falhafezz
بیوگرافی بازیگرانlaghariراهنمای اقامت و مهاجرت
falhafezz

جشن دپ ایران برای رسیدن به 6 میلیارد دلار؟!

جشن دپ ایران برای رسیدن به 6 میلیارد دلار؟!

جشن غمگین ایران برای رسیدن به 6 میلیارد دلار؟!

 

 

جزئیات جنجالی آزادسازی میلیارد دلارهای ایران…

 

شب گذشته بعد از مدتها انتظار بالاخره جزئیات تبادل زندانیان دو تابعیتی در ایران در ازای آزادسازی مقادیری از منابع ایران در خارج از کشور رسما توسط مسئولان ایران تایید شد.

«با رای به رییسی او را در قبول مسوولیت یاری کنیم». جمله‌ای که سعید جلیلی مخالف سرسخت برجام و توافق ایران و آمریکا درباره رئیس دولت گفت.

 

وزارت خارجه کره جنوبی: امیدواریم موضوع وجوه مسدود شده ایران به راحتی حل شود

 

جشن دپ ایران برای رسیدن به 6 میلیارد دلار؟!

 

وزارت امور خارجه کره جنوبی پس از توافق تهران و واشنگتن برای آزادی جاسوسان آمریکایی در ایران ابراز امیدواری کرد که موضوع دارایی‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی به راحتی حل شود.

وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز (جمعه) با انتشار بیانیه‌ای به اخبار مربوط به آزادی پنج جاسوس ایرانی- آمریکایی که در ایران بازداشت شده بودند، واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرد که هیچ اطلاعاتی در رابطه با گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر اینکه تهران پنج جاسوس آمریکایی را به عنوان بخشی از قراردادی آزاد کرده است که بر اساس آن شش میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در کره جنوبی آزاد می‌شود، ندارد.

این وزارت‌خانه در بیانیه خود افزود: دولت ما در حال رایزنی نزدیک با کشورهای درگیر، شامل ایالات متحده و ایران برای حل موضوع وجوه مسدود شده ایران بوده و امیدوار است که این موضوع به صورت دوستانه حل شود.

امپراطوری جلیلی از طریق نیروهایش در سطوح مختلف انسانی در بدنه دولت از جمله سیاست خارجی کاملا مشهود است و علی باقری کنی، مذاکره کننده دولت رئیسی در صدر آن است که انتقادات جدی به عملکردش در طول مذاکرات وجود دارد.

 

به گزارش نازوب به نقل از خبرگزاری ها، کارشناسان و تحلیل گران بر خلاف نظر جلیلی و رئیسی و علی باقری، رئیس تیم مذاکراه کننده معتقدند وضعیت اقتصادی کشور به برجام و تحریم‌های ناشی از تعطیلی آن گره خورده و اینطور نیست که اراده ما در این زمینه تأثیرگذار باشد.

 

روزنامه نیویورک تایمز مدعی شده مطابق با توافق حاصله میان ایران و آمریکا، پنج زندانی آمریکایی در ازای آزادی چند زندانی ایرانی و دسترسی تهران به شش میلیارد دلار برای اهداف بشردوستانه، اجازه ترک ایران را پیدا خواهند کرد. مراد طاهباز، سیامک نمازی و عماد شرقی از جمله زندانیان آزاد شده توسط ایران هستند.

 

نام ۲ زندانی آزاد شده دیگر ذکر نشده است. نیویورک تایمز به نقل از دو منبع مطلع نوشت که یکی از ۲ زندانی ناشناس آزاد شده یک «دانشمند» و دیگری یک «تاجر» است.

 

به گفته منابع آگاه دولت قطر اموال ایران را کنترل خواهد کرد و تنها به ایران اجازه خواهد داد تا برای خرید کالاهای بشردوستانه از آن استفاده کند.

 

 

این خبر با واکنش کاربران در توئیتر فارسی روبرو شد. آنان اعتقاد داشتند این همه طولانی شدن روند مذاکرات که باعث ضعیف‌تر شدن هر چه بیشتر قدرت خرید مردم در داخل کشور شده، چه دستاوردی را برای ایران داشته است.

 

آنان همچنین اعتقاد داشتند این تبادل با شرایط بهتر در دولت قبلی قابل تصور بود.

 

رضا کاشف در این باره نوشت: خب بچه‌ها ی عزیز! قصه‌ی ما به سر رسید. دلارهای کُره به قطر رسید اما به ایران نرسید. تا دلاری دیگر و عزت و اقتداری دیگر، بدرود

 

علی سعدوندی (اقتصاد دان) از دید دیگری به ماجرا نگاه کرد: خدا رو شکر که بالاخره دلارهای مردم ایران در کره جنوبی به قطر منتقل شده و نفت در برابر غذا می شود.

اما جالب‌تر آنکه توپخانه رسانه‌ای رانتخواران خیلی سوسکی و زیر پوستی موجب آغاز ارزپاشی فرزینی شده و قبل از آنکه پول ما به قطر برسد، ذخایر ارزشمند ارزی صرف فرار سرمایه تبدیل شده است.

احسان سابق هم فرقی در ماجرای بلوکه شدن پول‌های ایران در کره و قطر ندانست: تا دیروز مچل کره بودیم که ۷ چوق رو کی میده، از امروز باید مچل قطر باشیم که ۶ تا رو چجوری قراره بده.این وسط هم یک واحد گم شد که به قول قماربازا گل روی شما.

حسن قربانی هم اقدام آمریکا را همانند برخورد با کشور عراق در دوران صدام (نفت در برابر غذا) دانست: کره جنوبی منابع مالی ج ا را که حدود 6 میلیارد دلار تخمین زده می شود، آزاد خواهد کرد.

 

جشن دپ ایران برای رسیدن به 6 میلیارد دلار؟!

 

اگر پول ج ا آزاد شود، برای اطمینان از استفاده در مناطق غیر تحریمی، به حسابی در قطر واریز خواهد شد.

 

پ.ن : یعنی پول در برابر غذا و دارو

 

احمد جعفری هم از ترفند آینده آمریکایی ها در قطر ترسیده: الحمدالله با بیانیه امروز دولتی ها، برای چندمین بار اموال بلوکه ایران در بلاد کفر آزادسازی شد.

از آنجایی که چشمم از کره جنوبی میترسه، اجازه میخام تبریک رو بزارم برای روز واقعه. حق بدید به بنده،چرا که فاصله میان بیانیه تا خزانه خیلی زیاده.ایضا از شیطنت آمریکاییها در قطر بیمناکم.

 

مهران ابراهیمیان هم انتقال پول‌های ایران به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را موجب مشکلات جدید برای ایران دانست:

 

پول‌هایمان در عراق را دادند دست عمانی های عزیز، سرمایه های بخش خصوصی نزد اماراتی ها محترم است. پول های کره ای مان هم به قطر منتقل می شود.

کویت و عربستان می ماند که به زودی آنجا هم حساب باز خواهیم کرد، حالا با چنین تدبیری، خلیج فارس و تنگه هرمز آرام می گیرد و مطالبات معکوس؟!


بیوگرافی هنرمندان