زمان صدور کارت هوشمند ملی

مجموعه : اخبار
زمان صدور کارت هوشمند ملی
رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه بیش از 100 دستگاه اجرایی کشور به پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان متصل هستند گفت: در حال حاضر 25 هزار نقطه در سراسر کشور مراجعان خود را از این پایگاه احراز هویت می‌کنند.
 
به گزارش ایسنا، دکترمحمد ناظمی اردکانی در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه وجه تمایز انسان با سایر همنوعان خود نوع تفکرش است گفت: هر اندازه این تفکر، الهی‌تر باشد انسان برازندگی خاص خود را پیدا می‌کند، ارزش انسان بسته به تفکر اوست و بسیج خود یک تفکر است، تفکری که در همه عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران جریان پیدا کرده است.
 
وی اظهار کرد: این تفکر در دوره‌های مختلف فرازهای خود را جلوه بخشیده و اگر انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران توانست در مقابل استکبار جهانی با دست خالی مقاومت کند به خاطر همین تفکر بسیجی بوده است.
 
وی افزود: بعد از دوران دفاع مقدس همه زیرساخت‌های اساسی کشور به نوعی آسیب دیده بود و باز هم همین روحیه و تفکر بسیجی بود که توانست این زیرساختها را نوسازی کند.
 
رییس سازمان ثبت احوال کشور همچنین به دستاوردهای انرژی هسته‌ای در کشور و دیپلماسی نماینده کشورمان در مقابل نماینده شش کشور دیگر که ادعای قدرت جهانی را دارند اشاره کرد و این اقتدار را مرهون همین روحیه و تفکر بیسجی دانست.
 
ناظمی اردکانی افزود: این تفکر و روحیه بسیجی در سازمان ثبت احوال کشور نیز جاری است و این تفکر نه تنها در ستاد بلکه در تمام اقصی نقاط کشور مشاهده می‌شود.
 
وی صدور شناسنامه‌های مکانیزه مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور، آرشیو اسناد هویتی تمام ایرانیان و پروژه کارت هوشمند ملی به عنوان بزرگترین طرح‌IT کشور را ناشی از همین روحیه و تفکر بسیجی کارکنان این سازمان عنوان کرد.
 
رییس سازمان ثبت احوال گفت: کارت هوشمند ملی از 22 بهمن ماه به بعد در تمامی ادارات ثبت احوال کشور صادر می‌شود و این کارت جایگزین کارت ملی فعلی خواهد شد.
 
ناظمی اردکانی تاکید کرد: تفکر بسیجی یک تفکر خالصانه، صادقانه و توام با ایمان است که می‌توان با آن به تعالی و اهداف مورد نظر رسید.

راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان