وحشت باورنکردنی این سه زن در لندن (عکس)

وحشت باورنکردنی این سه زن در لندن (عکس)
در کشورهای اتحادیه اروپا حدود ۸۰۰ هزار «برده مدرن» زندگی می‌کنند و بیش از یک چهارم این افراد مورد سوءاستفاده‌های جنسی قرار می‌گیرند.سه زن در لندن بعد از سی سال بردگی نجات یافتند.پلیس می گوید این زنان بدون خواست و اراده خودشان و در شرایط بردگی در این خانه نگهداری شده اند.یکی از زنان مالزیایی و شصت و نه ساله است؛ دیگری پنجاه و هفت ساله و ایرلندی و زن سوم سی ساله وبریتانیایی است خیلی بد بود.

پلیس فکر می کند این زن سی ساله در همین خانه متولد شده باشد.گفته می شود این زنان به شدت وحشت زده اند و در وضعیت روحی نامساعدی به سر می برند.یک زن و شوهر شصت و هفت ساله در ارتباط با بردگی این زنان دستگیر شده اند ولی فعلا به قید وثیقه آزاد هستند. تحقیقات برای انگیزه به اسارت گرفتن و نگهداری آنان در شرایط بردگی ادامه دارد.پلیس لندن می گوید این زن و شوهر بریتانیایی تبار نیستند و با توجه به ملیت زنان به نظر نمی آید با آنها هم نسبتی داشته باشند.

 
اولین تماس از این خانه در روز هجده ماه اکتبر امسال (سال ۲۰۱۳) با یک موسسه خیریه برقرار شده است. زن پنجاه و هفت ساله ایرلندی توانسته بود به صورت مخفیانه به یک تلفن دسترسی پیدا کند.ماموران موسسه خیریه "آزادی" می گویند با توجه به شرایطی که این زنان در آن به سر برده اند، آگاهی چندانی از وضعیت و شرایط خود نداشته اند و تنها می خواستند آزاد شوند.بعد از برقراری اولین تماس، کارکنان این موسسه به مدت یک هفته با این سه زن تماس هایی برقرار کردند تا اعتماد آنان را جلب کنند و اطلاعات بیشتری در مورد محل سکونت و شرایطشان در اختیار موسسه قرار دهند.

بعد از یک هفته و زمانی که صاحبان خانه در محل نبودند، پلیس و ماموران موسسه خیریه وارد خانه شدند و سه زن را خارج کردند.ماجرای آزادی این سه زن و سی سال بردگی آنها در بریتانیا سر و صدای زیادی به پا کرده و پلیس لندن گفته این مورد در بریتانیا بی سابقه بوده است.لندن یکی از پایتخت های پرجمعیت دنیاست و خیلی از کسانی که در این شهر زندگی می کنند همسایه هایشان را نمی شناسند. به همین دلیل پلیس احتمال می دهد هم اینک موارد مشابه دیگری در لندن وجود داشته باشد.

جیمز بروکنشایر، معاون وزارت کشور بریتانیا، می گوید خیلی ها فکر می کنند برده داری به تاریخ پیوسته اما واقعیت غم انگیز این است که هر ساله پلیس گزارش های بیشتری از ادامه اشکالی از برده داری در بریتانیا دریافت می کند.در بریتانیا مجازات اعدام وجود ندارد و حبس ابد "اشد مجازات" برای جرایم جدی است.شبکه یورونیوز هم در خبری با اشاره به این رویداد ناگوار گزارش داد: پلیس بریتانیا از آزاد شدن سه زن که به گفته آنها به مدت سی سال در خانه ای در لندن همچون برده با آنها رفتار شده خبر داد.

کوین هایلند، رییس بخش مربوط به قاچاق انسان در اداره پلیس لندن با بیان این که در بخش خود با موارد زیادی از جمله برده داری و کار اجباری مواجه بوده گفت: "ما مواردی را دیده بودیم که افرادی کسانی را به مدت ده سال در حبس نگه داشته بودند اما هرگز موردی در این ابعاد ندیده بودیم.”گفتنی است در گزارش کمیسیون تحقیق پارلمان اروپا که روزنامه آلمانی اشپیگل آن را انتشار داد، آمده است: در اتحادیه اروپا ۸۸۰ هزار کارگر به گونه‌ای در شرایط «بردگی مدرن» به کار گمارده شده‌اند. وضعیت زندگی این کارگران بسیار سخت است و بسیاری از آنها به روسپی‌گری کشیده شده‌اند.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان