مرگ عجیب مردی که 1.5 متر ریش داشت!این مرد بزرگترین بیضه جهان را دارد! + (تصاویر)ارتباط جالب نحوه خوابیدن با شخصیت شمااگه بتونی این تست و حل کنی واقعا باهوشیزندگی جالب این دختران در روستایی به شکل آقایان!انتقاد شدید از لاغر شدن باورنکردنی آنجلینا جولی!عکسفروش 80میلیونی عکسهای خصوصی بازیگران زن ایرانزنی که با خندیدن به خواب عمیق می رود!!! (عکس)خیال باف ترین دختر دنیا + عکسلذت حضور در ترافیک با وجود این افراد/ عکسمعروفیت این مرد بعنوان شیطان امریکایی !! + عکسدختری عجیب با بزرگترین گونه های جهان ! (عکس)نامه یک معتاد روی پول به امام رضا!! (عکس)مردی که رکورددار بزرگترین بینی جهان شد (+عکس)دختری که شبیه عروس دریایی بود + عکسدختری که قربانی تجاوز و فیلم های غیر اخلاقی شد رویش عشق با همراهی من!! (تصاویر)ماجرای ثروتمند شدن جذابترین دختر بچه دنیا /عکسلخت شدن مجری زن مشهوردر باخت شرط بندی(عکس)دختر بچه ای که شیطان را ازآدم دور میکند (عکس)دیگه جرات دارید دنبال خانم چاق باشید + عکسرابطه جنسی و اجباری معلم با دانش آموزش+عکسسرشناس ترین شاهزاده خانم های تاریخ ایران (عکس)
www.tapcd2012.ir
خواص خوراکی ها
خواص 7 دمنوش گیاهی، طرز تهیه بهترین منبع امگا 3 را بشناسید خواص زیبایی، درمانی و عرفانی گلاب!
خواص و فواید بی نظیر رب انار خواص بیشتر و بی نظیر خیار

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران
2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران
نازوب: می گویند پخت نان سنگک قبل از ورود اسلام در ایران رواج داشته و در واقع ایده پخت آن را پزشک یکی از سلاطین ساسانی می دهد. او برای سلطان که بیماری سختی دچار شده بود تجویز می کند که نانی بخورد که روی ریگ (سنگ ریزه) پخته شده باشد.
 
سالنمای کمیته نانوایان تهران که در تاریخ 19 اردیبهشت سال 1326 در تهران منتشر شده است هم درباره پیدایش نانوایی و نان سنگک این طور آمده است: «شاه عباس برای رفاه حال طبقات تهی دست و لشگریان خود که غالباً در سفر احتیاج به نان و خورش موقت و فوری داشتند و لازم بود به هر شهری می رسند نانوایی هایی باشند که بتوانند به قدر مصرف سربازان نان تهیه نمایند و غذایی باشد که خورش نان قرار دهند، درصدد چاره بر آمد و حل این مشکل را از «شیخ بهایی» که از اجله ی علما و دانشمندان ایران بود خواست. شیخ بهایی با تفکر و تعمق تنور سنگکی را ابداع نمود...»

 

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران  

 

 قدیمی ترین عکس از نانوایی در تهران

 

از طرفی قدیمی‌ترین فرهنگ لغتی که از این نان خوش طعم نام برده «برهان قاطع» است که در سال 1062 هجری قمری نوشته شده، مؤلف این فرهنگ در معنی واژه سنگک می‌نویسد: «و نوعی از نان هم هست که بر روی سنگ‌ریزه‌های گرم بپزند.» پیشینه تاریخی نان سنگک دقیقا روشن نیست و حرف و حدیث های زیادی درباره اش گفته شده است، اما آنچه که معلوم است، اینست که واژه "سنگک " از دو جزء " سنگ " و "ک " نسبت ساخته شده و آن نانی است که بر روی سنگ‌ریزه (ریگ) پخته می شود.
 
 

 

 یک نانوایی سنگکی در دوره قاجار
تعداد نمایش ۹۴۸ بار
ارسال شده در ۰۰۰۰/۰۰/۰۰ ۰۰:۰۰:۰۰

جهت عضویت در سایت کلیک کنید

جهت عضویت در سایت کلیک کنید

نسخه قابل چاپ ارسال به کلوب ارسال به یاهو ارسال به گوگل ارسال به yahoo buzz ارسال به فرند فید ارسال به فرند فید
ارسال به دوستان :