laghari

چهره های متفاوت بازیگران در مراسم تشییع بیتا و پروانه

چهره های متفاوت بازیگران در مراسم تشییع بیتا و پروانه

تصاویری از مراسم تشییع و خاکسپاری دو بازیگر پیشکسوت سینما و تلوزیون مرحومه بیتا فرهی و مرحومه پروانه معصومی

 

 

پاییزی بس غم انگیز و خزان در جامعه هنری بیش از هر وقت دیگر رنگ پاشی کرد! آسمانی شدن بسیاری از هنرمندان، بازیگران و چهره های محبوب و ناب سینما و تلوزیون که در پاییز 1402 به دیار حق شتافتند.روح همه ی این عزیزان قرین لطف و رحمت الهی.

 

حضور بازیگران و جامعه هنری در مراسم بدرقه و تشییع این عزیزان از دست رفته تسکین خاطری برای بازماندگان است.

 

مرحومه بیتا فرهی بازیگری که در غربت و تنهایی پر کشید

 

مرحومه بیتا فرهی بازیگری که در تنهایی پر کشید

 

در این باره:

علی دهکردی، مدیرعامل خانه سینما در مراسم وداع با پیکر بیتا فرهی گفت: یک ستاره همیشه در آسمان ستاره است. حتی اگر جسم زمینی بیتا فرهی به خاک برگردد او همیشه ستاره است.

 

علی دهکردی ستاره همیشه در آسمان ستاره است

 

 بازیگران در مراسم تشییع بیتا و معصومی

 

چهره های متفاوت بازیگران

 

مراسم وداع با پیکر زنده یاد مرحومه بیتا فرهی بازیگر سینما و تلویزیون صبح روز سه شنبه 7 آذر ماه ساعت 9 صبح در محل خانه سینما شماره 2 واقع در خیابان وصال برگزار و سپس به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تشییع شد.

 

حضور بازیگران در مراسم خاکسپاری بیتا و پروانه

 

اشک های بازیگران در فراق همکاران

 

سوگ بازیگران در مراسم ترحیم دو بازیگر

 

بیانه ای در مراسم مرحومه بیتا فرهی

کوروش سلیمانی، بازیگر سینما و تلویزیون در ابتدای این مراسم با یادآوری این‌که یک بار نقش پسر خانم فرهی را بازی کرده، بیانیه انجمن صنفی بازیگران سینمای ایران را قرائت کرد.

 

 بیانه ای در مراسم مرحومه بیتا فرهی

 

بازیگران در همدردی با خانواده بیتا و پروانه

 

چهره بازیگران در مراسم تشییع و خاکسپاری

 

گریه های خواهر بیتا فرهی

در این بیانیه آمده‌است: بانوی سینمای ایران خانم فرهی هم از قطار پیاده شد. دیگر انگار عادتمان شده که جلوی خانه سینما یا تالار وحدت برای بدرقه هنرمندی دور هم جمع شویم.

هنوز درگیر خبر بیتا فرهی بودیم که خبر فوت پروانه معصومی هم ما را شوک کرد، اگر تعداد هنرمندان درگذشته امسال را مرور کنیم به عمق تلخی این سال پی می‌بریم. بیتا فرهی زنی سرشناس و تحصیل کرده بود که می‌شد شمایل زن مدرن ایرانی را دید.

او بازیگر سینمای تفکر برانگیز بود. بیتا فرعی را هر که دیده، می‌تواند شهادت دهد که وقار، مهربانی، تشخص و مردم داری جزو ویژگی های او بوده که یاد و خاطره او را در ذهن ما ماندگار می‌کند. سلام ما را به مهرجویی و شکیبایی و یار سفر کرده دیگر برسانید.

 

آیین مراسم خاکسپاری مرحومه پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت و محبوب

 

عاقبت خاک رس کوزه گران خواهیم شد

 

غروب خاکسپاری بازیگر پرحاشیه پروانه معصومی

 

پیکر زنده‌یاد پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون صبح روز چهارشنبه 8 آذر 1402 در امامزاده ابوطالب تهران با حضور جمعی از هنرمندان و چهره های مطرح سینما و تلویزیون تشییع و خاکسپاری شد.

در ابتدای این مراسم برخی از پیام های تسلیت به مناسبت درگذشت این هنرمند از جمله پیام رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد.

 

نعمیه نظام دوست در خاکسپاری پروانه

 

علی دهکردی رئیس خانه سینما نیز در این مراسم گفت: بانو پروانه بانوی بزرگ شریف و دوست داشتنی سینما و تلویزیون ایران و تاریخ و هنر ما امروز در آغوش پروردگار بزرگ آرام گرفته است. 

وی افزود: به قدری همه ما از درگذشت این بانوی بزرگ غافلگیر شدیم از این سوگ بزرگ که نتوانستیم آنچه درخور و شایسته جایگاه بزرگ ایشان است، را رقم بزنیم. همه ما به تصمیم خانواده ایشان احترام گذاشتیم که تصمیم گرفتند ایشان را اینجا در کنار نیاکان و خانواده عزیزشان به خاک بسپارند و حاضر نشدند به مردم و دوست داران ایشان زحمت بدهند و در این آیین حضور پیدا کنند ولی این دلیل نمیشود که ما این وظیفه را از دوش خودمان بر داریم. 

 

 

آرامگاه پروانه معصومی در امامزاده ابوطالب تهران

 

امامزاده ابوطالب تهران

 

وی ادامه داد: در اولین فرصت همه تشکیلات فرهنگی و هنری کشور مراسم درخوری را برای ایشان برگزار خواهد کرد. یکشنبه در مسجد بلال به یاد ایشان در کنار هم قرار میگیریم و برای روح مهربان و بزرگ و دوشت داشتنی ایشان آرامش و لطافت آسمانی را آرزو میکنیم. 

 

دهکردی ادامه داد: ایشان به قدری دوست داشتنی و با محبت بود که سر هر پروژه از راننده و آبداری گرفته تا بالاترین افراد عاشق ایشان میشد. یک بار کسی مسئول خدمات را توبیخ کرد که چرا هر دقیقه ایشان را به صحبت میگیرید این به دلیل محبت زیادی بود که به ایشان داشتند. 

 

همراهی بازیگران و چهره ها در تدفین پروانه

 

وی افزود: یک ستاره با ارزش و بانوی محبوب از میان ما رفت.

قدر یکدیگر بدانید شاید لحظه ای دیگر نباشند و نباشیم!


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان