اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

ویروس ها مهمان های ناخوانده ای که همه ی زندگی افراد و جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. تا کنون بیش از 6 هزار گونه ویروس در جهان شناخته شده است که بالای 60 درصد آن به مرگ ختم شده است.

 

ویروس‌ها قطعه‌ای از نوکلئیک اسید هستند که درون یک پوشش پروتئینی به‌نام کپسید محصور شده‌است.

 

ویروس‌ها از باکتری‌ها بسیار کوچک‌تر هستند و فقط با میکروسکوپ الکترونی قابل مشاهده‌اند. ویروس با استفاده از امکانات سلولی میزبان تکثیر می‌شود و فعالیت اصلی یاخته‌های میزبان را مختل می‌کند.

 

ویروس آبله میمون که تا کنون 77000 نفر را امسال مبتلا کرد و در سراسر جهان در حال گسترش است اما تا کنون توجه چندانی به آن نشده است!؟

 

اولین دختری که پس از 50 سال به آبله میمون مبتلا شد

 

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

 

آنجلیکا لیفافو 6 ساله در کلینیک روستایی در مرکز جمهوری دموکراتیک کنگو، که توسط آبراه‌ها و جنگل‌ها از جهان جدا شده است، لباس خود را در دست گرفته و در حالی که پرستاران با لباس‌های محافظ در صدصد بهبود سوزش صدها جوشی که او را آزار می‌دهند هستند اما همچنان جیغ می کشد…

 

 

پدر او، لیسونگی لیفافو، با چشمان متورم و گریان خود، نظاره گر درد و رنج دختر 6 ساله اش است اما کاری نمی تواند انجام دهد.

 

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

 

آنجلیکا لیفافو، 6 ساله، که مبتلا به آبله میمون است، روی تختی در مرکز بهداشتی یالولیا می نشیند.

 

سازمان‌های بهداشت جهانی در طول شیوع کنونی موارد بسیار کمتری را در آفریقا نسبت به اروپا و ایالات متحده شمارش کرده‌اند که امسال با ورود این بیماری به سواحل خود، تعداد محدودی واکسن را دریافت کردند.

CDC آفریقا می گوید که جمهوری دموکراتیک کنگو بیش از 4000 مورد مشکوک و تایید شده و 154 مورد مرگ در سال جاری داشته است که بخشی از آن بر اساس داده های مقامات بهداشتی است. این بسیار کمتر از 27000 مورد عجیب ثبت شده در ایالات متحده و 7000 مورد در اسپانیا است.

 

تئوپیست مالوکو، 42 ساله، یک مقام بهداشتی محلی، از رودخانه کنگو عبور می کند تا نمونه های پوستی را برای موارد احتمالی آبله میمون در روستاهای تحت نظارت او در Tshopo جمع آوری کند.

 

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

 

او گفت که برای جلوگیری از خراب شدن، نمونه ها باید سرد نگه داشته شوند و ظرف 48 ساعت به آزمایشگاه برسند، اما اغلب اینطور نیست.

 

تئوپیست مالوکو، 42 ساله، یک مقام بهداشتی محلی، ضایعات روی بازوهای زنی را که از آبله میمون رنج می‌برد و اخیراً فرزندی را به دلیل همین بیماری از دست داده، در یالوکومبه، توپو، بررسی می‌کند.

 

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

 

Beyande Kidicho، که فرزندانش Miracle Kidicho، 3، Dorcs Kidicho، 9، و Nathan Kidicho، 6 ساله، همگی از آبله میمون رنج می برند.

این مرد موش ی را در دست دارد که توسط پسر بزرگش در روستای Yalokombe به خانه آورده شده است. آیا این موشی که در دست دارد برای غذای سه فرزندش گرفته است؟

 

لیاتالی لوفمبا، که کودک سه ساله اش بر اثر آبله میمون درگذشت، روبروی خانه خود در روستای یابویا، یاکوسو، توشوپو نشسته است.

 

لیتوکا وندا دیتی، 41 ساله، که از آبله میمون رنج می‌برد، با خانواده‌اش بر سر قبر نوزادش که در 6ماهگی به دلیل آبله میمون درگذشت، در روستای یالانگا، در یاکوسو، توپو، جمهوری دموکراتیک جمهوری دموکراتیک، دعا می‌کند.

 

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

 

کنگو، در 3 اکتبر 2022. در اوج بیماری، به قدری گلو درد داشت که تلاش می کرد بزاق خود را قورت دهد. جای زخم های گرد هنوز روی بدنش وجود دارد و استخوان هایش درد می کند.

 

زمانی که او در بیمارستان بستری بود، پسر شش ماهه اش به آبله میمون مبتلا شد و درگذشت.

 

او در تکه ای از خاک شنی در کنار خانه خشتی او به خاک سپرده شده است.

 

اولین دختر مبتلا به آبله میمون پس از 50 سال+ عکس

 

او گفت: ما می خواهیم یک کمپین واکسیناسیون وجود داشته باشد. با گذشت از رنجی که کشیده ایم، اگر بسیاری از مردم به این بیماری مبتلا شوند فاجعه بار خواهد بود.

 

امیدواریم با رعایت نکات اصولی در جهت پیشگیری از شیوع آبله میمون هر چه زودتر سازمان بهداشت جهانی نیز کمپین واکسیناسیون را راه اندازی کند.

 

 


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان