laghari

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

فنگ شویی و عدد کوا در کنار هم روش های سبک زندگی، چیدمان خانه که اساسی ترین موضوع مورد بحث است را در بخش های قبلی توضیح دادیم بیان میکند. در کنار این دو مبحث جدید که می توان گفت شاخه ای از علم متافیزیک است به تعریف نقشه باگوا می پردازیم.

 

که می توانید کلیک کنید و اطلاعات خود را کامل کنید.

 

کلیک کن:

 

فنگ شویی

عدد کوانامبر

 

نقشه باگوا یا جدول فنگ شویی باگوا چیست؟

 

باید بدانید باگوا، نقشه انرژی فنگ شویی است و یکی از پرکاربردترین و مهم ترین ابزارها، در فنگ شویی کردن فضا به حساب می آید.

در واقع شما به کمک این ابزار، منزل، محل کار و فضای مد نظرتان را به 9 بخش تقسیم می کنید. 9 بخشی که هر کدام از آن ها به عنصر خاصی مرتبطند و موضوعات مهم زندگیتان مثل سلامتی، عشق و ثروت را مورد هدف قرار می دهند.

توجه داشته باشید که بر اساس قواعد فنگ شویی، زمانی که عناصر و دکوری های مختلف به صورت هدفمند در خانتان قرار داشته باشند، انرژی مخصوص آن ها در فضا جریان پیدا می کند.

پس با دکوراسیون خانتان بر اساس نقشه فنگ شویی باگوا، در هر بخش از منزلتان، انرژی و حس مخصوص آن را به جریان می اندازید تا تمرکزتان بر روی آن وجه خاص از زندگیتان معطوف شود.

 

نقشه باگوا را چگونه باید ترسیم کنیم؟

 

آموزش ترسیم و استفاده از نقشه باگوا و انواع نقشه های باگوا؟

1. باگوا هشت ضلعی:

باید بدانید باگوا از نظر لغوی به معنای هشت مثلث است. همان طور که در تصویر زیر می بینید، این هشت مثلثی که دور مرکز قرار گرفته اند، کنار هم یک هشت ضلعی را تشکیل می دهند که هر کدام از آن ها نمایانگر جهت، رنگ و عنصر خاصی می باشند.

مرکز این نقشه هم مرتبط به تعادل یین و یانگ است و نماد سلامتی و تندرستی است.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

توجه داشته باشید که تصویر بالا، نوع کلاسیک و سنتی نقشه باگوا است که برای استفاده از آن باید از قطب نما و جهت های اصلی استفاده کنید.

نکته: علت این که بالای نقشه جنوب و پایین نقشه شمال است، این است که در چین باستان، جنوب را نماد آسمان و شمال را نماد زمین می دانستند.

2. باگوا مربعی:

 

نقشه باگوایی که در پایین می بینید، نوع ساده تر شده باگوا کلاسیک است تا از آن بتوانید در خانه های مدرن و امروزی به آسانی استفاده کنید.

این نقشه مرتبط به مکتب کلاه سیاه فنگ شویی یا BTB است که به کمک آن می توانید منزلتان را به 9 بخش تقسیم کنید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

چگونه خانه را بر اساس نقشه باگوا بخش بندی کنیم؟

 

برای استفاده و کشیدن نقشه باگوا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. با یک مقیاس مشخص نقشه منزلتان را بکشید:

برای این که بخش بندی باگوا به صورت دقیق تری انجام شود، بهتر است که به جای تصویر ذهنی که از نقشه خانتان دارید، آن را با مقیاس مشخصی روی کاغذ بکشید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

مرحله اول ترسیم نقشه باگوا: با یک مقیاس مشخص نقشه منزلتان را بکشید

نکته: پس حتما از متر برای اندازه گیری قسمت های مختلف خانتان استفاده کنید و همه اتاق ها و راهروها و کمدها را داخل نقشه رسم کنید.

 

2. نقشه را به صورتی بچرخانید تا درب ورودی در پایین قرار بگیرد:

این آموزش رسم نقشه باگوا، مرتبط به مکتب کلاه سیاه است که درب ورودی باید منطبق بر خط پایینی نقشه قرار بگیرد.

مرحله دوم ترسیم نقشه بگوا: نقشه را به سمتی بچرخانید تا درب ورودی در پایین قرار بگیرد.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

نکته: در واقع درب ورودی همان دهانه انرژی چی است که انرژی از آن وارد منزلتان می شود.

3. نقشه را به 9 بخش مساوی تقسیم کنید:

طول و عرض نقشه ای که کشیده اید را به سه بخش مساوی تقسیم کنید و مطابق نقشه باگوا، خطوط آن ها را رسم کنید تا منزلتان به 9 بخش تقسیم شود.

مرحله سوم ترسیم نقشه باگوا: نقشه را به 9 بخش مساوی تقسیم کنید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

نکته: این مرحله را با رنگ مداد یا خودکار متمایز انجام دهید تا بخش بندی ها به صورت واضح تری دیده شوند.

 

4. هر بخش را مثل نقشه باگوا نام گذاری کنید:

در آخر عنصر، جهت، رنگ و موضوع هر بخش را روی نقشه بنویسید.
اگر نقشه خانمان شکل هندسی منظمی نداشت، چه کنیم؟

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

ایده آل ترین حالت برای ترسیم نقشه باگوا، پلان و نقشه های مربعی و مستطیل شکل هستند که هیچ بخش اضافه یا از دست رفته ای در آن وجود ندارد.

اما در بسیاری موارد پلان خانه ها به این شکل نیستند و ممکن است قسمتی از نقشه خالی بماند و یا قسمتی از نقشه بیرون بزند. در چنین شرایطی، حالت های زیر را در نظر بگیرید:

 

1. بخش های بیرون زده از نقشه باگوا:

 

همان طور که در پلان زیر می بینید، تراس از نقشه باگوایی که ترسیم کرده ایم، بیرون زده است. از آن جا که تراس در کنار بخش خرد و دانش و عنصر خاک قرار دارد، می توانیم آن را نیز بخش شمال شرقی در نظر بگیریم.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

2. بخش های از دست رفته نقشه باگوا:

 

به پلان خانه زیر نگاه کنید. همان طور که می بینید، قسمت جنوبی که مربوط به عنصر آتش است، کامل نیست و دارای گوشه از دست رفته است. در این حالت می توانید در آن ناحیه آینه قدی نصب کنید و یا از آباژور ایستاده استفاده کنید و چند ساعتی در روز آن را روشن بگذارید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

همچنین به جای آینه یا آباژور، می توانید از درختچه و گیاهانی که ارتفاع بلندی دارند، نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که این درمانگرها، انرژی گوشه های از دست رفته را فعال می کنند.

 

3. نقشه های خانه بسیار پیچیده:

 

اگر نقشه منزلتان بسیار پیچیده است یا باید از متخصصان فنگ شویی کمک بگیرید یا به جای کل خانه، از نقشه باگوا برای تنها اتاق خوابتان استفاده کنید. چرا که اتاق خواب تاثیر زیادی بر شما دارد و زمان زیادی را در آن سپری می کنید.

 

هر بخش را چگونه بر اساس باگوا دکوراسیون کنیم؟

 

بعد از این که هر بخش از خانتان را طبق مراحل بالا مشخص کردید، زمان این است که بر اساس نیازی که دارید انرژی آن بخش را با دکوری و درمانگرهای خاص فعال کنید.

1. بخش شغل و مسیر زندگی:

این بخش مربوط به عنصر آب است و در جهت شمال نقشه باگوا قرار دارد. اگر نیاز به پیشرفت و ارتقای شغلی دارید، می توانید با قرار دادن تابلویی که منظره دریا و رود دارد، آکواریوم، آبنما یا استفاده رنگ های مشکی و آبی تیره، انرژی این بخش را فعال کنید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

2. بخش دانش و خرد:

 

مرتبط به عنصر خاک و جهت شمال شرقی نقشه باگوا می باشد. در حالتی که در حال گذراندن دوره های علمی و آکادمیک هستید و یا نیاز به آگاهی بیشتر در مورد خودتان دارید، فعال کردن انرژی این بخش می تواند کمکتان کند.

توجه داشته باشید که رنگ هایی با تناژ زمینی، مثل خاکی، رسی یا اخرایی و کریستال ها، انرژی قسمت دانش و خرد را به جریان می اندازند. البته علاوه بر این ها می توانید کتابخانه و میز مطالعه را نیز در این بخش چیدمان کنید.

3. بخش خانواده و سلامتی:

بخش خانواده و سلامتی به عنصر چوب و جهت شرقی ارتباط دارد که آن را می توانید با شکل های مستطیلی، رنگ قهوه ای و سبز و گیاهان طبیعی فعال کنید.

همچنین برای اهمیت به اعضای نزدیک خانوادتان، تابلوهای عکس آن ها را در این قسمت می توانید نصب کنید.

4. بخش ثروت و فراوانی:

مانند بخش قبلی، عنصر مرتبط به این بخش نیز چوب است و در جهت جنوب شرقی نقشه باگوا قرار دارد.

برای جذب ثروت و فراوانی می توانید اشیایی که واقعا برایتان ارزش دارند و یا نمادی از جایی که از آن کسب درآمد دارید را در این بخش قرار دهید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

همچنین رنگ بنفش و طلایی و گیاهانی که برگ گرد و دایره ای دارند، نیز برای دکور این قسمت مناسب است.دکوراسیون جهت جنوب شرقی و ثروت نقشه باگوا با گیاهانی که برگ گرد و دایره ای دارند

5. شهرت و خوشنامی:

 

این که در حال حاضر در جهان چگونه شناخته می شوید و یا این که علاقه دارید در آینده چگونه شناخته شوید، به بخش شهرت و خوشنامی مرتبط است. توجه داشته باشید که عنصر این قسمت آتش است و در جهت جنوب نقشه قرار دارد.

این بخش را می توانید با مدارک، گواهی نامه ها، مدال ها و افتخاراتی که کسب کرده اید، دکور کنید. همچنین باید بدانید که رنگ های قرمز و نارنجی و شمع، عنصر آتش را تقویت می کنند که برای قسمت شهرت مناسبند.

6. عشق و ازدواج:

 

رنگ های صورتی، سفید و طیف های قرمز، سنگ رز کوارتز و تابلوهایی که عشق دو طرفه و ازدواج را به تصویر می کشند، برای تقویت این بخش از منزلتان مناسب هستند که حس عشق را به وجود می آورند.

توجه داشته باشید که عنصر این بخش خاک است و در جنوب غربی قرار دارد.

7. کودکان و خلاقیت:

عنصر بخش غربی نقشه باگوا فلز است و جایی است که باید توجهتان را به کودکتان معطوف کنید. دکوری های آینه ای، متریال های فلزی و شکل های دایره و بیضی تقویت کننده انرژی این بخش هستند.

دکوراسیون جهت غرب نقشه باگوا با دکوری و اکسسوری های فلزی و طلایی

برای مثال برای تمرکز بر روی زندگی کودکتان، می توانید عکس های او را در قاب های فلزی و نقره ای روی دیوار این قسمت از منزلتان دکور کنید.

8. سفر و اشخاص سودمند:

مانند بخش قبلی، عنصر شمال غربی نقشه باگوا نیز فلز است. پس انرژی این قسمت را با رنگ های نقره ای و طلایی و با متریال هایی از جنس فلز می توانید، تقویت کنید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

همچنین با قرار دادن تصاویر و نماد افرادی که باعث پیشرفت شما می شوند و قابلیت و توانایی هایی جدیدی به شما می دهند، و استفاده از کره و یا نقشه زمین، می توانید اهمیت اشخاص سودمند و سفر را در این بخش نشان دهید.

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

9. سلامتی:

 

این بخش به قلب خانه شناخته می شود. چرا که در مرکز خانه قرار دارد و تمرکزش بر روی سلامتی جسمانی و روحی است. شکل های مربعی و رنگ های زرد و خاکی و عناصر سنگی، سرامیکی و کریستالی انرژی این بخش را فعال می کند.

دقت داشته باشید که بهتر است این بخش را بسیار مرتب و خلوت نگه دارید، تا انرژی چی به صورت آزادانه در تمام خانه پخش شود.

 

چه نکات دیگری را برای استفاده از نقشه باگوا باید بدانیم؟

 

درجه های دقیق ترین باگوا توسط قطب نما

 

نقشه باگوا چیست؟ جدول فنگ شویی باگوا در کسب درآمد و آرامش

 

1. اگر خانه دوبلکس یا دو طبقه دارید، ابتدا طبقه اول را بر اساس نقشه باگوا تقسیم بندی کنید. در حالتی که طبقه دوم پلان مشابهی با طبقه اول دارد، می توانید از همان نقشه برای این طبقه استفاده کنید.

اما اگر نقشه این دو قسمت مشابه نیست، محل داخل شدن به طبقه دوم را ورودی در نظر بگیرید و باگوا را برای آن رسم کنید.

2. بهتر است تمرکزتان را بر روی تقویت حداکثر 3 بخش از نقشه باگوا بگذارید.

در واقع شرایط زندگی همیشه در حال تغییر است و هر کدام از ما در برهه های زمانی خاص، چالش ها و اهداف مختلفی، مثل کسب سلامتی و ثروت را پیش رویمان داریم.

پس ببینید در حال حاضر مهم ترین اولویت های زندگیتان چیست و آن ها را برای تقویت در خانتان انتخاب کنید تا با انرژی متمرکزتری به آن ها دست پیدا کنید.

3. باید بدانید که مکتب کلاه سیاه فنگ شویی (BTB) ترکیبی از فنگ شویی کلاسیک، فلسفه بودیسم، تائویسم و کنفسیوس، روانشناسی و احساس است.

در واقع نقشه باگوا این مکتب، یک نقشه مفهومی است تا به شما کمک کند با دیدن عناصر مختلف در بخش های خانتان، به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه، به انرژی و انگیزه رسیدن به اهدافتان دست پیدا کنید.

نکته: میزان تاثیر این ابزار فنگ شویی، به انگیزه و نیت خودتان بستگی دارد تا در راستای آن هدف، تغییرات لازم را در زندگیتان ایجاد کنید.

4. نقشه باگوا مقیاس پذیر است. به این معنی که تنها به خانه یا محل کار محدود نیست و از آن برای بخش بندی چه محیط های بزرگ تر و چه محیط های کوچک تر، مثل اتاق خواب و میز کار نیز می توانید استفاده کنید.

 

خط پایانی:

انجام این کارها در مرحله اول نیازمند درک تمامی مطالب از جمله: شناخت عدد کوانامبر، درک صحیح و شناخت درست فنگ شویی و نقشه های باگوا، همچنین شناخت علم متا فیزیک که اصلی عامل برای درک موارد و مسائل پیرامون ما است.

همه ما قطعا می دانیم این انرژی است که این جهان را به حرکت وا می دارد. پس با انجام یک سری کارهای اصولی می توانید تمامی انرژی های درونی و بیرونی خود را مثبت و زیبا نگه دارید و هر لحظه از این انرزی های مثبت دعوت کنید که همراه شماباشند!

 

مطالب مرتبط

 

عدد کوانامبر چیست؟ روش محاسبه عدد کوا؛ عدد شانس و عنصر شما

فنگ شویی چیست از 0 تا 100 فنگ شویی/ حقیقت یا خرافات

تشخیص عدد شانس، عنصر و جهت جغرافیا با عدد کوانامبربرچسبها:

بیوگرافی هنرمندان