کشف دست 2 هزار ساله جنجالی ترین کشف جادویی دنیا

کشف دست 2 هزار ساله جنجالی ترین کشف جادویی دنیا

حیرت کاشفان و باستان شناسان از کشف یک دست برنزی دو هزار ساله با علامت های سحر و جادو!

 

جزئیات کشف یک دست برنزی مرموز که باستان شناسان را حیرت زده کرد. علامت های جادویی در دل زمین با قدمتی بیش از 2 هزار سال !

 

نگاهی داریم به جنجالی ترین کشف جادویی دنیا!

 

کشف دست 2 هزار ساله جنجالی ترین کشف جادویی دنیا

 

باستان شناسان یک دست مرموز برنزی در اسپانیا کشف کرده‌اند که 2100 سال قدمت دارد و بر روی آن نوشته‌هایی باستانی یا جادویی با یک خط ناشناخته وجود دارد.

 

این شیء عجیب مشخص می‌کند که تاریخ سرزمین باسک بسیار پیچیده‌تر از آن چه باستان شناسان تصور می‌کردند، بوده است.

 

در قرن اول قبل از میلاد، ارتش مهاجم روم باستان به شهری در قسمت پایین قلعه‌ای در کوه ایرولگی حمله کرد و آن را سوزاند. گفته می‌شود که ساکنان سرزمین باسک، همه چیز خود را رها کردند.

 

ساکنان باستانی این سرزمین، هزاران سال پیش این مکان را ترک کردند؛ بنابراین برای باستان شناسان، این سرزمین هنوز مانند هزاران سال پیش به نظر می‌رسد.

 

کشف دست 2 هزار ساله جنجالی ترین کشف جادویی دنیا

 

تصاویر حاکی از آن هستند که باستان شناس، لیر ملکورا (Leire Malkorra) در حین حفاری در دره آرانگورن در شمال اسپانیا‌ متوجه یک شیء غیرعادی شد که از خاک بیرون زده بود.

 

ظاهراً او با احتیاط این شیء را از خاک بیرون آورد و آن را برای کارشناسان فرستاد. کارشناسان با جدا سازی لایه‌های خاک از روی این شیء پی بردند که حروف ناشناخته‌ای روی این کتیبه نوشته شده است.

 

مورخان پیش از این اکتشاف تصور می‌کردند که مردم سرزمین باسک تا قبل از معرفی الفبای لاتین توسط رومی‌ها، زبان نوشتاری نداشتند. با این حال کشف این دست مرموز برنزی خلاف باور آن‌ها را اثبات کرد.

 

کشف دست 2 هزار ساله جنجالی ترین کشف جادویی دنیا

 

به گفته کارشناسان، در این حکاکی از الفبای اولیه زبان باسک استفاده شده است. درواقع این متن، قدیمی‌ترین متنی است که به زبان باسک نوشته شده است. رمزگشایی این نوشته برای کارشناسان بسیار دشوار بود.

 

از طرفی اشکال حک شده روی این دست بسیار شباهت با علامت های جادویی در تاریخ دارد.

 

 

کارشناسان موفق شدند فقط کلمه اول این متن را رمزگشایی کنند. کلمه اول این متن (“sorioneku”) به معنای فال نیک یا خوشبختی است.

باستان شناسان قصد دارند دست مرموز برنزی را عمیق‌تر مطالعه کنند تا اطلاعات بیشتری درمورد مردم باسک باستان و این کتیبه به دست آورند.

 

کشف دست 2 هزار ساله جنجالی ترین کشف جادویی دنیا

 

 

تفسیر نشان های جادویی روی دست مرموز 2 هزار ساله

 

 

اس شیطانی S

 

نشانه‌ی کمربند رعد و برق و به معنای نابودگر است.

در اساطیر سلاح زئوس بود. و برای قدرت بر سایرین پوشیده می‌شد.

 

مثلث ∇

 

چنین مثلثی اشاره به دنیای پس از مرگ و دنیای مردگان دارد! 

 

مثلث نماد ما برای حقیقت است. به عنوان یک نماد برای تمام حقیقت، کلید همه علم، به همه عقلانیت دارد، و مطالعه آن با برخی از موارد منجر می شود گام به داخل و خارج از آن درب که در آن رمز و راز زندگی فراتر از یک مشکل است

و تبدیل به وحی می شود. مثلث یک واحد است، هر بخش از مثلث یک واحد است، از این رو، به این ترتیب است که هر بخش کل ظاهر می شود.

 

دو نمادی که روی این دست باستان شناسان را به فکر فرو برده است و مطالعه و کشف این علامت ها و رمز گشایی از آن همچنان ادامه دارد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان