم یکن خواهد شد. 

 

البته چیزی که در اطلاع‌رسانی اولیه این خبر مورد غفلت قرار گرفت این است که این ممنوعیت شامل فعالیت زنان در باشگاه‌ها نیست و به مسابقات و اردوهای تدارکاتی برمی‌گردد که هنوز دلیلش مشخص نیست.

 

مطالب مرتبط :
خانم زیبایی که قهرمان بدنسازی زنان ایران است (عکس)
معرفی مکمل های بدنسازی مخصوص خانم ها برای تناسب اندام
سوپرست در تناسب اندام و بدنسازی چیست و چرا باید آن را انجام داد؟

a
بیوگرافی هنرمندان