مکان تبلیغ شما

عکس های دیدنی

عکسی از جذاب ترین و زیباترین دختر دنیا مسابقه دیدنی و جالب رنگ و نقاشی کردن بوفالوها در چین! + تصاویر عکس یک دختر خوشگل با فیگوری کاملا متفاوت عکس های دیدنی مراسم عروسی یک مداح سرشناس عکس دیدنی و جالب از هری پاتر ایرانی ! کاریکاتوری از مدل هم دردی فیسبوکی !! وقتی انسانیت حیات دوباره میبخشد/تصاویر واقعا دیدنی خنده دارترین و باحال ترین سوتی های جدید ایرانی (18) خلق تصاویری زیبا با استفاده از این اشیا ها زلزله چین زنان و مردان را برهنه به بیرون کشید (تصاویر) چشماتو ببند و حس کن الان تو شلوارته!!! عکس های عجیب ترین مدل موهای زنانه در دنیا عکس های دیدنی و باحال روز (4) دعوای دیدنی بر سر یک بادام!!! تصویری عکس های جذاب ملکه زیبایی نهال سلطانی فواید بی نظیر نقاشی بر افراد نقاش اختلالی که در کمین کارمندان بانک است وقتی یک خانم ماشین خود را پارک می کند! (تصویری) تصویری از تکلی بد یک زن فوتبالیست ایرانی عکس های جالب از پدیده نادر نصف شدن زیبای دریا!! عکس های داغ اولین زن موتور سوار ایرانی بهناز شفیعی

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران
نازوب: می گویند پخت نان سنگک قبل از ورود اسلام در ایران رواج داشته و در واقع ایده پخت آن را پزشک یکی از سلاطین ساسانی می دهد. او برای سلطان که بیماری سختی دچار شده بود تجویز می کند که نانی بخورد که روی ریگ (سنگ ریزه) پخته شده باشد.
 
سالنمای کمیته نانوایان تهران که در تاریخ 19 اردیبهشت سال 1326 در تهران منتشر شده است هم درباره پیدایش نانوایی و نان سنگک این طور آمده است: «شاه عباس برای رفاه حال طبقات تهی دست و لشگریان خود که غالباً در سفر احتیاج به نان و خورش موقت و فوری داشتند و لازم بود به هر شهری می رسند نانوایی هایی باشند که بتوانند به قدر مصرف سربازان نان تهیه نمایند و غذایی باشد که خورش نان قرار دهند، درصدد چاره بر آمد و حل این مشکل را از «شیخ بهایی» که از اجله ی علما و دانشمندان ایران بود خواست. شیخ بهایی با تفکر و تعمق تنور سنگکی را ابداع نمود…»

 

2 عکس نایاب از قدیمی ترین نانوایی تهران  

 

 قدیمی ترین عکس از نانوایی در تهران

 

از طرفی قدیمی‌ترین فرهنگ لغتی که از این نان خوش طعم نام برده «برهان قاطع» است که در سال 1062 هجری قمری نوشته شده، مؤلف این فرهنگ در معنی واژه سنگک می‌نویسد: «و نوعی از نان هم هست که بر روی سنگ‌ریزه‌های گرم بپزند.» پیشینه تاریخی نان سنگک دقیقا روشن نیست و حرف و حدیث های زیادی درباره اش گفته شده است، اما آنچه که معلوم است، اینست که واژه "سنگک " از دو جزء " سنگ " و "ک " نسبت ساخته شده و آن نانی است که بر روی سنگ‌ریزه (ریگ) پخته می شود.
 
 

 

 یک نانوایی سنگکی در دوره قاجار

تازه های امروز
پربیننده ترین نازوب
  • جالب ترین
  • عکس
  • فقط بخند
  • عاشقانه

عکس های دیدنی و جالب

مطالب خواندنی و جالب

عکس هایی از مدل تابلو فرش های زیبا اشتباهات مهم در فریز کردن مواد غذایی آموزش تصویری دوخت انواع یقه سرخود روش پاک کردن لکه چسب قطره ای مدرن و شیک ترین مدل پرده های سالن پذیرایی دکوراسیون مدرن و چوبیسم آشپزخانه جدیدترین مدل مبلمان راحتی و شیک خصلت های بدی که شما را موفق تر می کند ! نکته های مهم خرید گوشت با کیفیت علائم و ریشه افسردگی در نوجوانان چرا بعضی افراد همیشه شاد هستند تزئین و چیدمان وسایل شب بله برون
Xبستن تبليغ