آموزش ست کردن مانتو اداری

مجموعه : لباس زنانه
آموزش ست کردن مانتو اداری

به گزارش ناز وب، ست کردن لباس فرم اداری برای خانم‌ها می‌تواند یکی از موارد حائز اهمیت در محیط کار باشد. زیرا اغلب بانوان دوست دارند در تمام محیط‌ها، به خصوص محل کار خود نیز پوشش مناسب و آراسته‌ای داشته باشند.

هماهنگی و ارتباط بین لباس‌ها، سبب افزایش اعتمادبه‌نفس فرد و همچنین حفظ هرچه بهتر شأن، جایگاه و شخصیت شغلی فرد می‌شود.

همچنین این آراستگی و هماهنگی، باعث دریافت حس احترام و ارزش از طرف مخاطب خواهد شد. بنابراین می‌توان گفت ست کردن فرم اداری در تعامل و فعالیت در محیط‌های کاری و اداری بسیار مؤثر است.

ست کردن مانتو شلوار اداری با کیف و کفش و اکسسوری‌های مناسب، از جمله روش‌هایی است که می‌تواند این آراستگی را برای خانم‌ها به دنبال داشته باشد.

در همین راستا و در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش ست کردن مانتو اداری بپردازیم. پس اگر به دنبال شناخت فاکتور‌های مهم در آراستگی و زیبایی پوشش خود در محیط کار هستید، این مطلب را از دست ندهید!

 

 

 آموزش ست کردن مانتو اداری

 

اصول کلی ست کردن مانتو اداری

  • کیفیت و جنس مانتو اداری یکی از مهمترین قواعد و اصول ست کردن فرم اداری زنانه است. بدون شک، کیفیت مانتو و شلوار عاملی است که در نگاه اول، خود را نشان خواهد داد. حریدن دو یا سه دست مانتو فرم خوش دوخت و باکیفیت، از داشتن چند دست لباس فرم باکیفیت نامناسب و نامرغوب بهتر است. پس اولین موردی که باید به آن توجه شود، کیفیت پارچه و تمیزی دوخت آن است.
  • عامل مهم دیگر در ست کردن لباس اداری، تناسب رنگ و مدل لباس کار شما با محیط کارتان است. هرچه محل کار شما رسمی‌تر باشد؛ باید از فرم‌های ساده‌تر و شکیل‌تر با طیف رنگ‌های رسمی و سنگین استفاده کنید.
  • یکی دیگر از اصول مهم در ست کردن لباس فرم اداری، توجه به سایز مانتو و شلوار است. از پوشیدن فرم‌های خارج از اندازه و سایز خود بپرهیزید. بزرگ یا کوچک بودن سایز مانتو اداری، جلوه نامناسبی به پوشش و آراستگی شما خواهد داد. همچنین پوشیدن مانتو تک، وجهه مناسبی نداشته و توصیه می‌شود در محیط‌های اداری از مانتو و شلوار یکدست و هماهنگ استفاده نمایید.
  • فاکتور مهم بعدی در ست کردن مانتو اداری، اتوی مانتو است. صاف و یکدست بودن مانتو و شلوار و داشتن خط اتو، تأثیر زیادی در زیبایی و هماهنگی با سایر لباس‌های فرم همچون مقنعه و روسری دارد. چروک بودن لباس فرم، می‌تواند جلوه و جذابیت لباس شما را به راحتی بر هم بریزد. لذا برای داشتن استایلی شیک و زیبا، در هنگام ست کردن لباس‌های فرم به این نکته دقت نمایید.
  • از دیگر قواعد مهم در ست کردن لباس فرم اداری، استفاده از هارمونی رنگی مناسب بین مانتو، شلوار، مقنعه، کیف و کفش است. برای داشتن پوشش مناسب و رسمی، بهتر است از فرم‌های اداری با رنگ مشکی، طوسی، سرمه‌ای و قهوه‌ای استفاده کنید و سایر لباس‌های خود نظیر مقنعه، روسری و … را با آن هماهنگ نمایید.

ست کردن لباس فرم اداری زنانه با کیف و کفش

کیف و کفش از جمله عناصر مهم در ترکیب با لباس‌های فرم به شمار ‌می‌روند. انتخاب صحیح کیف و کفش، می‌تواند کمک شایانی به ایجاد یک استایل مناسب کاری نماید.

در این راستا بهتر است از کفش‌های پاشنه بلند، صندل و یا کفش‌های روباز استفاده نشود. همچنین باید از پوشیدن کفش‌هایی که در هنگام حرکت به واسطه پاشنه خود، سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند؛ اجتناب نمود. استفاده از کفش‌های طبی، کفش‌های تخت، کفش‌های لوفر یا پاشنه کوتاه پیشنهاد مناسبی هستند.

علاوه بر موارد ذکر شده، استفاده از کیف و کفش‌های کار شده با جزئیات زیاد، خیلی توصیه نمی‌شود. از نظر هماهنگی رنگ نیز بهتر است که کیف و کفش شما از یک طیف رنگی بوده و با طرح و رنگ مانتو و شلوار شما همخوانی داشته باشند.

فاکتور مهم دیگری که در زیبایی و آراستگی لباس فرم شما مؤثر است، تمیز و براق بودن کفش‌هایتان است. سعی کنید همیشه کفش‌های خود را تمیز نگه دارید و هرگز از واکس زدن و تمیز کردن آن‌ها غافل نشوید.

 

ست کردن مانتو فرم اداری با اکسسوری و زیورآلات

استفاده از زیورآلات و اکسسوری در استایل خانم‌ها، تأثیر شگرفی در زیبایی و هماهنگی بیشتر عناصر دیگر با لباس فرم اداری زنانه دارد.

البته به این مورد توجه نمایید که، اکثر محیط‌های اداری رسمی هستند و استفاده از اکسسوری‌های زیاد مناسب نیست. بهتر است اکسسوری‌های شما خارج از عرف نبوده و تا حد ممکن ظریف باشند. استفاده از ساعت‌های مچی ظریف، دستبند‌های خوش‌نقش و سایر زیورآلات می‌تواند به ست کردن لباس‌های شما کمک کند.

همچنین می‌توانید از یک عینک با فریم زیبا و رنگ ملایم برای ست کردن لباس فرم اداری خود استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که هماهنگی اکسسوری با کیف و کفش می‌تواند، جلوه بیشتری در آراستگی تیپ شما داشته باشد.

 

ست کردن مانتو فرم اداری با اکسسوری و زیور آلات

 

ست کردن مانتو شلوار اداری در زمستان

ست کردن فرم اداری در زمستان با استفاده از پوشش‌هایی مانند پالتو وکاپشن کار دشواری نیست. داشتن چند عدد کاپشن و پالتو در رنگ‌های مختلف می‌تواند، انتخاب‌های بیشتری را برای ست کردن لباس فرم به شما بدهد.

برای راحتی بیشتر در ست کردن پالتو وکاپشن با مانتو شلوار فرم بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده نمایید. رنگ‌های مشکی، طوسی، سرمه‌ای، کرم و قهوه‌ای انتخاب‌های خوبی در این زمینه هستند.

زیرا این رنگ‌ها برای ترکیب با سایر رنگ‌ها مناسب‌تر هستند. البته در هنگام انتخاب و استفاده از این نوع پوشش، به هماهنگ بودن با هارمونی طرح و رنگ مانتو شلوار اداری خود نیز دقت کنید.

از دیگر عناصری که در زمینه ست کردن مانتو فرم اداری در زمستان، مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به شال و دستکش اشاره کرد. استفاده از شال و دستکش به دلیل جذابیت در رنگ و طرح خود؛ می‌تواند جلوه بیشتری به آراستگی و هماهنگی لباس‌های شما در فصل‌های سرد ببخشد.

برای مثال داشتن یک پالتوی مشکی یا کرم می‌تواند گزینه‌های زیادی را برای شما در انتخاب کیف، کفش، شال و دستکش مناسب محیط کار ایجاد نماید.

 

ست کردن مانتو شلوار اداری در زمستان

 

چند نکته مهم در خصوص پوشش مناسب در محیط کار

همانگونه که ست کردن لباس فرم اداری برای خانم‌ها در محیط کار، مهم و حائز اهمیت است، نکات دیگری نیز در خصوص حضور بانوان در محل کار وجود دارد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم:

  • برای داشتن چهره‌ای طبیعی و زیبا می‌توانید یک آرایش ملایم داشته باشید.
  • آرایش زیاد و غلیظ در محیط‌های کاری مناسب نیست.
  • از عطر‌های ملایم استفاده نمایید.
  • ناخن‌های خود را همواره مرتب و تمیز نگه دارید و در صورت تمایل به لاک زدن از رنگ‌های ملایم و نود استفاده کنید.

جمع‌بندی

برای ست کردن لباس فرم اداری باید همه جوانب را در نظر بگیرید و بدانید چه عناصری را با مانتو شلوار اداری خود ست کنید.

سعی کنید فضای کاری خود را در انتخاب رنگ در نظر بگیرید و از رنگ‌های رسمی نظیر مشکی، سرمه‌ای، طوسی و … استفاده نمایید. علاوه بر هماهنگی رنگ‌ها به کیفیت و راحتی لباس نیز دقت کنید.

برای آنکه یک تیپ آراسته، کامل، راحت، شیک و بی‌نقص داشته باشید، می‌توانید از کیف و کفش هماهنگ با لباس فرم خود کمک بگیرید. همچنین به کار بردن اکسسوری‌های ظریف می‌تواند جذابیت استایل شما را چندین برابر نماید.

چنانچه قصد خرید فرم اداری باکیفیت بالا و دوخت تمیز هستید می‌توانید به فروشگاه مانتو اداری مانتو آی سن مراجعه نمایید. در این مجموعه انواع فرم‌های اداری زنانه با قیمت مناسب در رنگ‌بندی و سایزبندی‌های متنوع به فروش می‌رسد.


راهنمای اقامت و مهاجرت
بیوگرافی هنرمندان