خبرهای جدید و جنجالی نوزاد زنده شده در غسالخانه+ فیلم و عکس

مجموعه : اخبار حوادث
خبرهای جدید و جنجالی نوزاد زنده شده در غسالخانه+ فیلم و عکس

زنده شدن نوازد پس از 9 ساعت در سردخانه روی سنگ غسالخانه معجزه یا اشتباه پزشکی!

 

به گزارش نازوب، در روزی که گذشت اخباری از زنده شدن یک نوزاد دو ماهه در غسالخانهه ای در آبدانان منتشر شد. این نوزاد که اهل شهرستان آبدانان در جنوب استان ایلام است با نارسایی مادرزادی متولد شده و دو ماه تحت مراقبت بوده که شب گذشته حال نوزاد وخیم گزارش می‌شود.

 

خبرهای جدید و جنجالی نوزاد زنده شده در غسالخانه+ فیلم و عکس

 

متأسفانه با وخیم شدن اوضاع نوزاد به والدین خبر فوت فرزند را می‌دهند، و مسئولان بیمارستان گواهی فوت کودک را صادر کرده و تحویل والدین می‌دهند.

والدین که از این خبر شوکه شده‌اند در کمال ناباوری فرزند خود را به آبدانان برای تدفین انتقال می‌دهند که بعد از تحویل به مسئول غسالخانه آبدانان متوجه تپش قلب این نوزاد می‌شود و با اطلاع به والدین مبنی بر زنده بودن نوزاد به اورژانس آبدانان را باخبر می‌کنند.

 

روایت مسئول غسالخانه از زنده شدن نوزاد به صورت ویدئو

 

 

مرتضی بیگی، مسئول غسالخانه آبدانان در این باره گفت:

به‌رسم معمول جهت غسل میت وارد غسالخانه و با پیکر کودک 2 ماهه‌ای روبه‌رو شدم که باید غسل داده شود؛ اما با نگاهی به پیکر نوزاد متوجه آن شدم که دارد نفس می‌کشد و دارای ضربان قلب است.

 

اقدامات احیا با توجه به آموزش‌ها و دانسته‌های خود برای زنده‌شدن انجام و مراتب به اورژانس اعلام و پیکر نوزاد به بیمارستان منتقل شد.”

 

جزئیات بیماری و زنده شدن نوزاد در غسالخانه

 

با این وجود، ایمانی پدر نوزاد در ارتباط با چگونگی ماجرای بستری و اعلام مرگ نوزاد خود گفت: 2 ماه پیش به علت پارگی کیسه آب مادر و زمان باقی‌مانده تا زایمان طبیعی، نوزاد از طریق سزارین در بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان به دنیا آمد که متأسفانه با افت اکسیژن خون همراه شد.

 

وی افزود: بیمارستان رسول اکرم آبدانان بنابر شرایط پیش‌آمده و نبود امکان برای مراقبت ویژه اطفال؛ اقدام به اعزام این نوزاد به بیمارستان طالقانی ایلام می‌کند که نوزادمان به مدت 16 روز در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بوده و پس از بهبودی اعلام می‌شود نوزاد مشکلی نداشته و طفل می‌تواند از طریق شیر مادر تغذیه کند و ترخیص می‌شود.

 

پدر نوزاد ادامه داد:

 

بعد از گذشت حدود ۲ماه از تولد نوزاد در چند روز پیش مجدداً احساس کردیم که فرزندمان دچار مشکل شده و او را به بیمارستان رسول اکرم(ص) بردیم؛ کارکنان این بیمارستان به علت نداشتن امکانات تخصصی و وجود سابقه بیماری باردیگر اقدام به انتقال نوزاد به بیمارستان امام خمینی(ه) استان ایلام کردند.

 

ایمانی گفت:

متأسفانه بیمارستان امام خمینی(ره) به این موضوع اهمیت زیادی نداده و طفل را به‌جای بستری در مراقبت‌های ویژه کودکان، در بخش عمومی اطفال این بیمارستان بستری کردند و یک دستگاه اکسیژن در کنار طفل قرار داده تا با حضور مادر مشکل اکسیژن نوزادمان برطرف شود.

