falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

جاذبه های گردشگری متعددی در قاره آفریقا وجود دارد که در این مطلب از سایت نازوب به شرح آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

زیباترین جاذبه های گردشگری در قاره آفریقا !

یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین قاره جهان آفریقا می باشد. این قاره از 62 کشور تشکیل شده و بعد از آسیا به عنوان دومین قاره پهناور جهان شناخته شده است.

طبیعت زیبای افریقا و تفریحات متنوع آن باعث شده تا افراد زیادی این قاره را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به معرفی جاذبه های گردشگری قاره افریقا بپردازیم.

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

جاذبه های طبیعی نقش چشمگیری در ایجاد جاذبه های گردشگری آفریقا ایفا می کنند

 

زیبا ترین مکان های گردشگری قاره آفریقا

 

ایت بنهادو، مراکش از جاذبه های گردشگری آفریقا

یکی از حیرت انگیزترین شهرهای باستانی کشور مراکش، شهر ایت بنهادو می باشد که در حاشیه کوه های اطلس قرار دارد.

این شهر باستانی، که بین صحرای بزرگ آفریقا و شهر مراکش قرار دارد، پناهگاهی برای مسافرانی بوده که در این منطقه تردد می کردند.

در هنگام سفر به این شهر، می توانید از خانه های گلی بازدید کنید. همچنین شما می توانید از انبار غله باستانی که در بالای تپه قرار دارد دیدن کنید. 

 

بهترین زمان برای سفر به این مکان، فصل پاییز می باشد، چرا که هوای پاییز معتدل بوده و به دلیل این که گردشگران در این فصل کم تربه این مکان سفر می کنند،هتل و سایر خدمات گردشگری، ارزان می باشد.

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری آفریقا شهر ایت بنهادو می باشد

 

مجمع الجزایر زنگبار از جاذبه های گردشگری آفریقا

 

منطقه ای خود مختار در نزدیکی سواحل تانزانیا قرار دارد، که مجمع الجزایر زنگبار نام دارد. این شهر که ترکیب جذابی از معماری به سبک عربی، خاورمیانه ای، موری و هندی است باعث شده تا مقصدی بی نظیر برای گردشگران باشد.

 

در این شهر ، سواحل بسیار زیبایی وجود دارد که نگاه هر بیننده ای را به خود جذب می کند. همچنین جزیره زنگبار، تاریخ پرفراز و نشیبی دارد که به خوبی از میراث آن نگهداری شده است. 

ماه ژوئیه تا سپتامبر بهترین زمان برای سفربه این مجمع الجزایر است. اما در سایر ایام سال که هوا آفتابی و دمای هوا مطبوع است، می توان از این منطقه بازدید کرد.  

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

مجمع الجزایر زنگبار یکی از جاذبه های گردشگری آفریقا با قدمت تاریخی طولانی است

 

پارک ملی ایزالو از جاذبه های گردشگری آفریقا

در آب های اقیانوس هند و در نزدیکی ساحل موزامبیک جزیره ای به نام ماداگاسکار واقع شده است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد. یکی از بهترین مکان های دیدنی این جزیره، پارک ملی ایزالو می باشد، که در فهرست بهترین جاهای دیدنی آفریقا به شمار می رود.

 

زمین هایی با ساختار های متفاوت، دره های عظیم، واحه های سرسبز نخل وماسه سنگ هایی با ساختار های بی نظیر در این پارک دیده می شود.

بهترین زمان برای سفر به این منطقه، فصل خشک سال می باشد. چرا که این فصل، استفاده از مسیرهای پیاده روی آسان خواهد بود.

 

منطقه جنه از جاذبه های گردشگری آفریقا

یکی از شهرهای کشور مالی، که از نظر تاریخی و معماری از جذاب ترین شهر های این کشور به شما می رود، شهر جنه نام دارد.

این شهر در تجارت صحراگذر، نقش مهمی ایفا می کرد، و امروزه یک قطب منطقه ای محسوب می شود، چرا که بازارهای هفتگی آن، ساکنان مناطق مختلف را به این شهر می کشاند.

 

مسجد جامع جنه، یکی از حیرت انگیز ترین مکان های دیدنی این شهر به شمار می رود. این مسجد که تماما از خشت ساخته شده، به عنوان بزرگ ترین بنای خشتی در جهان محسوب می شود. 

ساخت این بنا به طور رسمی در سال 1907 به اتمام رسید و قدمت آن به قرن 13 هجری باز می گردد. بهترین زمان بازدید از این مکان، ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر و ژانویه می باشد که از فصل های خشک سال به شمار می رود. 

 

دریاچه زیبای مالاوی از جاذبه های گردشگری آفریقا

یکی از بزرگ ترین پهنه های آبی قاره آفریقا، درباچه مالاوی می باشد. قسمت عظیمی از این دریاچه در مرز های مالاوی قرار،اما قسمتی از آن به کشور های تانزانیا و موزامبیک کشیده شده است.

در این دریاچه گردشگران می‌توانند در ورزش‌های آبی مثل کایاک‌سواری و قایقرانی شرکت کنند، در ساحل شن سفید آفتاب بگیرند یا برای تماشای ماهی‌های رنگارنگ سیکلید زیر سطح دریاچه غواصی کنند.

 

برای بازدید از این قسمت، می توانید از طریق پارک ملی دریاچه که در انتهای جنوبی خود دریاچه قرار دارد بروید.در طول مسیری که برای رسیدن به دریاچه طی می کنید، نقاطی وجود دارد که می توانید از آنجا عکس های فوق العاده زیبا بگیرید.

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

عنوان بزرگ ترین پهنه آبی در جاذبه های گردشگری آفریقا به دریاچه مالاوی اختصاص دارد

 

کشور زیبای مالاوی از جاذبه های گردشگری آفریقا

مالاوی یک کشور کوچکی است از جذابیت های زیادی برخوردار می باشد. دریاچه زیبا، حیات وحش متنوع و مردم محلی دوست داشتنی، باعث شده تا افرادی زیادی برای گردش به این کشور سفر کنند. 

 

این کشور کوچک ۹ پارک ملی و ذخیره‌گاه حیات وحش هم دارد که گزینه‌ای عالی و خلوت برای سافاری محسوب می‌شود.

فصل خشک سال که از ماه آوریل تا نوامبر را شامل می شود، بهترین زمان برای تماشای حیات وحش اس اگر شما علاقه به بازدید از حیات وحش دارید، به شما پیشنهاد می کنم که در فصل خشک سال به این منطقه سفر کنید.

 

همچنین در این موقع از سال، در ساحل دریاچه مالاوی شاهد روزهای گرم، آفتابی و خشک هستیم و هوا برای تفریح عالی است.

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

مناسب ترین زمان برای بازدید از جاذبه های گردشگری آفریقا در مالاوی، فصل خشک است

 

پارک ملی ویرونگا از جاذبه های گردشگری آفریقا

در نزدیکی مرز شرقی جمهوری چک و در فاصله ی چند دقیقه ای اوگاندا، پارکی به نام ویرونگا قرار دارد. این پارک که اولین پارک ملی آفریقا بود، در سال 1925 میلادی توسط پادشاه، آلبرت بلژیکی تاسیس شد.

 

یکی از مشکلات جدی این پارک در گذشته، شکار غیر قانونی حیوانات بود، اما امروزه این مکان تبدیل به یکی از مناطق گردشگری جمهوری دموکراتیک کنکو شده است. همچنین این پارک محل زندگی گوریل های کوهی و شامپانزه های تونگو می باشد. 

 

اگر قصد دارید بزرگ ترین دریاچه گدازه جهان را ببینید، به شما پیشنها می کنیم که به قله کوه آتش فشانی نیراگونگو صعود کنید. از جولای تا سپتامبر که خشک‌ترین زمان سال است و می تواند فصل مناسبی برای سفر به این مکان باشد. 

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

نخستین پارک ملی موجود در جاذبه های گردشگری آفریقا، پارک ملی ویرونگا است

 

روستای مرزوگا از جاذبه های گردشگری آفریقا

روستای مرزوگا، یک روستای کوچکی است که در صحرای بزرگ آفریقا قرار دارد و تپه های شنی، اطراف آن را احاطه کرده است. بیشتر جمعیت مرزوگا را بربر ها تشکیل می دهد.

هنگام بازدید از این مکان حتما سوار شتر شوید و به سمت تپه های شنی بروید و سبک زندگی بربرها را از نزدیک مشاهده کنید.

 

اگر به تماشا کردن پرنده های علاقه دارید، به شما پیشنهاد می کنیم فصل بهار را برای بازدید از این منطقه انتخاب کنید. همچنین بهترین زمان برای سفر به این منطقه، فصل بهار می باشد.

اما اگر دوست دارید در هوای پاییزی سفر کنید، می توانید مزروگا را به عنوان مقصدتان انتخاب کنید. در این فصل از سال هوا زیاد گرم نمی باشد و شما می توانید از هوای مطبوع در کویر لذت ببرید. 

 

شگفت انگیزترین مکان های بکر و جاذبه های گردشگری آفریقا + تصاویر

 

روستای مرزوگا به عنوان یک جاذبه گردشگری آفریقا در صحرای بزرگ این کشور قرار دارد

 

جزیره پراسلین از جاذبه های گردشگری آفریقا 

دومین جزیره گرمسیری بزرگ کشور سیشل، پراسلین نام دارد که در قلب اقیانوس هند قرار دارد. دو جاذبه اصلی پراسلین، ساحل آنسه لازیو که ساحلی زیبایی میباشد و برای غواصی کردن موقعیت فوق العاده ای محسوب می شود و ذخیره گاه طبیعی که از جنگل نخل محافظت شده، تشکیل شده است.

 

این ذخیره گاه طبیعی، محل زندگی بسیاری از پرنده های کمیاب، مانند طوطی سیاه و سیشل می باشد. بهترین زمان برای بازدید از این مکان، ماه دسامبر تا فوریه میباشد که در این فصل از سال ، هوا بسیار مطبوع است و گردشگران می‌توانند از هوای گرم آن لذت ببرند.

 

پارک کروگر از جاذبه های گردشگری آفریقا

پارک ملی کروگر یکی از بهترین پارک های شناخته شده در آفریقای جنوبی می باشد. نام این پارک را رئیس سابق این کشور نام گذاری کرده است. 

 

این پارک دارای سه هدف اصلی می باشد، که شامل حفاظت، آموزش و گردشگری می باشد. شما می‌توانید با گرفتن مجوز، با ماشین خودتان به گشت‌وگذار در این پارک بپردازید؛ اما اکثر گردشگران ترجیح می‌دهند به تورهایی که راهنما دارند یا تورهای سافاری بپیوندند.

 

بهترین زمان برای سفر به این مکان، فصل خشک زمستان می باشد که از ماه مه تا ماه اکتبر را شامل می شود 

 

شهر زیبای مراکش از جاذبه های گردشگری آفریقا

پس از رباط و کازابلانکا،سومی شهربزرگ، مراکش است. این شهر با تاریخ باستانی و معماری شگفت‌انگیز، محبوب‌ترین مقصد گردشگری مراکش و یکی از شگفت‌انگیزترین جاهای دیدنی آفریقا به شمار می‌رود.

مدینه، منطقه تاریخی شهر مراکش شناخته می شود و میدان اصلی آن جای بسیار پرازدحامی است.

 

همچنین مغازه های زیادی در این میدان وجود دارد که اگر قصد خرید سوغاتی دارید، می توانید از بازار این میدان خرید کنید. بهترین زمان سفر به مراکش از ماه مارس تا مه و بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر است.

 

شهر باستانی اقصر از جاذبه های گردشگری آفریقا

شهر اقصر، یکی از شهر های کشور مصر می باشد که عبور رود نیل از این قست، شهر اقصر را به دو نیم تقسیم کرده است. موزه های بی نظیری مانند موزه اقصر و موزه مومیایی در کرانه شرقی این شهر قرار دارند. 

 

دره پادشاهان و درکه کوئینز در شهر اقصر قرا دارند که شما می توانید برای باز دید از آن به آن سوی رول نیل و در کرانه باختری بروید. یکی از شاخص ترین جاهای دیدنی قاره آفریقا، دره پادشاهان نام دارد. این مکان محل دفن بسیاری از پادشاهان مصر باستان می باشد. 

 

بهترین زمان سفر به شهر اقصر، از مارس تا آوریل و بین ماه اکتبر و نوامبر است. در این ماه‌ها هوا برای گشت‌وگذار بسیار مساعد می باشد و همچنین تعداد گردشگران کم و هزینه هتل‌ها کم است.

 

کوه های ویرانگا از جاذبه های گردشگری آفریقا

حدود 700 کوه بزرگ در دنیا وجود دارد که در حدود 450 تا از آنها در منطقه آتشفشانی منقرض شده ای به نام ویرانگا در اوگاندا، رواندا و کنگو در شرق آفریقا واقع شده اند. بیشتر این کوه ها در منطقه ای به نام بویندی در نزدیکی اوگاندا قرار گرفته اند.

 

اگر شما زندگی پر از ماجراجویی و هیجان را دوست دارید که با چالش های زیادی روبرو شوید یک برنامه سفر به پارک ملی ویرانگا که در شمال کشور واقع شده است تهیه کنید. 

 

دره فیش ریور از جاذبه های گردشگری آفریقا

یکیی از بزرگ ترین دره های جهان، دره فیش ریور می باشد که در جنوب کشور نامیبیا واقع شده است.

 

این مکان به عنوان یکی از عجایب طبیعی قاره آفریقا به شمار می رود و از پرطرفدار ترین جاهی دیدنی این قاره محسوب می شود. اگر علاقه ی زیادی به ماجراجویی دارید، می توانید در امتداد تنگه فیش ریور حرکت کنید و یا به تماشای صخره های رنگارنگ بنشینید و از دیدن آن لذت ببرید.

 

منطقه آمو ریور – اتیوپی از جاذبه های گردشگری آفریقا

منطقه آمو ریور در جنوب غربی اتیوپی واقع شده است که بیش از 50 قبیله را در خود جای داده است. اگر هنر آفریقایی را دوست دارید حتما باید از این منطقه دیدن کنید چون میراث هنری عظیمی در این منطقه نهفته است.

این منطقه هنوز هم در آفریقا جایی است که تجارت و باور سنتی را برای بیشتر قبایل به همراه دارد و این یکی از جاذبه های دلربای گردشگری این منطقه است.

 

این منطقه به دلیل مسافت و دور بودن زیاد از طریق وسایل نقلیه بسیار سخت است. جنگجویان آنها معمولا کلاشینکف را با یک زنجیر از پشت خود آویزان میکنند. شاید این مورد کمی ترسناک باشد ولی قبیله ها باهم دوستانه رفتار میکنند و این مورد بیشتر برای دفاع خود در برابر دشمنان است.

 

شهر لالی بلا از جاذبه های گردشگری آفریقا

در کشور اتیوپی شهری به نام لالی بلا وجود دارد که به شهر زیارتی شناخته می شود. لالی بلا یکی از تاریخی ترین مکان های دیدنی قاره آفریقا به شمار می رود. ۱۱ کلیسای صخره‌ای یکپارچه در این شهر قرار دارد که گشت‌وگذار در آنها بسیار سرگرم‌کننده می باشد.

 

دین بیشتر ساکنان این کشور مسیحی ارتدکس میباشد و اکثر کلیساها در قرون ۱۲ و ۱۳ میلادی ساخته شده‌اند. اگر می خواهید از بهترین کلیسای این شهر دیدن کنید، به شما پیشنهاد می کنیم از کلیسای دیدن Bet Giyorgis بازید کنید. 

 

بهترین زمان برای سفر به این مکان، ماه اکتبر و مارس می باشد.

 

آبشار زیبای ویکتوریا از جاذبه های گردشگری آفریقا

درست در مرز بین زامبیا و زیمباوه ، آبشاری واقع شده است که به آن را با نام آبشار ویکتوریا می شناسند. از ماه دسامبر تا ماه مارس زیبایی این آبشار چند برابر می شود چرا که در این فصل از سال بارش باران زیاد می شود.

شما می توانید در هنگام کانوسواری یا رفتینگ در نزدیکی آبشار، از مناظر زیبای طبیعی نیز لذت ببرید یا می توانید برای تماشای غروب زیبای این منطقه سوار کشتی کروز شوید.

 

بهترین زمان سال برای بازدید از آبشار دیدنی ویکتوریا از ماه فوریه تا مه است، درست بعد از پایان بارش‌های تابستانی. در این مدت شاهد بیشترین حجم آب آبشار هستیم.

 

مطالب مرتبط :

شگفت انگیزترین مکان های دیدنی جهان (عکس)

متفاوت ترین هتل های دیدنی جهان با معرفی مکان و تصویر

عکس های دیدنی زیباترین مکان های توریستی جهان


بیوگرافی هنرمندان