باورنکردنی از دختری که هرگز پیر نمی شود! عکسماجرای حمله وحشتناک یک ببر به دختر 19 ساله!عکساین دختر بی خواستگارپخت و فروش آلت تناسلی یک مرد به 5 نفر!! عکسعجیب ترین پسر بچه 4 ساله دنیا را ببینیدتفکیک جنسیتی در 73 سال پیش در ایران!! تصاویر تجاوز جنسی وحشی گروهی به دختر زیبای 18 ساله (عکس)سنگسار زن نگون بخت بخاطر هیچ و پوچ (عکس 18+)عجیب ترین روش طلاق دادن زنان در تاجیکستانعروس بعدی خاندان سلطنتی بریتانیا + عکسعاقبت عضویت خانم 50 ساله در سایتهای دوست یابینخستین ملکه همجنسگرا در آمریکا/ عکساولین ملکه زیبایی تغییر جنسیت داده! (عکس)مد جدید و عجیب آفریقایی های فقیر!! عکسدختر جذابی که با پنیر خامه ای زبان می گشاید!! عکسدختر زیبایی که کسل آور ترین خانم جهان شد (عکس )گفتگوی بسیار خواندنی با جوانترین غسال بهشت زهراجالب ترین اگهی منتشر شده برای زنان عربستانیسوژه شدن رقصیدن خانم وزیر ! + عکسدختر 12 ساله از پسر 13 ساله بچه دار شد+ عکسمرد عجیبی که جنازه اش 8 سال سرگردان بوداقدام جنجالی آرایشگری که موها را می سوزاند (عکس)سوالاتی تلخ از مردی با عبای شكلاتی!!
www.tapcd2012.ir
خواص خوراکی ها
خواص 7 دمنوش گیاهی، طرز تهیه بهترین منبع امگا 3 را بشناسید خواص زیبایی، درمانی و عرفانی گلاب!
خواص و فواید بی نظیر رب انار خواص بیشتر و بی نظیر خیار

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران
2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران
نازوب: می گویند پخت نان سنگک قبل از ورود اسلام در ایران رواج داشته و در واقع ایده پخت آن را پزشک یکی از سلاطین ساسانی می دهد. او برای سلطان که بیماری سختی دچار شده بود تجویز می کند که نانی بخورد که روی ریگ (سنگ ریزه) پخته شده باشد.
 
سالنمای کمیته نانوایان تهران که در تاریخ 19 اردیبهشت سال 1326 در تهران منتشر شده است هم درباره پیدایش نانوایی و نان سنگک این طور آمده است: «شاه عباس برای رفاه حال طبقات تهی دست و لشگریان خود که غالباً در سفر احتیاج به نان و خورش موقت و فوری داشتند و لازم بود به هر شهری می رسند نانوایی هایی باشند که بتوانند به قدر مصرف سربازان نان تهیه نمایند و غذایی باشد که خورش نان قرار دهند، درصدد چاره بر آمد و حل این مشکل را از «شیخ بهایی» که از اجله ی علما و دانشمندان ایران بود خواست. شیخ بهایی با تفکر و تعمق تنور سنگکی را ابداع نمود...»

 

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران  

 

 قدیمی ترین عکس از نانوایی در تهران

 

از طرفی قدیمی‌ترین فرهنگ لغتی که از این نان خوش طعم نام برده «برهان قاطع» است که در سال 1062 هجری قمری نوشته شده، مؤلف این فرهنگ در معنی واژه سنگک می‌نویسد: «و نوعی از نان هم هست که بر روی سنگ‌ریزه‌های گرم بپزند.» پیشینه تاریخی نان سنگک دقیقا روشن نیست و حرف و حدیث های زیادی درباره اش گفته شده است، اما آنچه که معلوم است، اینست که واژه "سنگک " از دو جزء " سنگ " و "ک " نسبت ساخته شده و آن نانی است که بر روی سنگ‌ریزه (ریگ) پخته می شود.
 
 

 

 یک نانوایی سنگکی در دوره قاجار
تعداد نمایش ۹۶۵ بار
ارسال شده در ۰۰۰۰/۰۰/۰۰ ۰۰:۰۰:۰۰

جهت عضویت در سایت کلیک کنید

جهت عضویت در سایت کلیک کنید

نسخه قابل چاپ ارسال به کلوب ارسال به یاهو ارسال به گوگل ارسال به yahoo buzz ارسال به فرند فید ارسال به فرند فید
ارسال به دوستان :

مطالب این بخش
عکس های دیدنی دختری زیبا با سوژه های طنز و جالبمدل های جدید طراحی ناخن به رنگ آبی18 + پدری با له شدن زیر چرخ تریلی جان پسرش را نجات دادتصاویر کنسرت بنیامین بهادری در مدرسه استثناییپسر بچه ای که روی اعصاب لاریجانی راه میرفت! تصاویرعکس نوشته های طنز و خنده دار (4)تصاویری دیدنی از جراحی شیر تکه پاره شده!تصاویر دیدنی هتلی لوکس بر بالای یک تپه!!!زیباترین زن واقعی و جذاب ازنوع جنگلی! + (عکس)عکس های دیدنی بزرگترین خانه سفالیعکس های خنده دار و دیدنی از بارگیری برخی افرادفرهنگ دیدنی رانندگی در 50 سال قبل در امریکا! تصویرعکس های دیدنی و جذاب روز (7)کاریکاتورهای خنده دار هدیه روز زنلحظه دیدنی حرکت و آخرین وداع با تایتانیک (تصویر)پورشه 911 دیدنی و رنگا رنگ! + (تصاویر)تصاویر دیدنی بخشش جوان اعدامی روی چوبه دارعکس های بسیارخنده دار از تنبل ترین آدمها!فقط بخندتصویری از عجیب ترین محل برای ثبت نام یارانه !!عکس های جالب اهلی کردن عقاب توسط دختری زیبا!!