 

مادر نوزاد نیز گفت:

شامگاه 5 شنبه یکی از پرستاران این بیمارستان وارد اتاق شد و اقدام به قطع اکسیژن بیمارمان کرد و به من توضیح داد، چون امکان استفاده از ماسک دستگاه برای نوزاد نیست؛ فلذا دستگاه اکسیژن را در کنار کودک و بر سینه نوزاد گذاشته می‌شود.

 

خبرهای جدید و جنجالی نوزاد زنده شده در غسالخانه+ فیلم و عکس

 

وی افزود: با اقدام پرستار بعد از دور شدن دستگاه اکسیژن، نوزادم دچار کمبود اکسیژن شد و تقریباً از هوش رفت؛ با تکان خوردن طفل فهمیدم فرزندم دارد از دست می‌رود.

پرستاران را خبر کردم و با استیصال از این اتاق به آن اتاق به این طفل اکسیژن‌رسانی مجدد شد ولی به دلیل اینکه مدت‌زمان زیادی نوزاد بدون اکسیژن بود تنفس فرزندم با سختی انجام شد.

 

مادر این نوزاد با بیان اینکه “پزشک معالج در گفت‌وگو با من از بهبودی مجدد کودک اظهار ناامیدی کرد و اعلام داشت فرزند شما تقریباً فوت‌شده و فقط منتظر مرگ آن هستیم” گفت:

با شنیدن سخن پزشک معالج از وی خواستم که حداقل جسد را تحویل دهند تا با خود ببریم؛ کادر درمان بیان کردند که ما نمی‌توانیم یک نوزاد که هنوز از دنیا نرفته را جواز دفن دهیم.

علی‌رغم گفته پزشک معالج، دستور تسویه و اقدامات ترخیص داده و از من درخواست ۵ میلیون تومان هزینه بیمارستان شد، در حین اقدامات تسویه، کادر درمانی گواهی فوت را صادر و جسد را به سردخانه منتقل می‌کنند.

 

پدر این نوزاد هم گفت:

بعد از تحویل اعلام فوت فرزند و ارائه گواهی فوت راهی سردخانه شدیم که آنجا هم به ما گفتند؛ باید از طریق آمبولانس حمل جسد نوزاد انتقال پیدا کند ولی با اصرار ما مسئولیت و تعهد شخصی با ماشین خودم اقدام به آوردن پیکر فرزندمان به آرامستان ایلام کردیم که کسی تحویل نگرفت و مسئولان غسالخانه ایلام اظهار داشتند روز تعطیل است و این شد که پیکر تحویلی را به آبدانان آوردیم.

 

ایمانی تأکید کرد:

 

در مسیر انتقال متوجه شدم که نوزاد فوت‌شده سرفه می‌زند اما برادرم که همراه من بود آن را خیال‌بافی تلقی کرد و نهایتاً نوزاد به آبدانان و غسالخانه منتقل و با تشخیص مسئول غسالخانه مشخص شد که نوزاد دارای نبض و تپش قلب است که اقدامات احیا توسط غسال انجام و مجدد به بیمارستان رسول اکرم(ص) انتقال یافت و بیمارستان رسول اکرم(ص) زنده‌بودن نوزاد را تأیید و اقدامات درمانی را شروع کرد.

 

بازی با جان انسان ها!!

 

با این حال گفته می‌شود این نوزاد به‌دلیل مشکلات اخیر در کما به‌سر می‌برد و زنده‌ماندن وی در هاله‌ای از ابهام است.

 

 

واکنش و بیانیه دانشگاه علوم پزشکی ایلام

 

جمیل صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در کارگروه رسانه‌ای در این خصوص گفت:

از صحت و سقم این خبر اطلاع دقیقی ندارم، اما با توجه به اینکه نوزاد دارای نارسایی مادرزادی است، از هم استانی‌های عزیز درخواست دارم که شماره خانواده نوزاد را به منظور ارائه خدمات و جراحی رایگان بر روی نوزاد، در اختیار ما قرار دهند.

وی افزود: امیدوارم با پیدا کردن خانواده نوزاد بتوانیم با انجام جراحی بر روی نوزاد مذکور، او بتواند بدون نارسایی مادرزادی و هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه دهد؛ موضوع در دست بررسی خواهد بود.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان