laghari

اینستاگرام نازوب، رسانه اینستاگرام نازوب، مجله تفریحی سرگرمی نازوب،فن پیج نازوب

نحوه تولید حیرت انگیز برق از خاک گیاه و فرایند فتوسنتز گیاهان

مجموعه : علم و فناوری
نحوه تولید حیرت انگیز برق از خاک گیاه و فرایند فتوسنتز گیاهان

نحوه تولید حیرت انگیز برق از خاک گیاه و فرایند فتوسنتز گیاهان

 

به زودی این باتری های زیستی که با خاک گیاه تولید برق می کند در سراسر جهان به فروش می رسد و شما می توانید آن را خریداری نموده و گوشی خود را همیشه فول شارژ نگه دارید.

 

“پابلو ویدارته”، مبتکر اسپانیایی موفق شده است از فرایند فتوسنتز گیاهان الکتریسیته تولید کند. 

 

او در سن ۱۹ سالگی شرکتی نوپا به نام بیو (Bioo) پایه‌گذاری کرد که اکنون به کمک مهندسان نانوتکنولوژی و زیست‌شناسان به تولید باتری‌های زیستی می‌پردازد؛ محصولی که با تولید انرژی از طبیعت یکی از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌شود.

 

پابلو ویداترته که اکنون ۲۵ سال دارد درباره ساخت باتری‌های زیستی می‌گوید: «ما دریافتیم که در واقع گیاهان را نابود می‌کنیم و سپس صفحات خورشیدی می‌سازیم و تنها به راه‌حل‌هایی روی می‌آوریم که اوضاع را بدتر نکند، اما گام بعدی این است که بتوانیم کل معادله را برعکس کنیم و گیاهی را که از دست می‌دهیم دوباره زنده کنیم.»

 

باتری‌هایی که شرکت بیو طراحی کرده است از انرژی ناشی از تجزیه مواد آلی خاک، الکتریسیته تولید می‌کند. این باتری‌ها مانند باتری‌های سنتی، آنود و کاتود دارند اما در آنها به جای استفاده از موادی مانند لیتیم از مواد آلی استفاده می‌شود.

 

هنگام تجزیه مواد آلی الکترون‌هایی آزاد می‌شود که باتری‌های شرکت بیو آنها را از آنود به کاتود منتقل می‌کند و به این ترتیب جریان الکتریسیته شکل می‌گیرد.

 

همچنین

 

در مقاله علمی نیچر، ماریا فرناندا سردا شیمی‌دان دانشگاه اروگوئه در مونته است. سردا در مصاحبه با مجله نیچر درباره ی  حرفه خود و تولید برق از گل و گیاه گفت.

من با استفاده از رنگ‌های طبیعی که در میوه‌ها و گل‌ها پیدا می‌کنم، سلول‌های خورشیدی می‌سازم. سلول خورشیدی (Solar cell) یا سلول فتوولتائیک یک قطعه الکترونیکی است که به کمک اثر فوتوولتاییک، انرژی نور خورشید را مستقیما به الکتریسیته تبدیل می‌کند.

در این روش رنگدانه‌های گیاهان به نام “آنتوسیانین” (anthocyanins)، نور را جذب کرده و آن را به انرژی برای سوخت فتوسنتز تبدیل می‌کنند و من نیز از این انرژی برای تولید برق استفاده می‌کنم.

فناوری تبدیل رنگ‌های گیاهی به برق در سوئیس توسعه یافته اما من از آن فناوری در گیاهان بومی کشورم مانند گیاه فردوسی(Erythrina crista-galli)، استفاده می‌کنم.

 

 

مطالب مرتبط :

تولید جالب برق توسط شن و ماسه !!

از گل و میوه در خانه برق تولید کنید!؟

سوزاندن اجساد انسان ها برای تولید برق!!


بیوگرافی هنرمندان